» »

Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac

1
...
3 4
5
»

c00L3r ::

Sem pogledal še keynote. Steve šimfa netbook-e, kako so samo slabši/cenejši prenosniki, ki niso dobri za nič. Hmmm.... nevem no. Meni se kak sodoben netbook za 500EUR zdi dosti bolj praktično uporaben, kot tale iPad. Brskanje, email, glasba, video, slike. To vse zmore netbook. Zraven tega pa še zmore dosti več. Tudi aplikacij je več za netbook-e, kot za iPhone.

Če bi dali gor OS X + BootCamp, potem bi bil zanimiv izdelek. Povečan iPhone brez možnosti klicanja. Ne vidim prednosti pred netbook-om. Ekran je 9,7". Spet zmorejo netbook-i enako ali več.

iPhone se mi je vedno zdel zanimiv izdelek, ki pa je žal predrag in preveč zaprt. Prav tako je spremenil grafične vmesnike mobilnih telefonov. Ta iPad pa res ni revolucionaren.

CoolBits ::

Brskanje, email, glasba, video, slike. To vse zmore netbook. Zraven tega pa še zmore dosti več.


Kaj pa je to kar zmore netbook dosti več? Ima prilagojen office suite prav za njega tud zraven? Bralnik knjig z vgrajenim storom? ...

bluefish ::

Ima prilagojen office suite prav za njega tud zraven?
Zakaj točno bi potreboval prilagojen paket?

Bralnik knjig z vgrajenim storom? ...
Naložiš program in bereš knjige shranjene na disku. Res taka znanost?

CoolBits ::

Nobena znanost ne... sam naložit moraš kar pri ipadu ni potrebno...
Pa app store tud ni potrebno nalagat... pa pameten pregledovalnik slik recimo tudi ne...

bluefish ::

Ah, večna debata glede izjemno težkega nameščanja aplikacij.

vorantz ::

Nobena znanost ne... sam naložit moraš kar pri ipadu ni potrebno...
Pa app store tud ni potrebno nalagat... pa pameten pregledovalnik slik recimo tudi ne...


Bom vzel en poceni prenosnik, nametal na njega vse obstoječe programe in ti ga prodal...
Z veseljem boš kupil, ker ti ni treba nič dodatno nalagat :))

CoolBits ::

Bom vzel en poceni prenosnik, nametal na njega vse obstoječe programe in ti ga prodal...
Z veseljem boš kupil, ker ti ni treba nič dodatno nalagat :))

Če bo brez težav poganjal osx pa da ni plastik fantastik pol ja... drugač pa si sam misli :D

techfreak :) ::

Bom vzel en poceni prenosnik, nametal na njega vse obstoječe programe in ti ga prodal...
Z veseljem boš kupil, ker ti ni treba nič dodatno nalagat :))

Če bo brez težav poganjal osx pa da ni plastik fantastik pol ja... drugač pa si sam misli :D

No saj tudi iPad ne zna poganjati OS Xa ...

Zheegec ::

Zanimivo, pri vseh večjih OEM je ogromno pritoževanja čez ves bloatware, ki je gor (od Adobe readerja dalje), tukaj je pa fino, ker "ni treba nič nalagati".
En od proizvajalcev je imel zraven celo zastonj Photoshop Elements, pa je bil to bloatware (so vsi vrgli dol pa dali gor piratski Photoshop), tukaj pa je fino, da "ima že naloženo" vse... :)

Če bi rad ne-plastik fantastik netbooka poglej HPje, že skoraj 2 leti imajo lepe kovinske z res dobrim ohišjem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

CoolBits ::

Nevem zakaj bi me radi prepričali v nekaj kar mi pač ne gre :)
Netbook in windows nima smisla, vsaj meni... netbooki so podhranjeni windows pa preveč zahteven in to ne gre lepo skupaj. Pa ne mislim na XP, ki še nekako teče sam je out...
Iphone os pa na 1Ghz že zelo lepo in gladko teče...

ahac ::

Nobena znanost ne... sam naložit moraš kar pri ipadu ni potrebno...
Pa app store tud ni potrebno nalagat... pa pameten pregledovalnik slik recimo tudi ne...


Ja, pa če so kakšne stvari, ki bi jih želel naložit, jih pa ne moreš...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

borchi ::

Ja, pa če so kakšne stvari, ki bi jih želel naložit, jih pa ne moreš...

na vsakem je kaj, kar bi teoretično kdo hotel naložit, pa ne more...
l'jga

noraguta ::

Ja, pa če so kakšne stvari, ki bi jih želel naložit, jih pa ne moreš...

na vsakem je kaj, kar bi teoretično kdo hotel naložit, pa ne more...

ja na macosx je tega posebej veliko, zato se mašine prodajajo šele od kar lahko naložiš windowse.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

ja na macosx je tega posebej veliko, zato se mašine prodajajo šele od kar lahko naložiš windowse.

to bi pa že zahtevalo premiso, da so lastniki mac-ov racionalni...

(ampak potem pa spet zapadeš v protislovje, ker vsi vemo, oranguta pa še posebej, da je mac hw 5x predrag. jeba...)
l'jga

noraguta ::

zakaj bi bilo to protislovje? daj lepo izpelji izjavni račun
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

to se boma bolj težko šla, ker bi si moral jaz prej kaj pogledat o izjavah...

a lahko kako drugače "poračunama"?

mac-i se prodajajo zaradi možnosti instaliranja wincrepa.
wincrep je celo tako kul, da so uporabniki pripravljeni 5x preplačat inferiorni hw.
uporabniki so hkrati butasti (da 5x preplačajo hw) in pametni (da prepoznajo biser imenovan winblows)?

(aja, gre jim samo za apple logo. sam, apple logo je tud na osx...)
l'jga

trnvpeti ::

wallstreet predvidevanja
prodanih prvo leto 1mio enot, drugo leto 4 mio
najcenejsi model, $499, proizvodnja $290

Gandalfar ::

Kul. Ocitno je nekdo naredil domaco nalogo :)

c00L3r ::

If you look at it from the perspective of someone who's not super technical, but does enjoy consuming media, the iPad could actually work. As previously mentioned, I keep thinking of my mom as the perfect use case for this device. She knows how to use an iPod, and really only uses her laptop to check her e-mail and go online to read the news. And it's not her first choice to take her laptop anywhere because it's "too heavy" for what she would actually use it for.

Kopirano iz Cnet članka. Če dobro pomislim, to drži. iPad res ni za ljudi, ki so sposobni uporabljat PC ali Mac. Je izdelek, ki omogoča osnovno brskanje po internetu, branje pošte, malo poslušanja glasbe in malo gledanja video-ev. Pač za penzioniste. Moj dedek bi bil navdušen nad tem :) Po mojem bi ga celo prepričal v uporabo epošte. Vsi ostali si bomo raje kupili netbook.

JayKay ::

isti odziv je bil na prvi iphone: ogromno slabih komentarjev, inferioren hw, itd. pa poglej zdaj. ga imajo ljudje, ki so tehnološko podkovani in ga nimajo samo za šminko. če ne bi blo takrat iphona 1.0, vprašanje če bi bili danes htc-ji, droidi in podobno. isto bo z ipadom. zadeva se bo prijela, ne samo med fanboji, pač pa tudi med tehnološkimi geeki in open source loverji. Sledili bodo bolj ali manj uspešni kloni s kamerami, card readerji in podobnim..... Iphone zgodovina se ponavlja. Forget netbook.

hamax ::

isti odziv je bil na prvi iphone: ogromno slabih komentarjev, inferioren hw, itd. pa poglej zdaj.

Isti odziv je bil na mac book air. Pa poglej zdaj ...

JayKay ::

pa poglej ceno.air je v isti cenovni kategoriji kot mbp
ipad pa je/bo v isti kategoriji kot kindle dx....
..sicer pa se bomo lahko pogovarjali konec leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Limit-sky ::

Se strinjam z JayKayom.

Leto 2007 - januar
Iphone - igračka za tiste ki serejo keš, baje
- nima MMS
- nima BT
- nima 3g
TOTALEN FAIL

Danes prodanih 40 milijonov iPhone.
TOTALEN FAIL ;)
Zdaj se bo začelo pa pljuvanje po marketingu...

Lion29 ::

evo, prvi posnetek iz engadgeta: handson

moram reci, da sistem in delovanje zgleda res fajn... ampak kot receno, zaradi omenjenih pomankljivost v taki izdaji ga sigorno ne boste vidli pr meni :)

edit: mi ne dovoli prilimat posnetka... evo url
VIDEO
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi iPadi, iMaci, OS X Yosemite bržčas v četrtek

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
86668 (5675) Nummy
»

Apple iPad - povzetek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
34533566 (21814) Bor H
»

iPadi pred-razprodani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5315226 (13430) PrimozR
»

Apple se odloča za Intel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11312718 (9062) lopov

Več podobnih tem