» »

Problem CD-ROM

Problem CD-ROM

Star ::

HI folk jaz mam en velik problem cdromi mi nočjo delat na ultra DMA modu
če dam pa na PIO mode pa mi preberejo vse kaj naj nardim ???? instaliru sem t nove via čhipset driverje pa service pack 1 mam tud gor pa se vedno ne dela PLISSS HELPP!! ;(

[moderator: prosim, če se v prihodne zadržiš nepotrebnega capsanja in pretirane uporabe klicajev/vprašajev...]
  • spremenilo: bastadu ()

MCSE ::

Svašta! PIO4 ima prenos 16 Mb/s kar pa je približno enako hirosti CD-ROM-a s 110x prenosom. CD-ROMi podpriajo UDMA33 glih tko da nam ni glih dolgčas... Uporablji ga na PIO4, z UDMA nič ne pridobiš...

(razen če maš 200x CD-ROM...)

Han ::

IBMer, tole si pa fejst mimo usekal. Že res, da ima PIO4 teoretično prepustnost 16,6 MB/s, a praksa pravi drugače. Predvsem zaradi 100% obremenitve procesorja pri prenašanju podatkov se pretok občutno zmanjša in niti približno ne dosega najvišje hitrosti... 8-O

Star ::

Ja kaj naj pol nardim a mata kasno resitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Han ::

Možnih rešitev je več. Ni pa nujno, da bo katera od teh "zagrabila", če imaš takšen CD-ROM, ki v Win2k/XP ne deluje v DMA načinu ali pa ima z DMA velike težave (npr. TEAC CD-540E).

Predpostavljam, da ima plošča zadnji BIOS, kjer je CD-ROM pravilno nastavljen in ga tudi sam BIOS zazna kot UDMA2 napravo.

Za začetek zbriši CD-ROM in kanal, na katerega je priklopljen, iz Device Managerja ter resetiraj. Če bo Windows zaznal pogon kot MultiWord DMA ali Ultra DMA, si na konju.

CD-ROM forsiraš v DMA način (DMA if available).

Namestiš VIA miniport gonilnik in preko njega forsiraš DMA.

Odstraniš VIA busmaster gonilnik, ki si ga dodal iz VIA 4in1 skupka gonilnikov.

Na novo namestiš Windows brez VIA bus master gonilnika.

V registru poiščeš HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} \ 000x

Zadnje štiri številke so 0001 ali 0002. Tu boš videl MasterIdDataChecksum, SlaveIdDataChecksum. Zbriši tisto vrednost, ki odgovarja tvojem pogonu. Po ponovnem zagonu bo Windows na novo zaznal pravi način delovanja pogona...

Kupiš takšen CD-ROM, DVD-ROM, ali še bolje DVD/CDRW, ki DMA preverjeno podpira tudi v WinXP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

neki123 ::

Teb mama ne deluje v DMA načinu, ne pa TEAC. Nastavi ga da bo master na IDE kanalu, pa bo delal v načinu DMA. Vem iz lastnih izkušenj iz svojga compa.

Han ::

Če misliš mene, sem Teaca pred enim letom zamenjal s Toshibinim DVD pogonom, ki na isti plati (ASUS P2B) deluje v DMA načinu brezhibno.

Omenjeni TEAC je deloval brez težav z vključenim DMA samo v Windows 98...

neki123 ::

Omenjeni TEAC meni deluje lepo v DMA načinu v WINXP, če je nastavljen na "master" na obeh IDE kanalih, če pa ga dam na "slave" je PIO. Comp pa je P4 1.8A@2.4, ASUS P4B533E ...

Han ::

Ga uporabljaš samo za branje podatkovnih plošč ali v njem kdaj predvajaš in ripaš tudi glasbo?

Highlag ::

Če bi povedal katera okna uporabljaš bi bilo mogoče lažje.

Drugače pa. Meni je v XP-jih pomagalo, da sem v Device managerju odstranil cel sekundarni kanal ide kontrolerja, kjer je CDRW priklopljen. Takoj nato sem izbral iskanje nove strojne opreme, in okna so našla sekundarni kanal in CDRW in ga prijavile kot DMA, kot bi moralo biti.

PIO mode sux.

neki123 ::

okrog 10 CD-jev na mesec spečem z njim( večina divx)

neki123 ::

Sem zgoraj omenil da imam WINXP

Han ::

Nekako se mi zdi, da nismo na isti valovni. Jaz govorim o navadnem CD-ROM pogonu (TEAC CD-540E) in ne pekaču (CD-W540E)! 8-O

neki123 ::

sorry


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-ROM in firmware

Oddelek: Pomoč in nasveti
12976 (858) mirkuma
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81493 (1336) q:-p
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
181991 (1628) Eagel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91523 (1263) rockeye
»

TEAC 40X (CD-540e)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171532 (1237) Han

Več podobnih tem