» »

Sistem se ne zbudi

Sistem se ne zbudi

šemeno ::

Imam gigabyte ga965p ds3, intel core 2 duo. Navijal sem procesor zdaj pa se več ne zbudi. Vzamem napajalni kabel iz napajalnika, kot piše v navodilih sem povezal dva pina da bi zresetiral bios pa ne pomaga, potem sem odstranil baterijo(15min) in tudi to ne pomaga. Kaj je lahko narobe? Kako problem rešiti?

Naj povem še da nisem višal napetosti, ne cpu in ne ramom. Pa tudi piska ne.



Lp
  • spremenil: šemeno ()

bluefish ::

Kaj se zgodi, ko pritisneš na gumb za vklop?

šemeno ::

Računalnik se prižge, ventilatorji delujejo normalno, nič ne piska.

Poskusil sem tudi odklopiti diske, dvd rom, rame, procesor pa nič ne piska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šemeno ()

šemeno ::

Zgleda da je plošča zanič. Na angleških forumih sem prebiral o čisto enaki zadevi.

Vaše mnenje? Se je komu že to zgodilo? Če ne, pa
vsaj veste kaj vas lahko čaka ko navijate svoje strojčke.

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šemeno ()

hudychk ::

Js sm tko meu enkrat že dolgo dolgo nazaj na eni epoxovi plati in P4... Preberi navodila od plate, če kje piše, da kako tipko držiš oziroma pritiskaš ko vklopiš komp...
The Devil himself!

šemeno ::

Dajte nekaj svetovat, saj vas je dosti takih k se razumete v te stvari.

Hvala

hudychk ::

Na žalost ni toliko rešitev kot je nas tukaj na forumu. Lahko poskusiš z drugim napajalnikom, morda ti tvoj napajalnik ne da dovolj moči za kšno grafično kartico ali kaj drugega, poglej na plati, če so vsi kondenzatorji ravni, da niso napihnjeni, povohaj, če v računalniku kaj smrdi po zažganem... Kot sem že rekel, preveri, če v navodilih za matično ploščo piše kaj o tem, da držiš kšno tipko ob vklopu, pri epoxovih platah je blo mislim da F3, nisem prepričan... Drugo mi ne pride na misel trenutno.
The Devil himself!

šemeno ::

Napajalnik je zadosti močan, in deluje, Plata pa ne piska četudi odstranim procesor, rame, grafično. Nič ne smrdi po skurjenem. Vsi ventilatorji se vrtijo, tudi ko držim 5s tipko za vklop se ugasne. Ni mi jasno kako lahko plata kar tko crkne, tole je bolj podobno kot da bi flešal bios pa nebi uspelo.

Vse skupaj se mi zdi zelo neumno, saj ne razumem kako se lahko to zgodi če sploh nisem voltaže spreminjal. In pa kako se lahko to zgodi pri firmi kot je gigabyte. Bios se je pa ziher resetiral saj ni mel baterije en dan (napajalni kabel sem tudi izklopil ter pritisnil tipko za vklop da se kondenzatorji izpraznijo). Se pravi da je plata zanič?

TOP ::

O zdej ti bom jaz napisal,ker sem mel isti problem z Gigabytko in meni jo je uspelo zbuditi.Zgodilo se mi je isto plata se ni hotela zbuditi,zato probaj še to če ne gre je šla plata.Znemi plato ven jo odklopi od vsega,ker je lahko še zmeraj v kondezatorjih toh.Čez ene pol ure plato položi na karton in vse skup nazaj priklopi,izven ohišja in probaj,meni je uspelo.

hudychk ::

za probat je... tud men je čudno, da bi se to zgodil zarad navijanja...drugač pa zna trajat mal več kot samo pol ure, da se kondenzatorji spraznijo do konca...
The Devil himself!

TOP ::

In še to si zapomni ko boš navijal,ko dviguješ FSB obvezno nastavi volzažo proca,ker če pustiš na AVTO potem plata sama dviguje napetost.

Ja se popolnoma strinjam z hudychk ker jaz sem probal čez pol ure tud ni še hotela potem je bila itak noč in sem naslednji dan in je delal vse BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

šemeno ::

Hvala fantje grem probat tole.

Se pravi da še nisem resetiral cmos? ker je še nekaj napetosti ki ohranja podatke?

Spike Edin ::

Živjo!

Matično ploščo ti je skurlo in jo boš moral zamenjati ;)
The PC Doctor

hudychk ::

Živjo!

Matično ploščo ti je skurlo in jo boš moral zamenjati ;)


Na podlagi česa to sklepaš?
The Devil himself!

TOP ::

BlackD3mon ne bodi tako pameten.Meni jo ni pa iste probleme,lahko da jo njemu je sam lahko še to proba,kar meni je pomagalo.Taki pa kot si ti pa majo najrajši serviserji,oziroma trgovine,ker služijo.

šemeno ::

Upam da je res ni skurlo ker ko sem plato obrnil sem takoj opazil tri črne pine.

http://www.mojalbum.com/pellepelle/racu...

Bo 3ure dovolj če bo brez elektrike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šemeno ()

fosil ::

Bios se je pa ziher resetiral saj ni mel baterije en dan

Za reset biosa moraš poleg tega, da daš ven baterijo, še en jumper prestavit, ki je običajno zraven baterije. Poglej v navodila za matično.
Tako je!

šemeno ::

Nima jumperja ma samo dva pina ki ju povežeš

Ne pomaga, bom ga čez noč brez štroma pustil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šemeno ()

sloxl8 ::

Jumper = 2 pina, ki ju povežeš.

Moj nasvet: Ne spuščaj se v strojno opremo (navijanje in podobne neumnosti), če je ne razumeš in če ne poznaš osnovnih pojmov.

Spike Edin ::

Živjo!

Matično ploščo ti je skurlo in jo boš moral zamenjati ;)


Na podlagi česa to sklepaš?


Glede na to kako si opisal problem in kaj si vse storil je po vsej verjetnosti matična plošča v okvari. Ker po resetu BIOS-a če imaš priklopljeno samo osnovne kompunente in recimo odlopiš RAM ali grafično itd .. Matična plošča bi morala piskat, seveda če imaš priklopljen sistemski zvočnik na matični plošči! To ti govorim na pamet, nisem naredil diagnostike na tvojem PC-ju tako da 100% ne morem bit siguren ;) Za vsak slučaj zamenjaj baterijo in testiraj če ti trenutni procesor sploh dela.
The PC Doctor

Zgodovina sprememb…

Spike Edin ::

BlackD3mon ne bodi tako pameten.Meni jo ni pa iste probleme,lahko da jo njemu je sam lahko še to proba,kar meni je pomagalo.Taki pa kot si ti pa majo najrajši serviserji,oziroma trgovine,ker služijo.


Drugače sem računalniški serviser tako da delam na zadovoljstvu strank ne pa zaradi večjega zaslužka ;) To sem mu napisal iz prakse, jaz mu nisem delal diagnostike tako da 100% ne morem bit siguren ampak samo sklepam!
The PC Doctor

hudychk ::

Baterije mu ni potrebno menjat, deluje tud s prazno, samo datuma in ure si ne zapomne, drugače pa nimam nobenih idej več na žalost.
The Devil himself!

šemeno ::

BlackD3mon prav si mel. Je šla plata.. Kaj mislis zakaj se to lahko zgodi?

Spike Edin ::

BlackD3mon prav si mel. Je šla plata.. Kaj mislis zakaj se to lahko zgodi?


Sej vem, sem ti takoj povedal da ti je skurilo matično ploščo. Nekaj si narobe nastavil ko si navijal procesor ...
The PC Doctor

šemeno ::

Nastavil sem samo fsb na 300mhz nič ostalega. Sem pa to že počel lansko leto in sicer je vse delovalo na 315 mhz brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
221080 (815) Spike Edin
»

Pri instalaciji Win XP ne zazna HDD (!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151736 (1736) bluefish
»

Težava z trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91021 (1021) Mitch
»

program za snemanje zvoka z cim manjso porabo placa na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
5741 (741) zk_eu
»

BIOS problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71431 (1360) Spike Edin

Več podobnih tem