» »

Težave s TEAC

Težave s TEAC

]Fusion[ ::

Ko vklopim DMA na TEAC-u(540E) mi za vsak cdrom javi "Could not read from disc!" al nekaj takega, Če pa DMA izklopim pa dela vse normalno, samo počasneje!

Prosim naj mi kdo pomaga!

Han ::

Ta tema je bila že večkrat na tapeti. Uporabi iskanje...

TEAC CD-540E (navaden CD-ROM) žal ni 100% kompatibilen z Windows 2000/XP gonilnikom v DMA načinu.

]Fusion[ ::

Sem pogledal teme in vsi so imeli Win 2000 ali XP, jaz pa imam WIN98SE!!! Pa DMA mi je nekaj cajta delal!

AngelOfDeath ::

naloži najnovejše gonilnike za ploščo

]Fusion[ ::

Sem probal gonilnike za ploščo in Firmware za cdrom in nič ne dela.

Samo vseeno, bom že preživel brez DMA.:)

Han ::

Zbriši ga iz Device Managerja in naj ga po ponovnem zagonu Windows na novo zazna...

Drugače pa bo problem skoraj zagotovo rešila sveža namestitev Oken.

zumes ::

Probaj! Pojdi v bios in na tistem IDE-ju na katerem imas Teaca priklopljenega naredi: UDMA - Disable; PIO - MODE 4! Pol pejt v win in dej DMA if avalible po ponovnem zagoni ti napise DMA mode in ne UDMA mode ! Pa se to v biosu moras nastaviti na auto tam kjer nastavljas diske!! Meni dela ko sus na Abitki s temi nastavitvami in pod Win2000 servis pack3 pa je teaca sem flesu na 3.0A! Probaj to pa porocaj o uspehu! Lp.

]Fusion[ ::

DELA!!!:)) :)) :))

Ko sem v Biosu iskal nastavitve (nisem jih našel), sem naletel na nastavitev Enhance ATAPI performance, ki je bila na Enable. Disablal sem in dela:))

P.S.:Han; tudi to sem probal pa mi je v nero cdSpeed nekaj časa hitrost naraščala potem pa strmo padla in javil mi je error.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131133 (1056) neki123
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81557 (1400) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
182057 (1694) Eagel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91612 (1352) rockeye
»

Teac 540E in DMA

Oddelek: Strojna oprema
71265 (1097) Alec999

Več podobnih tem