» »

Anni FL90 prenosnik (Novo)

Anni FL90 prenosnik (Novo)

rokiii ::

Živjo...
Na racunalniske-novice.com sem zasledil novico da prihaja prenosnik Anni FL90.

"Črni Anni FL90 temelji na Compalovi zasnovi, vanj pa bodo vgrajeni hitri Intel Core 2 Duo procesorji (Intel T7100 Santa Rosa) z 800-MHz taktom zunanjega vodila. Večina izpeljank modela bo premogla 2 (dva) gigabajta pomnilnika DDR2- 667. 2,7 kg težak prenosnik pa podpira tudi pogruntavščino t.i. turbo pomnilnik, ki dodatno pripomore k boljši odzivnosti sistema. V prenosnik je vgrajen S-ATA trdi disk s kapaciteto med 60 in 160 gigabajti, uporabnik pa lahko izbira tudi hitrostni razred - bodisi disk s 5.400 obrati plošč v minuti bodisi modele s 7.200 zavrtljaji magnetnih plošč v 60 sekundah. Prikaz grafike na 15,4-palčnem zaslonu LCD z ločljivostjo 1.280x800 točk je zaupan vgrajeni grafični rešitvi NVIDIA GeForce Go 8600 z 256 (WXGA) ali 512 (WXGA+) megabajtnim pomnilnikom. Seveda ne manjka niti DVD-zapisovalnik ter kopica drugih priključkov, med katerimi je najbolj zanimiv t. i. Power USB, ki nudi električni tok USB-napravam tudi kadar notesnik ne deluje - če bi z njim denimo želeli napolniti mobilnik ali glasbeni predvajalnik. Izboljšana podpora brezžičnim omrežjem gre na račun treh vgrajenih anten, ki skrbijo za nemoten sprejem signala. Bluetooth povezava je standardna, vgrajene je tudi spletne kamera z ločljivostjo dveh milijonov točk.
Med operacijskimi sistemi je izbira jasna - Okna XP ali Vista. Za Anni FL90 s procesorjem Intel T7100 Santa Rosa 2GB pomnilnikom, 160 GB diskom SATA, grafiko Nvidia GeForce Go 8600 WXGA 256 MB, bluetoothom,.. je postavljena cena na 999 evrov, za grafično močnejši model (Nvidia GeForce Go 8600WXGA+ 512MB) pa 1.060 evrov.".

Glede na ceno pa sistemom se mi zdi kar dober, nakup. Vas bi pa povprašal, če mogoče imate kakšen prenosnik od Anni, ter kako deluje (kaj hrušči, ali je bil velikokrat na servisu, ali je dobra firma itd.). Skratka ali se ga splača kupiti :D .

Lp, rokiii

jabe ::

od annija prenosniki so navadni compalovi bareboni, le da ga oni skupaj sestavijo določeno konfiguracijo in dajo gor nalepko anni ter 2letno garancijo na vse skupaj (če sam sestavljaš imaš luksuz izbire takih komponent, ki so ti všeč in praktično na vse 3 leta garancije). o njih je pa že bilo nekaj malega napisanega.

neboben ::

če ti je všeč koncept barebone prenosnika potem počakaj na asus c90s
vse boš lahko menju tud grafiko
s to razliko, da bo to bolj nadomestek za desktop, se pravi poudarek ni na portability ampak na price/performance/power

če si nek študent, ki recimo rabi prenašat laptop 2x tedensko in iščeš desktop nadomestek, ki je nadgradljiv in primerljiv z desktop računalnikom potem je Asus c90s taprav

če stalno prenašaš prenosnik z enega konca na drugega še zemeri pa bi rad imel čimveč za čim nižjo ceno potem pejd rajš na compal FL90

Specification
Processor & Cache Memory

Supports Intel® Core™ 2 Extreme processor up to X6800, 4MB L2 Cache, 2.93GHz, 1066 MHz FSB
Support Operating System

Supports Windows® Vista™ Home, Premium, Ultimate, Business edition
Chipset

Intel® 945 G Chipset + ICH7
Main Memory

2 SO-DIMM Sockets for Expansion Up to 3GB
Support up to 3GB Dual Channel DDRII 800MHz SDRAM
Video Graphics & Memory

NVIDIA Mobile PCI Express Module up to GeForce 8600M GT 256MB/512MB
Display

Up to WSXGA+(1680x1050) Color Shine 15.4'' LCD
Hard Drive

SATA HDD
Thermal

fan-control & multi-heat pipe thermal module
Optical Drive

5.25” 12.7 mm 8X / 24x24x10x(max.), support DVD Combo, DVD Super-Multi, HD DVD and Blu-ray Drive
Video Camera

2.0 Mega pixels rotate CMOS Camera with Face tracking function
Card Reader

8-in-1 MMC/SD/Mini-SD/XD/MS/MS-Pro/MS-Duo/MS-Pro-Duo
Fax/Modem/LAN/WLAN

Optional built-in Bluetooth® V2.0+EDR
Built-in 10/100/1000 Mbps LAN
Integrated V.92 MDC Fax/Modem w/ Azalia Ver 2.1 compliant 802.11 a/b/g/n
Optional built-in Bluetooth® V2.0+EDR
Interface

1* e-SATA Connector
1*HDMI
1* D-Sub VGA Port
1* Headphone-out Jack(SPDIF)
1* Microphone-in Jack
1* RJ11 Modem Jack
1* RJ45 LAN Jack
3* USB 2.0 Ports
1* TV-Out (S-video/Composite Video)
1* IEEE 1394
1*MCX connector for TV-RF
1*Express Card 34 / 54 Support
Audio

Built-in Azalia Compliant Audio Chip
Built-in high quality speakers and 2 internal microphones
Keyboard

19 mm full size with MS-Windows function keys
2.5mm travel
Vista K/B Start Button
Hot Keys

Power, Turbo Gear, Internet, Email, Touchpad Lock
AC Adapter

Output : 19V DC, 4.73A, 90W
Input : 100~240V AC, 50/60Hz Universal
Battery Pack & Life

Li-Ion 6 cells: 4800mAh, 53W (removable): 4.5 hours run-down life
Smart Battery, 2.5hrs Quick charge 95% (Power Off) / 4hrs (Power On)
Dimension & Weight

367 mm x 268 mm x 34~44 mm (W x D x H), ~3.1 kg (W/6 cell battery)
Supplied Accessories

Built-in Bluetooth V2.0+EDR
Finger Print Recognition+TPM 1.2 (Trust Platform Module)
Hybrid TV Tuner (Minicard interface) Wireless Mouse/ Carrying bag

v prodajo pride sredi junija, vzem z rezervo

tukej so slike in review

več si lahko prebereš na forumu
http://forum.notebookreview.com/showthr...
http://forum.notebookreview.com/showthr...
http://forum.notebookreview.com/showthr...
http://forum.notebookreview.com/showthr...
http://forum.notebookreview.com/showthr...

jest čakam na Asus c90s in nekak držim pesti da bi se to dalu dobit tud v slo štacunah

asus stran,opis
asus stran, specifikacije

čaw

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Kibby ::

Tale asus zgleda fenomenalno... samo bo verjetno za moj budget predragi ze kot barebone, ne pa se ko bi dodal ostale komponente... a se ve kje se ga bo dalo dobit (ciljam predvsem na avstrijo in slovenijo)? Tnx, LP

neboben ::

za 1000€ - 1100€
dobiš že na www.agt.si
Asus-a S96J barebone z
T7200 2ghz procom
1024 gb spomina
disk 120-160
7600 nvidia

in tko naprej ... (tole te pride zdej ~260k, pejd si pogledat)

tale c90s bo en podobn šmorn
ko boš lahko za cirka 200-260k sit... mel že res hudo mašino (tako kot pri asus primeru omenjen zgoraj)
s to razliko,da asus s96j nima možnosti menjave grafike
koncept, da kupiš barebone in potem posamezne komponente kupuješ tam kjer se prodajajo najceneje ti je najbrž tud všeč
če si zasledil je notri desktop procesor, kar znatno zbije ceno (mobile proci so dražji Txxx)

mislim da bo c90s v sloveniji bolj VBI varjanta,
kakšen anni d.o.o al pa www.agt.si bi mogoč imel mal slabšo varjanto s "c90s"-kami
slabšo z vidika tipkovnice ohišja matric, ker intel VBI pač svoje not vgradijo...

c90s tako kot jo proda asus pa ne vem kej v sploveniji bi se to dal dobit
mogoče če se meniš v kakšni pc štacuni, da bi ti ga naknadno uvozili (če to naredijo za eno normalno ceno sevede)

drugač pa nakup v tujini

p.s. tud compal cool
ajd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

Netboy ::

Ali mogoče kdo ve, za katero grafično se gre tu ?
Ali je to 8600M GT ali GS?

ALi obstaja tudi navadna Go8600 ?

neboben ::

GT
sej to so GO mogoc bojo kasneje oznako dal ....

dunker ::

Ufff, tole je pa mene kar naenkrat začelo blazno zanimat! :D

Ravno kupujem prenosnika, ampak mi pri vsakem za ca. 1000 EUR nekaj zmanjka - ni Core 2 Duo procesor ali premalo RAMa ali preslaba grafična ali samo 100 GB diska ... preprosto ne najdem optimalne variante zase. Ker prenosnika res kot študent prenašam samo 2x tedensko, mi je res vseeno za žnj-celične baterije, ampak bi raje npr. imel več RAMa, ampak žal prenosniški svet (vsaj do zdaj sem tako mislil) ni fleksibilen. Tko da se mi je zdaj zastavilo cel kup vprašanj. :D

1. Kako se obnesejo tele barebone variante? Je Asus barebone kvalitetna zadeva?
2. Preprosto dodaš (ustrezne) komponente in ti ga sestavijo?
3. Koliko je garancije na takšen prenosnik?
4. To omogočajo samo pri www.agt.si ali so pri nas še kakšni drugi ponudniki?
5. Se s tem obsodiš na mukotrpno iskanje ustreznih driverjev?
6. Se da torej vzet prenosnika brez, da bi plačeval za Windowse, ker jih imam tako ali tako zastonj (MSDN-AA)?

Res najlepša hvala za odgovore!

Anže

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunker ()

neboben ::

1. Kako se obnesejo tele barebone variante? Je Asus barebone kvalitetna zadeva?

Ne vem, še nism kupu. www.notebookreview.com si poglej forum, pri nas si pa lahko s96j pogledaš pri www.agt.si ter poprašaš čeimajo kakšne probleme. Kritike so pozitivne,vsaj za s96j s96z, za c90s ne more noben nič rečt ker ga še ni na trgu
2. Preprosto dodaš (ustrezne) komponente in ti ga sestavijo?

V zda imaš dve varianti al kupuješ vse pri eni štacuni, kjer si s konfiguratorjem izbereš kar pač ti hočeš. Lahko pa kupiš barebone nekje vse ostale komponente spet drugje. Kako bo s tem pri nas ne vem. Fora c90s ali s96j je da tiizbiraš kaj hočeš imet notri... kaj ti bodo pri nas ponudil pojma nimam, kar semene tiče mi je prov vseen če kupim barebone ostale manjkajoče komponente pa kupiš tamkjerje ceneje
3. Koliko je garancije na takšen prenosnik?

če ti ga bodo oni tipi v štacuni sestavili nevem vem kolk. če boš sam sestavil imaš pa garancijo po komponentah ...(ne vem a so diski 3 leta..poglej po štacunaj...)
4. To omogočajo samo pri www.agt.si ali so pri nas še kakšni drugi ponudniki?
Mislm da Anni ponuja Hel 80 81...
www.agt.si ima te barebone laptope: HEL 80 HEL81, Asus s96j s96f (poglej si sam kaj ti ponuja tak barebone) oni pač naročajo to prek intela... A bodo imel c90s pa to pojma nimam...
se pravi pri agt si izbiraš tistko kar intel ponuja na listi VBI component
se pravi intel določa keri diski kere matrike ...etc..
pri agt pa tud ne punujajo vsega ampak so si izbrali ene 2 matriki (tko je blo kt sm jest bil tam, mogoč je zdejže drugač)pridiskih imaš dve znamki na izbiro... itd... poglej si sam..
5. Se s tem obsodiš na mukotrpno iskanje ustreznih driverjev?

kje točno pa vidiš problem z driverji pri teh komponentah ki so navedene da gredo v c90s? Ker jest ga ne vidim. Nobenih čudnih zanamk, čudnih proizvajlcev ..skori vse je intel..asus.. Sicer pa počaki, da pride zadeva na trg. Ko bo se bodo najbrž pojavili novi opisi in testi tko da se boš o tem dodatno informailral. Najbolš da spremlaš www.notebookreview.com forum in novice
Poiskat driver pa res ni problem, zanvidio greš na nvidia.com, zaintel greš na intel.com in tko naprej... gonilniki, ki so ponavadi priloženi so obenem tudi zastareli, se pravi al dobiš zraven al pa ne v vsakem primeru morš posodabljat gonilnike... net pa itak maš ane
6. Se da torej vzet prenosnika brez, da bi plačeval za Windowse, ker jih imam tako ali tako zastonj (MSDN-AA)?

Točno to. Brez OS ali LINUX ali WIN ...tvoja izbira. (tukaj se bo tudi prihranilo nekaj denarja)

Čaw !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

dunker ::

Najlepša hvala, res! :D

Zanimalo bi me še, kdaj okvirno lahko na našem trgu pričakujemo C90S? Nekje do septembra bi si moral omisliti novega prenosnika ... Se že kaj šušlja o ceni barebone osnove?

Prav tako me zanima, kako je npr. s prenosnikom ANNI HEL-xx (model še ni predstavljen na strani, ne vem številke), ki je zgrajen na Compal barebone osnovi in ima C2D T7100 procesor, 2 GB RAM, 160 GB disk, GF 8600 grafično za ušivih 999 evrov ... A je zadeva relativno kvalitetna? Deluje brez težav, če nimaš smole in če lepo delaš s prenosnikom? Je tale Compal monitor "WXGA Glare TFT Display" soliden, kar se tiče kvalitete slike? Dvomim, da bi sam ceneje sestavil boljšo konfiguracijo, tako da me resno mika nakup te variante, če je le kvalitetna.

Še enkrat vnaprej hvala za odgovore!

neboben ::

Q:Zanimalo bi me še, kdaj okvirno lahko na našem trgu pričakujemo C90S? Nekje do septembra bi si moral omisliti novega prenosnika ... Se že kaj šušlja o ceni barebone osnove?

pravijo da v mesecu juliju, nekje na sredini...kdaj bo pa na našem trgu nevem
poglej si konfigurator pri gentechpc (zda) c90s konfigurator gentechpc

Q:Prav tako me zanima, kako je npr. s prenosnikom ANNI HEL-xx
(model še ni predstavljen na strani, ne vem številke), ki je zgrajen na Compal barebone osnovi in ima C2D T7100 procesor, 2 GB RAM, 160 GB disk, GF 8600 grafično za ušivih 999 evrov ..

HEL modeli 80 81 se ženeki časa dobijo...ti najbrž misliš FL90
compal FL90 je tud supr izbira, sploh če boš velik delu z baterijo
asus bo trošenje baterije kompenziru z c91 serijo ki bo namesto destop proc imela mobile proc

Q:A je zadeva relativno kvalitetna? Deluje brez težav, če nimaš smole in če lepo delaš s prenosnikom?

jest barebone še nisem kupu, uporabniki pravijo da je je čist okey in dela. Za FL 90 in c90s pač počaki na kak dober review. Pri gentechpcje kr dost folka prednaročil zadevo (c90s)
tud za FL90 je zanimanje veliko (spet poglej forum na notebookreview.com)

Q:Je tale Compal monitor "WXGA Glare TFT Display" soliden, kar se tiče kvalitete slike? Dvomim, da bi sam ceneje sestavil boljšo konfiguracijo, tako da me resno mika nakup te variante, če je le kvalitetna.

ne poznam odzivnih časov,vidnih kotov, svetilnosti...etc za to matriko

np
čaw

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

dunker ::

Najlepša hvala - spet. :D

Vprašanjem pa seveda ni konca ... :D

Sedaj sem opazil, da poleg tega ANNI prenosnika z GF 8600 za 999 € na spletni strani ponujajo tudi ANNI-HEL-80-3 za dobrih 900 €, ki mi prav tako v vsem ustreza. Mi lahko kdo pove, če imam prav - GF 8600 ni praktično nič zmogljivejša kartica od GF 7600, le DX10 podpira? Skrbi me le to, da pri 80-3 dobim procesor T5200 z 533 MHz FSB - koliko se to v realnosti pozna proti 667 MHz? Prav tako me zanima, kako je s kvaliteto ANNI HEL prenosnikov? Se da mogoče dokupiti še kakšno leto garancije ali si obsojen na 2 leti?

Kolikor sem gledal tale konfigurator, me soliden prenosnik pride 1300 $ = 1000 €, torej bo pri nas zadeva stala 1200+ € ... Očitno iz te moke ne bo kruha. ;(

Lep pozdrav vsem skupaj,
Anže

gregor_m ::

Če koga zanima

Jaz sem eden od lasnikov prenosnika Asus s96j, ki sem ga kupil pri AGT-ju. V prenosnik sem dodal Intla T7200 (2GHZ), 2GB rama, WD 160GB in serijsko vgrajena grafična X1600 256MB. Prenosnik po obliki ni ravno lepotec, vseeno sem z njim dokaj zadovoljen ker mi služi kot zamenjava namiznega računalika. Sicer nisem ravno zahteven uporabnik, tko da moje mnenje je zelo subjektivno:

Za moje pojme ima zelo dobro osvetljen zaslon (osvetlitev imam vedno nastavljeno na polovico). Največje razočaranje pri prenosniku so zvočniki, ki so na maksimalni glasnosti močno pretihi, nekako za polovico glasnosti drugih prenosnikov. Kake 4 minute po tem ko prižgeš prenosnik se vključi ventilator in je se vrti neprestanoma (tudi če nič ne delaš) sicer ni posebno glasen. Temperatura prenosnika se giblje okoli 56 stopinj če poslušaš glasbo, brskaš po netu in podobno. Ob maksimalni obremenitvi se povzpne do 74 stopinj.
Aja za Bluetooth mi ni nikakor uspelo prepričat da bi prenašal datoteke na mojega Eriksona Z610 povezava vedno odpove pri 7% prenosa podatkov. Kar se tiče baterije zdrži 2:05 ure nezahtevnega dela. Gonilnike imaš vse priložene na CD-ju.

Sem šel stestirat prenosnik v 3DMARK 2006 (če komu to kaj pomeni meni vsekakor ne) z prevzetimi nastavitvami:

1280x800
AA: none
Texture Filtering: Optimal
Anisotropic Level: 1

1979 Marks
SM 2.0 score --> 693
HDR/SM3.0 score --> 750
CPU Score --> 1760

Imam pa še eno vprašanje. Pozna kdo kakšen program, ki bi lahko znižal hitrost procesorja recimo na 800MHZ in jo obdržal na tej frekvenci? V BIOS ni nobene možnosti za spreminjanje frekvence.

Miha76 ::

@gregor_m


Program se imenije Notebook hardware center (NHC) in je odličen izdelek za nastavljanje procesorja.
Probej pa boš videl kako dela ( ga uporabljam že zelo dolgo časa)

LP Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PRENOSNIK - ACER 5920G vs. SOLONOTE FL90 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506067 (4346) Zheegec
»

ANNI HEL-80-3

Oddelek: Kaj kupiti
321918 (1415) Kafi
»

Prenosnik Anni HEL80

Oddelek: Kaj kupiti
272777 (1996) neboben
»

Prenosni računalnik !!

Oddelek: Kaj kupiti
161572 (1282) ant
»

barebone prenosniki v agt

Oddelek: Kaj kupiti
112128 (1754) hooger

Več podobnih tem