» »

Pošiljanje SMS in klici v ZDA in Kanado

Pošiljanje SMS in klici v ZDA in Kanado

BigWhale ::

Fork iz teme o Kitajski cenzuri. Nadaljevanje tukaj, hvala.

BigWhale ::

Pri nas? Pri nas ze tako ali tako narocniki Simobila ne morejo posiljati sporocil v ZDA in Kanado. Na supportu so rekli, da zaradi varnosti!

Zgodovina sprememb…

KrCbelca ::

Pri nas? Pri nas ze tako ali tako narocniki Simobila ne morejo posiljati sporocil v ZDA in Kanado. Na supportu so rekli, da zaradi varnosti!



Kaaajj?? A to resno?
C2Q Q6600, P5W DH Deluxe,6GB 800MHz Rama
GF 8600gt, 2xSataII WD 250GB, LC Power 550W Green Power
----watter in my vains----

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Pri nas? Pri nas ze tako ali tako narocniki Simobila ne morejo posiljati sporocil v ZDA in Kanado. Na supportu so rekli, da zaradi varnosti!



Kaaajj?? A to resno?


A to je nek nov "ukrep"? Ker pred nekaj časa je še delalo brez problema. Zdaj sem pa na Mobitelu in tudi dela, za SiMobil pa ne bi vedel.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Pri nas? Pri nas ze tako ali tako narocniki Simobila ne morejo posiljati sporocil v ZDA in Kanado. Na supportu so rekli, da zaradi varnosti!



Kaaajj?? A to resno?


A to je nek nov "ukrep"? Ker pred nekaj časa je še delalo brez problema. Zdaj sem pa na Mobitelu in tudi dela, za SiMobil pa ne bi vedel.


Ja, resno. Simobil support je rekel, da ne dela. Po sprasevanju zakaj, so rekli, da zaradi varnosti. Predvidevam, da gospodic na supportu se sam ni vedel kaj in je bleknil prvo neumnost, ki se jo je spomnil. Potem sem jim poslal mail na info@simobil.si in jih povprasal zakaj to ne deluje in sem nazaj dobil 'obrazlozitev', da stvar trenutno ne deluje (kar sem ze vedel) in da bodo objavili na njihovi spletni strani, ko bo spet delovalo.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

BigWhale, Kanadčani in Američani nas ne jebejo pet posto, ker smo zanje premajhen trg, zaradi česar so roaming dogovori z njimi skoraj znanstvena fantastika.
SMS-i od naših operaterjev lahko gredo preko SMSc, a če te SA zablokira, tukaj ni krivda slovenskega operaterja.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

BigWhale, Kanadčani in Američani nas ne jebejo pet posto, ker smo zanje premajhen trg, zaradi česar so roaming dogovori z njimi skoraj znanstvena fantastika.
SMS-i od naših operaterjev lahko gredo preko SMSc, a če te SA zablokira, tukaj ni krivda slovenskega operaterja.

In zakaj zajebavajo samo Simobil?

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Vsi operaterji imajo težave.
Dam roko v ogenj.

Lp.

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Vsi operaterji imajo težave.
Dam roko v ogenj.

Lp.


V kakšnem smislu?
Se mi še ni zgodilo, da kdo, ki ima Mobitel ali SiMobil v USA ne bi bil dosegljiv. Vsaj ne tam, kjer sicer je omrežje.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Mnogi ameriški in kanadski operaterji blokirajo manjše operaterje, kakršni so v svetovnem merilu tudi slovenski.
Zablokirajo +386 in tukaj naši operaterji nimajo kaj narediti. Skleniti roaming pogodbo, posebej obojesmerno, pa za naše operaterje ni tako preprosto.
Blokado si lahko prestavljaš kot filter pri e-pošti.
Nemalokrat pride do blokade tudi brez najave...in potlej se seveda stranke pizdijo na domačega operaterja.

Skratka, ni primerno za vsako nevšečnost obtoževti operaterja.

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Še vedno ne vem kako se to meni pozna?

Ne bi mogel klicati/smsati iz USA?
Ne bi mogel klicati +386 na gostovanju v USA?
Iz USA me ne morejo poklicati?
A potem tudi iz stacionarne številke ne moreš klicati v USA?

Ne poznam nikogar, ki bi imel kakršnekoli težave. Za SiMobil sicer nimam veliko podatkov, ampak ljudje, ki imajo Mobitel, nimajo težav.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Če ni pogodbe, ni komunikacije. Morda ni samo SMSov, morda tudi klicev. Pogodba oz. blokada je lahko obojesmerna ali enosmerna. In če je blokada, je logično, da je promet prekinjen.
Npr., če ameriški operater postavi blokado našemu pri SMSih, boš ti sicer lahko preko SLOVENSKEGA SMS centra poslal sporočilo, a na ameriško številko NE BO dostavljeno, ker bo zaradi blokade SAMODEJNO zavrnjeno.

S stacionarnimi številkami pri nas večinoma upravlja Telekom, zato je odvisno predvsem od njega.

Poišči na spletu definicijo roaminga ter interconnecta, pa ti bo jasno, kaj gre in kaj ne v posameznem primeru.

In ja, tudi folk na Mobitelu ima težave. Ampak te ne bom prepričeval, ker si najbrž prepričan v svoj prav.
No, jaz pa VEM, da so.

Lp.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Ne govori na pamet ker ti bo roka, ki si jo dal v ogenj zgorela.

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Govorim iz izkušenj pri delu.

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

Tudi jaz VEM, da dela.
Iz lastnih izkušenj.

Mogoče imaš ti kaj narobe nastavljeno?

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Stvar je taka, da ZDA in Kanadske stevilke lahko klicem. SMSov pa tja ne morem posiljati. :)

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Narobe si zastopil.
Lahko tebi deluje, a mnogim ne. Z nekaterimi operaterji so pogodbe, z nekaterimi žal ne.
Kjer jih ni, tam ne deluje, slovenske nastavitve gor ali dol.

Glede delovnih izkušenj je pa mišljeno kot dejanske službene izkušnje.
Delam pri operaterju.
Kapiš?

Zgodovina sprememb…

-žiga- ::

No pa tako povej.
Jaz na srečo nisem še imel težav. Upam, da jih v prihodnje tudi ne bom imel.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Pixel,

Zanimivo, kako pa lahko uporabnik ugotovi koga lahko klice in komu lahko posilja SMSe? Ker meni se je zgodilo ravno to, lahko sem klical, nisem pa uspel poslati SMSa. Sicer, to kar ti pravis se s Simobilovo razlago ne sklada, meni so namrec napisali tole:


Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za posredovano elektronsko sporočilo

Želimo vam sporočiti, da trenutno uporabnikom Si.mobila ne omogočamo pošiljanja sporočil SMS iz Slovenije naročnikom ameriških operaterjev. Uporabniki Si.mobila lahko pošiljajo in prejemajo SMS kadar gostujejo v omrežju ameriškega operaterja. To obvestilo je na naši spletni strani http://vfjava.simobil.net/roaming/index..., pod prikaži. Želimo vam sporočiti, da bomo takoj, ko bo možno pošiljanje sms sporočil na ameriške telefonske številke objavili tudi na naši spletni strani.

V upanju na razumevanje vas lepo pozdravljamo.

Si.mobil d.d.
Naročniški sektor
Sandra Zupan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

slitkx ::

Kaj čmo, samo 2 milijona nas je...za velike operaterje smo velikostnega reda grahovega zrna.

Ja, ni omogočeno, ker ni pogodbe.
Ne moreš pošiljati kar na hojladri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

BigWhale ::

Dogovorili so se za klice in roaming, za SMS pa ne? A so pozabili?

natsirocks ::

Živjo!
Bom kar sem napisala svoje vprašanje, ko vidim, da je ravno govora od klicih in smsih v ZDA.
Torej, simobil ima sklenjeno pogodbo z dvema operaterjema v ZDA (poznam dekle, ki kliče svojega fanta tja), ampak men smsi še vedno ne gredo od rok. Te presneto dolge številke in country codes in city codes in ... ah -.-
Torej, če se komu sanja kaj moram vpisati pred njihovo lokalno številko ... bi blo super! Za smse seveda, ne za klice.

slitkx ::

natsirocks, vpiši +1.

Kode so iste za SMSe in klice. Klici in SMSi sta samo vrsti sporočanja, državna koda je pa splošno predpisana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

natsirocks ::

Ampak mislim da ne deluje. Poslano je blo, ampak v povratnicah še vedno piše, da se kao dostavlja.
Traja dolgo, da pride tja na splošno ali to pač pomeni, da očitno ne gre?

bajsibajsi ::

Povratnice (ali potrditve) na splosno za nekatere drzave ne delujejo. Odvisno od parametrov, ki jih imajo nastavljeni operaterji. Najbolje je na kaksen drug nacin preveriti, ali naslovnik prejema tvoja sporocila.

Naceloma naj ne bi trajalo dolgo casa, le kako sekundo ali dve dlje za SMS.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Do Verizona in AT&Tja SMSi ne bodo prisli, ce si pri Simobilu. Za Mobitel ne vem.

Jaz sedaj uporabljam skype za te zadeve, sicer malenkost drazje ampak vseeno bolje kot nic.

slitkx ::

Če ni dostavljeno, potlej operater nima pogodbe o interconnectingu. (Medomrežno povezovanje.)
Z Američani je sicer velik križ, niso kaj prida odzivni. (Zanimivo, še Kitajci so bolj. ;))

natsirocks ::

Ja, na simobilovi strani sicer piše, da majo sklenjen roaming z AT&T in T-mobile USA al neki takega.
Sam zdej pa nisem več točno prepričana katerega ima, verjetno AT&T, da ne dobi smsa :D oh, kako lame! Bom pa vsaj prišparala nekaj -.-

slitkx ::

Roaming = gostovanje slovenskega (domače-ga) uporabnika/uporabnice v tujem omrežju.
Interconnect = pošiljanje SMSov oz. klicanje v tuje (neslovensko) omrežje na tuje (neslovenske) številke iz domačega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

natsirocks ::

Saj sem zdaj ugotovila v čem je fora. Tudi na simobilovi spletni strani piše, da kao zaenkrat nimajo odobrenega sms-anja v USA, tako da s tem očitno res ne bo nič.
Škoda da smo tako za luno :D Bi včasih prav rada poslala kakšnega! ^^

slitkx ::

Mi nismo nič za luno, za Američane žal nismo pomembni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628659 (18281) Sami
»

Evropska komisija hoče odpraviti mobilno gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7219481 (16265) PrimozR
»

Simobil draži kratka sporočila na tuje številke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5814450 (11406) St235
»

Mobilna telefonija najdražja onstran Luže

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
115562 (4645) Bor H
»

Od danes cenejši mobilni internet v tujini

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3413239 (11613) Hardstyle

Več podobnih tem