» »

memtest86 mi najde error

memtest86 mi najde error

White666 ::

Zadnje čase so se mi začeli sesuvati razni programi. Nekdo mi je svetoval na probal memtest86. Naredil sem cd iz iso datoteke (memtest) ter računalnik ponovno zagnal. memtest sem pustil delat približno urco in že mi je najdel neke errorje. screen :


Imam 2 modula po 265 MB ter enega novega 512 MB.

Ali lahko kje vidim kateri modul je okvarjen ?

SasoS ::

Najprej povišaj timinge in daj ram na originalno frekvenco (ako imaš navito). Čeprav bolj zgleda da problem ni v tem, ker je napaka samo na eni adresi. Če ne je pa napaka na 35. megabytu kar pomeni prvi ram modul.

White666 ::

rame nimam navite. kako povišam timinge? (+kje to najdem)

Brane2 ::


Če ne je pa napaka na 35. megabytu kar pomeni prvi ram modul.


Ni nujno.Odvisno od plate.
On the journey of life, I chose the psycho path.

b ::

Ce je pa plata dual channel, je pa sploh zabava, ker bolj tezko ugotovis, na kateri palcki je pokvarjeni del. Jaz sem imel "sreco" z RAM-i, da so mi na a7n8x delali samo v single channel, v dual pa se je sistem samo zacel bootat in konec. memtest je seveda pokazal mali miljon napak :-), ampak samo, ko so bli rami v dual konfiguraciji.

Kakorkoli, preskusaj po eno palcko naenkrat in bos najlazje odkril, katera je defektna.

White666 ::

A kdo ve kolk časa mora memtest86 delat. Po dveh urah še kar melje.

A ostaja kakšna hitrejša varianta?

OZZY ::

memtest dela neskončno olgo ali okler ga ne ustaviš. Ko konča en krog (pass) gre naprej in ponovno testira o začetka itd...Za 1Gb rab c20-25 minut. V 2 urah je šu cc 5-6 čez test.
Go with the flow.

White666 ::

Našel sem problem. Na prvi palčki z 265 MB JE PRI 35 megabajut error.

Zdej sem zamenjal 1 in tretjo palčko. kaj menite ali moram vreč stran pokvarjen modul ?

Kar nekak mi ga je škoda.

Daedalus ::

>kaj menite ali moram vreč stran pokvarjen modul ?

Ja. Vsakič, ko bo kateri program hotel dostopati do pokvarjenega dela, se bo sesul. Tako da tega modula ne uporabljat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SasoS ::

Za linux jedro obstaja patch ki ti omogoča da pokvarjen del modula izklopiš (izgubiš celih 4KB spomina), sam laufam tak pokvarjen modul na serverju uspešno že več kot leto (24/7). Za windowse pa...žal...obstaja le način da omejiš velikost spomina. Ako bi imel napako proti koncu modula bi ga dal na zadnje mesto in omejil velikost celotnega pomnilnika. Tako ti pa ne preostane nič drugega kot da modul zamenjaš.

White666 ::

Najbolj čudno mi je to, da mi je našel error na prvi palčki, ki ga imam že 2 leti.

Ali je možno da memtest najde error pa vseeno računalnik dela o.k.?

Mobidick ::

Daj za finto vsako palčko testiraj v tistem slotu, ki ti kaže napake (v tistem, ko imaš teh 256MB notri in ti kaže napake /seveda, če že nisi poskusil). Ker imam jaz sledeč problem. Plata: Abit NF7-S 2.0 in sem kupil nova Trascend modula po 512MB. Rami drugače brezhibno delajo, na moji plošči pa dela vsaka palčka brezhibno le na 1 slotu, na 2. in 3. pa ne. Prej sem imel prav tako 2x 256MB (Dual), vendar Inefineon, pa je vse delalo vredi. Očitno se plošča ne razume najbolje s to znamko, al kaj hudiča je narobe. Bom zamenjal rame, pa bom videl.

lp
The future is digital!

White666 ::

Odkar sem dal "okvarjeno" palčko v tretji slot mi memtest pokaže error pri 800 (približno) MB. S tega sem takoj vidu da je error res na tej palčki.

Zanimivo je to, da mi sedaj računalnik čist o.k. dela. tud igre, 3dmark 03,05 .

ni mi jasn kaj pol ta error je. Po moje ga mam že od začetka (prvi ram ki sem ga kupu s tem računalnikom).

cbelica ::

Ni nujno, da gre za fizicno 'okvarjen' RAM modul... lahko se samo ne razume najbolje s tvojo plato...
Pa se to: sam veliko raje uporabljam Memtest86+, saj pokaze napako veliko prej kot pa 'navadni' Memtest86... vsaj na AMD sistemu

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

SasoS ::

Seveda, dela ti ok dokler rač. ne bo zapolnil celice in bo tam kritična napaka (recimo napačen naslov naslednje inštrukcije). Žal z okvarjenim ramom nikoli ne veš kdaj in kje bo napaka, razen če ga lahko izoliraš...

Lith ::

¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

SkIDiver ::

Koliko časa traja, da se memtest konča; od začetka do konca?

Danes sem ga poganjal 6 ur in pol in ko pridem domov še vedno testira? Je to normalno? Mam pa eno palčko obojestranskega 256MB SDRam-a, P3 800MHz in plato z intel 815EP čipovjem. Računalnik sicer dela odlično a me vseeno zanima, če so rami OK.

Brane2 ::

STvar je tako narejena, da laufa teste v nedogled, če ji pustiš- poglejsi kaj piše pod passes.

Če piše "1" ali več, to pomeni, da je tester že dal vsaj en krog skozi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

SkIDiver ::

Je bla cifra 12 se mi zdi.

Napake pa nobene. Potem je ram OK.

Hvala

Brane2 ::

Tam maš nekje nastavitve. Preden rečeš "vse je O.K.", vklopi "extended tests" in ponovi vajo.

Standardni testi ne najdejo vseh napak...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Memtest errors

Oddelek: Pomoč in nasveti
151498 (1334) AC_DC
»

Ne morem naložiti Operacijskega sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
101576 (1028) Marc`
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403234 (1946) Nesta
»

Čudna memtest86 napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
111387 (1280) Jackal
»

Memtest86 pokaze napako.. Ali moram RAM vreci stran?

Oddelek: Strojna oprema
271930 (1408) Paramedic

Več podobnih tem