» »

Kako dobim nazaj Win 7?

Kako dobim nazaj Win 7?

Doc123 ::

Imel sem Win 7 (64bit). Na drug disk sem inštaliral še Xp-je (pravtako 64 bit). Namesto inštalacije iz Windowsov, sem inštaliral iz boot-a. Od takrat naprej mi naloži samo XPje, nič ne vpraša.

- V system startup settings v XPjih ni Win 7 na izbiro.
- V BIOSu zamenjal boot disk oz. izbral disk na katerm je Win7 z F8, dobim error nekaj v smislu "Windows cannot start becouse of disk hardware configuration"
- Probal z programoim EasyBCD 2.0, nič.
- Disk z WinXP-ji sem celo dal ven, tako da je bil notri samo oni z Sedmico...še vedno error.
- Probal sem Win 7 inštalacijo iz boot-a da bi dal REPAIR oz. jo še enkrat prepisal...inštalacija mi samo pokaže ozadje ter kurzor - nobenega okna, nič (!!!)

Ali se še da kako drugače naštimati da mi naloži Sedmico oz. da me vpraša? Mogoče ročno s sistemskimi fajli? Winsi so gor povsem nedotaknjeni.
  • spremenilo: Doc123 ()

butec ::

pri dual-u vedno prvo inštaliraj starejši system...
http://www.google.si/search?source=ig&h...

če imaš fizično dva diska pa ti priporočam da inštaliraš vsakega posebej , tako boš imel na vsakem disku boot sektor...
pri zagonu pa določiš iz katerega diska se naj boot-a

Doc123 ::

Hvala toda ali lahko kaj naredim sedaj, da zbootam te Windowse 7, ki so že inštalirani z vsemi programi in vsem? Da nebi rabil vse še enkrat.

snela ::

Das DVD od Win7 noter in izberes repair?
LP

Tea Time ::

Če imaš na disku več particij, kjer imaš tudi podatke - takoj naredi backup. Kako boš pa tole rešil, pa žal ne vem. Ti pa želim veliko sreče!

LP
Have a break!

slowie ::

Jaz sicer še nimam izkušenj z WIN 7 glede tega, ampak za WIN XP vem, da to nikoli ni bil večji problem, popraviti boot sektor v - mislim da "recovery console"... Dva ukaza: BOOTCFG in .... hum, še en... 8-)

Gotovo mora biti kaj takega tudi v WIN 7 ?!?
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

IvoJan ::

Doc123 je izjavil:


- Probal sem Win 7 inštalacijo iz boot-a da bi dal REPAIR oz. jo še enkrat prepisal...inštalacija mi samo pokaže ozadje ter kurzor - nobenega okna, nič (!!!)



nekaj casa moras pocakat da se ti prikaze okno.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Icematxyz ::

http://www.hardwarecanucks.com/forum/o-...

To je sicer za nekaj drugega ampak prve tri slike mislim da povedo vse. Torej vstavi DVD kot da bi nameščal W7. Izberi repair your computer:

repair



Izberi inštalacijo W7:

W7



Startup repair?

Startup Repair



Slike vir

Lažje po moje le še z Linux rešiš zadevo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinjena instalacija win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
141081 (692) Manager
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406216 (5537) s6c-gEL
»

Hackintosh

Oddelek: Operacijski sistemi
202401 (1237) Ciman
»

Dostop do NTFS diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191533 (1256) solatko
»

Na gigabyte GA-965P-DS3 ne morem namestit Viste/Windows7/2008 Server

Oddelek: Operacijski sistemi
81011 (869) dukedl

Več podobnih tem