» »

Kateri telefon

Kateri telefon

;-) ::

Kateri telefon mi priporočate. Uporabljam večina za pisanje sms, internet, klicanje (dolgi pogovori) in poslušanje glasbe. Pomembno je da ima dosti prostora, dobro baterijo, je udoben za na uho. Navadna tipkovnica mi ne diši preveč za pisanje sms-ov, kake take z majhnimi tipkami pa mi niso včeš samsung s5230 star black je imel skoraj popolno tipkovnico zame, ker ima tud touch screen odziven.

Windows mobile sistem mi ni vredu, sem že imel Omnio in HTC-ja pa je bedarija. Nagibam se h noki-i...samo kateri?

RazzorX ::

Windows Mobile ni bedarija če ga znaš uporabljati, ker pa omenjaš samsung s5230 star pa vidim da nimaš ravno pojma o telefonih, torej mogoče res ni zate Windows Mobile.

Potem pa kupi kako nokio s qwerty tipkovnico pa je.

;-) ::

Omenjam ga glede tipkovnice ki je čudovita proti omniji je 100 in 1. Windows mobile mi pač ne diši.

RazzorX ::

Na s5230 je čudovita tipkovnica? Se hecaš ane? Glede na to da še qwerty nima ne vem kaj je tako čudovitega.

;-) ::

Super se je dalo pisat sms-e glede na touchscreen. Si ga že sprobal?

Gregor P ::

To je kot vedno težko vprašanje (in tu že neštetokrat vprašano); sam se tudi še nikakor ne morem odločiti kateri "pametni" telefon naj izberem; domnevam da iščeš tak telefon, torej z dobro strojno opremo, zaslonom na dotik in fizično tipkovnico ter seveda dodelanim OS-om.

Sedaj ti si že omejil na Nokio, tako da ti po mojem preostane le N900; je pa ta fizična tipkovnica malo "tesna"


tudi sam telefon je videti kot nek na pol izdelek, predebel (ne glede na tipkovnico) pa tudi Maemo je videti tak bolj za navdušene razvijalce, a dela; ampak če bi se sam omejil na Nokio bi kupil ravno ta telefon, ker recimo kakšna N97 se mi zdi čisti poraz za to finsko podjetje, torej dva čisto različna svetova.

... recimo te nove Motorole (Milestone ipd. ki jih še nisem videl v živo) imajo na prvi pogled malo boljše fizične tipkovnice, sploh pa tale o kateri krožijo govorice Google Nexus Two


... je pa res, da tistih starih navadnih Motorol nikoli nisem maral, ampak te nove so videti povsem nekaj drugega.

Predvsem moraš biti samokritičen in se zavedati, kakšne vrste uporabnik si? Navaden brez večjega znanja o strojni in programski opremi, torej želiš le telefon, ki dela iz škatlice, nočeš nobenega dodatnega dela ipd., potem je vsaj po mojem iPhone absolutni zmagovalec (le da živimo v Sloveniji, pa nismo ravno na Applovem zemljevidu ... in pa seveda da avtomatično odpade, ker nima fizične tipkovnice). Če ti pa ni težava malo se poigrati z OS-om, sam iskati in odpravljati težave oz. nameščati neke tretje aplikacije, ki izboljšamo funkcionalnost aparata, se že najdemo nekje pri N900. Telefoni z Androidom, kot zgoraj omenjena Motorola, so pa verjetno, kje vmes, a vsaj po mojem bliže iPhone uporabnikom.

Ampak kot vedno, moraš vsakega držati najprej osebno v rokah, še bolj idealno pa bi bilo ga testirati vsaj kakšen teden, preden se dokončno odločiš (te možnosti običajno na žalost pač nimamo).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

bluefish ::

Morda E52 (sploh glede na avtonomijo baterije)?

;-) ::

Problem je ker nevem kaj hočem. Ob enem je touchscreen ok, če pa hočeš pisat sms med vožnjo pa mi negre najbolje, je navadna tipkovnica boljša. Nokio n900 sem imel par ur v uporabi na slikah izgleda precej lepše kot v resnici, bila je nova pa že je tale slide zaslon trokiral malo. Tipkovnica je dobra za pisat nevem pa zakaj ima nestandarden priklop za polnit (taki kot je usb ponavadi)-ker si deli usb in za filat isto luknjo.

E52...oblika me malo odbija morem še pogledat E serijo malo ja.

n95 8gb mi je bila mercedes dolgo časa samo je pa velika in predraga za tak star telefon, malce rabljene pa imajo še vedno velike cene ali pa so v razsulu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

bluefish ::

E52...oblika me malo odbija morem še pogledat E serijo malo ja.
Potem pa morda starejša E51, ki je tudi meni oblikovno in barvno veliko bolj všeč.

RazzorX ::

Ja sem sprobal s5230 in mi omnia veliko bolj odgovarja. Drugače pa tale N900 je precenjena glede na sam OS, katerega so zasrali da so sploh dali na tako strojno opremo, plus drsni zaslon in majhna tipkovnica, nekako ni ravno dober telefon.

;-) ::

Nokia e75 je prava zame pomoje, popoldne grem ponjo.

matkeg ::

ne vem zakaj na E75 tolk dražja od E52, ker ima celo slabše funkcije in slabo baterijo!Mal lepša mogoče pa tipkovnico ma VAU!E75 predraga!

;-) ::

imam e75 zadovoljen. samo je dol padla pa so tipke zanič pa je trenutno na popravilu zvezdica in ničla na prednji tipkovnici ne delata.

Zheegec ::

A je plastična e75? Moja E71 je preživela že vse mogoče...

Aja, padla na tla ko si se zaletaval v avto pred seboj? Potem pa razumem...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

maš probleme kake?

Scorpia ::

Nima sam bi se tema morala imenovati, kateri telefon da se ne zaletim... , hec :)

Lej tukaj si sam ugotovil da ti noben ne bo pomagal, po trgovinah pa tipkat po telefonih. Sam boš najboljše ugotovil kateri ti ugaja.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znamka Nokia se vrača kot Nokia 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7126520 (16752) bambam20
»

Kateri mobitel?

Oddelek: Kaj kupiti
182712 (2015) Ciklamen
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
275101 (4034) Lonsarg
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929413 (6014) globoko grlo
»

Nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
192937 (2571) demon#666

Več podobnih tem