» »

Linux VirtualBox kot Live CD?

Linux VirtualBox kot Live CD?

c0dehunter ::

Zanima me, kateri program bi lahko uporabljal znotraj Ubuntu-ja, da bi bilo kot bi bootal Live CD (torej se ne bi noben podatek zapisal na trdi disk) - naletel sem na VirtualBox, v katerem bi namestil WinXP ali pa katero drugo distribucijo, vendar pa ne najdem podatke o tem, če to potem kaj shranjuje na disk.

Torej, potrebujem ekvivalent LiveCDja. Al pa recimo da bi lahko rekel linuxu od sedaj naprej pa ne shranjuje popolnoma ničesar več, dokler ti ne ukažem drugače :)
Torej nek sandbox in da bi lahko v njem začasno namestil in izvajal programe (iz RAMa) - tako kot deluje Live CD.

Upam da razumete :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

SynTax64 ::

Poglej za virtualizacijo Puppy Linuxa.

Damiani ::

mislim da VMWare, le da začasno med svojim delovanjem shrani par datotek na lokalni disk, katere kasneje pobriše. VMWare pa lahko maš na USB ključku.

karafeka ::

Pri Vmware in VirtualBoxu, se najprej kreira datoteko za virtualni operacijski sistem, shrani se na obstoječo particijo. Velikost datoteke je odvisna od tega, koliko prostora potrebuješ za virtualni sistem. Potem pa bootaš direktno v to datoteko in ta virtualni sistem nič ne zapisuje na host (gostiteljski ) OS.

Vmware server je zastonj, prav tako Virtualbox.
Ni pa to livecd, ker pri virtualni mašini poganjaš dva sistema naenkrat (enega gostitelja in enega (ali več) gostov), pri livecd, pa zaganjaš samo enega, ki je na cdju.

c0dehunter ::

Pa pri VirtualBoxu oz. Vmware, kam se shrani program, ki ga namestiš na virtualni OS? Al pa recimo ko shraniš nek certifikat na tak OS, je zapisan tudi kje izven te datoteke za virt. OS?

Hvala
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Damiani ::

vse kar dodajaš na virtual machino se shrani v sliki sistema, datoteko katero je omenil karafeka.
Karafeka, mogoče sem te narobe razumem. Samo pri virtualBoxu lahko izbereš, kje se nahaja datoteka sistema, tudi USB ključek.
Enkrat sem naredil VMWare na ključku, namestil željeni OS in ga dal kolegu, ki ima zelo omejene pravice na službenem računalniku. Kao poprtable VMWare ni deloval na njegovem računalniku, očitno je želel nekaj pisati po sistemu. Na drugih windowsih je zadeva delovala, ker so imel admin pravice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717534 (3747) MrStein
»

Sistem za virtualizacijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
687484 (5056) Blisk
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211674 (1395) dux
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911737 (8140) Jst
»

MS virtual PC 2007 ali VMware workstation

Oddelek: Programska oprema
82432 (2432) l0g1t3ch

Več podobnih tem