» »

Teac 540E in DMA

Teac 540E in DMA

Daniel ::

Mam računalnik s procesorjem Celeron 2 600 Mhz na Abit Be - 6 || (po vaših priporočilih 0:)).Trdi disk je Quantanum Fireball nekje okrog 20 giga in Teac 540E cd rom pogon.Težava je v tem,da pri disku sploh ne najdem nastavitve DMA(Sistem/upravitelj naprav/Diskovni pogoni...),pri Cd romu ta nastavitev je,ampak če jo označim računalnik zahteva ponoven zagon po ponovnem zagonu pa ta opcija ni več označena.
A obstaja kaka rešitev?
Dani

DeLonghi ::

pri disku ga ne najdes zato, ker ti plata podpira ATA 66 in zgleda da to sama vklopi...
zakaj ti pa DMA pri CD-romu ne vklopi pa ne vem..probaj ga drugace priklopit (master/slave) al pa na drug IDE kabel
ok?
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.

Alec999 ::

A sm jst kj zgresu .. al pod Win2000 .. te nastavitve ni.
A je mogoce v BIOS-u. Help? :|

miranpozar ::

V Win2000 je drugje...
Device Manager / IDE ATAPI controllers / Primary (ali secondary) Channel / Advanced / Transfer Mode

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Alec999 ::

k ze glih o DMA .... govorimo ...

kaj se pa zgodi .. ce mojaga Philips 4x 4x 32x CD-RW

dam na DMA .. (zy je na PIO) .. a se bo kj pokvarl

kj unicl .. al bo kj hitrej

matevzm ::

Ja ravno so iz mojega bloka odnesli enega na nosilih. Se mu he CD ultra prehitro (ene 5x) vrtel pa mu je masino razgonilo. :8)
Ne, preklopi ga, nic slabega ne more biti. Slabse kot PIO tako ali tako ne more biti. V principu mora biti prenos nato hitrejsi, pa manj procesorja ti zasede.

Daniel ::

Sem ze ustimal.Potrebno je bilo malo igračkanja v drobovju računalnika(odstranitev garancijske nalepke :) ,in vezava diska in cd - roma na en ata/33 kabel.
Hvala za pomoč.

Alec999 ::

ammmmmm ... hi again ... no koncno sm "testiru"

DMA ... rezultat pa je sledec:



Philips CD-RW 4x 4x 24x ....

dam notr prazen CD pa mi pr 4% zacne neke cudne zvoke spuscat ... prestraseno zaprem oci ... in grem vn iz sobe :))

se vrnem in je pri 15% bil en error pa je nehu pisat :'(

si recem ... "mnja hitr je pa usen slo 10% v 1:12 min" :D

velikost fileta (567 MB (594.692.096 bytes))

.. na mizi sm imel se en 80 min CD izte firme .. jao meni ... bom jst to se enkrat probu .. pa ugasnem ..

distributed.net programcek :)) pa ugasnem nastavitav Finalize CD ... vuuuušššhhhh .. glej ga zlomka smo pri 4%

cd pa ne spusca nobenih cudnih zvokov

:D

zaklucek dogodivscine >> specen CD v 17:28 min ... "ni slabo Joze" ... zadne case mi je take filete snemu tudi cez 31 min tja do 39 min :|



ya nc ne gremo zy sprobat stvarco na mojmu ultra hiterm CD-romu :))



TEAC 540E ...

hmmm dam notr CD ... pa ga noce zaznt ... si recem .. to bo njbrz zato k ni dobr specen :\

pa dam druge CD-je not k delajo 100% :)

pa noce noben delat ... jao meni .. zakaj ne dela..



zaklucek zgodbe:

zdele bom nastavu nazaj na PIO Only ;)

upam da bo CD-rom zy delu .. ya nc ne gremo probat... :)



P.S.

Aja .. uprasanje se glasi ... Zakaj moj TEAC 540E noce delat z DMA ukloplenim? in pa se Zakaj za vraga mi je zakuru prvi CD in zakaj je spuscu cudne zvoke? :))



moj sistem:

Windows 2000

Primary IDE channel (master HDD)

Secundary IDE channel (master TEAC , slave Phillips)





-------- 5 min kasneje ------------------------


ok zdej sm nastavu CD-ROM (TEAC 504E) nazaj na
PIO Only ... "in glej ga zlomka" (urgh .. to sm sigurn iz Jokerja pobrov) ... Cd-eji spet delujejo ... po pricakovanju ... z nasmeskom se obrnem proti novo pecenemu CD-ju (pecen na DMA) ... ves vesel ugotovim .. da tudi ta deluje superiorno :D

torej zaklucek danasnjega jutranjega popotovanja (3 a.m. ++) .... ena zazgana pizza ... en zazgan CD .. -1 l cole ... in 1 superiorni CD (17:28 min) :)) ....
kokr kol ... k mi bojo mozgani zacel delat ... pa k se boste zbudil ... ce ma kdo ksn predlog kako usposobt ...
mojga master TECA ... nj hitr ustreli na ta forum.

P.S.
upam da je bil tist zazgan CD .. samo naklucje ...
ce ga odmislimo .. potem je DMA stvarca "vredna klukce" ;) oz. pod Win2000 .. "vredna izbire".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81502 (1345) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181995 (1632) Eagel
»

TEAC 540 DMA in WIN 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
5896 (814) Daniel
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111241 (1054) Maxtor
»

DMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
91301 (1100) Tzar

Več podobnih tem