» »

problem z grafično kartico pri Gericom Supersonic force 16120

problem z grafično kartico pri Gericom Supersonic force 16120

gebre ::

Živjo,


kot je povedano že v naslovu, imam Gericomomv laptop supersonic force 16120, katerega pestijo težave z grafično kartico Nvidia GeForce Go 7600 256MB

SPECIFIKACIJE: (od gericoma)

Datenblatt - Datasheet
* Mobile Intel Pentium M Dual Core, up to 2.16GHz, 2 MB L2 cache, 667MHz FSB
* Mobile Intel Pentium M Single Core, up to 1.83GHz, 2MB L2 cache, 667MHz FSB
* Intel Calistoga 945PM + ICH7-M chipset
* 533/667 MHz DDR2 interface
* 256 / 512 / 1024MB/ 2GB, 2.5-Volt 64-bit bus
* Two 200-pin DIMM sockets, Max 2 GB
* 15.4-inch (1280x800) WXGA TFT display with 24-bit colors or
* NVI Mobility G73M (with 256MB frame buffer)
* Intel (ICH7M) integrated audio controller
* Realtek ALC880/ALC885
* Intel (ICH7M) integrated Modem Controller with MDC card
* Intel PRO/Wireless 3945ABG, MiniPCI Interface
* IEEE802.11 A&B&G
* Realtek 8110 Ethernet function for 10/100/1000Base-TX network standards
* TI TSB43AB22A IEEE1394 OHCI Host Controller
* 2.5-inch format hard disk drive
* MMC, SD, MS and MS Pro Card
* Microphone-in jack
* Headphone / SPDIF jack
* Firewire (IEEE1394)
* Three USB2.0
* RJ-45
* modem / phone connector (RJ11)
* S-video (TV-out) output connector
* DVI-I video connector
* New Card Slot (type 54 / 34)
* VR Dial for audio/speaker volume

Našel sem še nekoga z enako težavo:

holms sprašuje; Pozdravljeni, imam notebook gericom Supersonic force P53in4.Težava je v tem da pri zagonu že se pojavijo pikčaste linije tudi v bios-u. Imam nameščeno Visto v sam windows mi ne pride not na začetko še nalaga potem je črn zaslon potem pa se pojavi samo blue screen pa piše da je težava z video divice. Notebook ima nvida go 7600 grafično poskusil sem že odstranit driver-e ko sem to naredo je delalo saj je prepoznalo grafično kot vga adapter pri namestitvi novih drive-rov se situacija ponovi.


težava je identična kot pri citiranemu tekstu...ker je bil laptop še v garanciji smo jo pač izkoristili in menjana je bila grafična kartica. Po kakih 4mesecih se je stvar ponovila, garancije pa ni bilo mogoče več uveljaviti, ker je original račun izginil neznano kam;((

Težavo sem opisal majstru pri Kotarju in je rekel, da bi se dalo pač menjati grafično kartico (ni integrirana na plato) za pač cenejšo (enaka je pri ANNI-ju 260€+DDV).

Sedaj pa vprašanje...katero grafično kartico bi bilo možno vgraditi in kakšne so kaj cene? In še drugo...je možno, da je kaj narobe z matično ploščo oz. kako drugo komponento, da mi je skurilo že drugo grafo, ker ne bi rad kupil nove grafične kartice za xxx € potem pa mi jo spet skuri v 2 mesecih;(

TNX vnaprej

gebre ::

Sem še nekaj pozabil...

citiran problem je bil, ko je crknila prva grafa...sedaj pa se laptop zalavfa, sliši se "pozdravni zvok" ko prideš v windowse, zaslon je pa popolnoma črn, se sploh ne "prižge"

Haby ::

Imam isti problem, vgradil bom MXM II grafično kartico, ki jih dobiš na ebayu ugodno (manj kot 100EUR). Upam, da mi ne bo skurilo še te, glede na to kaj se je zgodilo tebi...
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

gebre ::

Mi lahko poveš kaj veš o grafični kartici...Pa še to, si prepričan, da bo grafična delala na tem gericomu?

Haby ::

Vgradil sem GeForce 8600 GT in deluje bp. Ko naložim kakšen špil bom malo potestiral performanse, če potrebuješ grafo javi na mail.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

nUUb ::

Imam podoben problem z mojo 7600 grafično, traja da pride v windowse, ker se mora predgreti, da je sploh kontakt na GPUju...popravilo naj bi bilo 60eur in ja to je isto Gericom
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

gebre ::

Sta potem rešila probleme z grafično? Haby ti 8600 deluje vredu?

Shark-357 ::

Grafiko ven, razdreti in v pečico na 200°C za 10min. Preverjeno deluje na 7600go, 8600gt ;)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anni FL90 prenosnik (Novo)

Oddelek: Kaj kupiti
133961 (2948) Miha76
»

ANNI HEL-80-3

Oddelek: Kaj kupiti
321922 (1419) Kafi
»

!!!HELP!!! Kateri laptop? Gericom ali Končar???

Oddelek: Kaj kupiti
91892 (1585) nonenone
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142083 (1978) Looney
»

Kateri prenosnik izmed nastetih je najboljsi?'

Oddelek: Kaj kupiti
73177 (3054) SoNgOkO

Več podobnih tem