» »

Grafična kartica in HD filmi

Grafična kartica in HD filmi

pviran3 ::

Pozdrav,

Sem fan HD solate, vendar imam manjše probleme, če gledam kake HD serije (Mythbusters, TopGear v HD), se mi slika vsake cca 10s zakocka v enem momentu. Če gledam npr 720p film mkv, ki je velik npr 4,7gb, slika konstantno cuka, trza, v glavnem , gibanje ni gladko, če pa odprem kaj močnejšega od 1080p, pa začne video zaostajati oz ni sinhroniziran s zvokom.

Uporabljam klite mega pack najnovejši, windows 7.

Vprašanje pa je, koliko vpliva grafična kartica na predvajanje videa. Imam namreč sledečo konfiguracijo:

amd x2 4000+ @2500mhz
4gb ram
integrirana nvidia 7050 grafika dvi

Pa me zanima, je vse skupaj problem grafika in bi kaka cenejša vrjanta radeona 4350 rešila težavo, al je treba močnejši procesor nabavt? Kolikšno vlogo sploh igra grafika? Procesor se giblje nad 50% na obeh jedrih. uporablam tut AC3Filter za 5.1 in integrirano realtek zvočno.

Nvidia ma neko CUDA zadevo. Ali ima AMD/ATI tut kej podobnega?

blackbfm ::

Probaj odpret film z VLC media player in povej če ti tam normalno špila.

jest10 ::

Za začetek takoj pobriši vse kodeke in si naloži predvajalnik MPC-HC. Če meni z njim na 1200MHz dvojedernem Celeronu normalno teče 1080p bo tudi tebi

Garibaldi ::

Hja to samo pod pogojem da njegova grafika spodobno deluje v DXVA načinu. Softversko na takem pc-ju poganjat 1080p je "sanja svinja o kukuruzu, a kukuruza nema".

chittax ::

Praktično vse ATI-jeve grafe, ki imajo v imenu HD (ta HD v imenu ni čisto brez veze), mislim da od serije 2000 naprej podpirajo strojno pospeševanje HD videa.
Meni na AMD 2x 1,2 GHz na prenosniku z uporabo MPC-HC kaže obremenitev CPU 25% na WIN7 in posnetek 1080p, tko da samo go for it. Aja še grafa: radeon HD 4330.

Garibaldi ::

napisal je da ima: integrirana nvidia 7050 grafika dvi ki pa je bolj jajc... na ht forumih so jo redno pljuvali...

chittax ::

Vrašal pa je, če bi radeon 4350 rešila problem. Po mojih izkušnjah definitivno.

jest10 ::

Hja to samo pod pogojem da njegova grafika spodobno deluje v DXVA načinu. Softversko na takem pc-ju poganjat 1080p je "sanja svinja o kukuruzu, a kukuruza nema".

Moja grafika ne zna softversko pospeševati grafike. In glej ga no, vseeno špila normalno 1080p na bogem celerončku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

chittax ::

Je pa res, da vsi programi še ne podpiranjo predvajanja videa s pomočjo grafike.
jest10 koliko pa imaš CPU load pri 1080p?
Ker meni je šopalo 80-100%, dokler nisem namestil MPC, ki zna uporabljati Grafično pospeševanje videa.
Posledično mi je tudi za trenutek včasih zabrejkal video.

jest10 ::

MPC-HC ne zna uporabljati intelovih integriranih zadevščin(razen ene izjeme).
Koliko CPUja mi je nucalo ne vem, ker nisem gledal. Samo glede na to, da mi je normalno predvajalo "... UNRATED 1080p BluRay x264... " je zgleda že dvojederni 1200MHz Celeronček dovolj

st0jko ::

amd x2 4000+ @2500mhz


Na tem računalniku ti more to delat brez problema. Probaj z CoreAVC kodekom.
keks?

dzinks63 ::

amigo_no1 ::

dvojederni 1200MHz Celeronček

:D ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jest10 ::

dvojederni 1200MHz Celeronček

:D ??

klik

Golden eye ::

ta tvoj celeronček ni spet tko slab procesor:
http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

drgač pa bi ti mogl dokaj tekoče delat, probej kakšen drug codec pack naložit. Lahko pa kupiš grafično k podpira grafično pospeševanje DXVA:
-> NVIDIA serija 8 ali novejše
-> ATI HD 4xxx, 5xxx

jest10 ::

ta tvoj celeronček ni spet tko slab procesor:
http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

Dober pa tudi ne;)
Absolutno pa je slabši od x2 4000+ @2500mhz, kar ima ustvarjalec teme. Torej če meni normalno predvaja, mora tudi njemu.

pviran3 ::

V VLC ni boljš, isto se kockice pojavljajo

V MPC sem sedaj prestavil iz EVR Costum ** eno vpišje na samo EVR in sedaj kockic zaenkrat ne opazim več, zatika se pa še vedmo mal na 720p, sicer pa nvem, a je to film al računalnik.

jan01 ::

Tvoj procesor je zadosti dober, ne rabiš kupovat grafične. Predvajaj s mpcjem posnemi pa si coreavc ali pa brezplačen divx h264 dekoder...

blackbfm ::

V VLC ni boljš, isto se kockice pojavljajo


Katere gonilnike imaš? Tiste ki so že v win ali si snel z neta?

pviran3 ::

za vlc itak ni važn, ker ima svoje, drugač pa mam klite mega najnovejši

blackbfm ::

Mešaš kodek in gonilnik (grafična kartica, directx). Prvo zrihtaj da ti v vlcju dela potem pa naprej.

pviran3 ::

Mam takle gonilnik za grafiko ni najnovejši iz nvidie, ker mi ob zagonu naredi bluescreen, da se tud v windows ne pride, drugač imam najnovejš s asus strani.



NVIDIA System Information report created on: 01/19/2010 20:38:25
System name: XXX

[Display]
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ (2494 MHz)
Operating System: Windows 7 Ultimate, 64-bit
DirectX version: 11.0
GPU processor: GeForce 7050 PV / nForce 630a
Driver version: 191.07
Core clock: 425 MHz
Memory clock: 100 MHz (200 MHz data rate)
Memory interface: 32-bit
Total available graphics memory: 1919 MB
Dedicated video memory: 256 MB
System video memory: 0 MB
Shared system memory: 1663 MB
Video BIOS version: 5.67.32.26.00
IRQ: 21
Bus: FPCI

[Components]

nvCpl.cpl 2.7.170.15 NVIDIA Control Panel Applet
nvCplUI.exe 2.7.170.15 NVIDIA Control Panel
nvWSS.dll 8.16.11.9107 NVIDIA Workstation Server
nvViTvS.dll 8.16.11.9107 NVIDIA Video and TV Server
NVMCTRAY.DLL 8.16.11.9107 NVIDIA Media Center Library
nvDispS.dll 8.16.11.9107 NVIDIA Display Server
NVCPL.DLL 8.16.11.9107 NVIDIA Compatible Windows7 Display driver, Version 191.07
NVCUDA.DLL 8.16.11.9107 NVIDIA CUDA 2.3 driver
nvGameS.dll 8.16.11.9107 NVIDIA 3D Settings Server

pviran3 ::

Aha, mislim, da bi lahko bil problem, da imam enostavno predober monitor s 2048x1152 resolucije :D
Če poženem film v 800x600, dela zlo solidno, ni opazt zatikanja :D

jan01 ::

POZABI NA VSE POSTE:

1. odinstaliraj VSE bedne kodeke kot klite,....
2. posnemi LE haali media splitter in coreavc(obvezno verzija 2.0 ali višje),odlična zastonj alternativa coreavcja je divx h264 dekoder
3. Predvajaj s najnovejšo verzijo mpc home cinenma http://www.xvidvideo.ru/2009-10-22-10-4... Ne pozabi updejtat directx http://www.microsoft.com/downloads/deta...
V nastavavitvah daj pri output na wmr9 renderless in surface na regular offscreen. Pri internal filters odstrani kljukice pri h264. Pod external filters pa dodaj coreavc oz divx h264(odvisno katerega si instaliral) in ga daj na prefered.
IN TO JE TO.

pviran3 ::

Pozdrav, malce sem bi odsoten

No probal sem najov post in je tak no, je nekaj opazne razlike, sam ni to to, opazu sem, da če resolucijo iz 2048x1152 spustim na tam okol 1600 ali manj, zadeva rata lepo tekoča, tako da je v planu nakup grafične kartice ATI 4350 ali Geforce 210

Sicer bolj težim k GF210 zaradu CUDA, ki ga srečam v kar nekaj programih za obdelavo videa, medtem ko ATIja ni vidt...

Če pa še to nou pomagal, si bom pa nov 4jedra pc nabavu :(

Kron ::

@pviran3

In kako se je obneslo? Si potem nabavil?

Namreč gledam tudi sam v smer nakupa grafe za pospeševanje.
=**=C64=**=

pviran3 ::

Se je obneslo, med oglasi sem dobil 4350 radeona za 25EUR, in sedaj video laufa super, 18gb film 2012 je prej lezel preko 80%+ obremenitve procesorja, sedaj pa je okol 20%, slika pa je veliko lepša, črte in razni nezaželeni efekti so izginili, rešilo je vse moje težave, ki sem jih imel zgoraj, video dela ko urca, pa še HDMI izhod sem pridobil, ki ga bom lahko uporabu na TVju :D

Integrirana grafika enostavno ni za HD resolucije :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218127 (9302) OK.d
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355133 (4587) gibaj
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628076 (6401) gibaj
»

(ne)predvajanje HD 1080p mkv z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152585 (2194) gujo14

Več podobnih tem