» »

matematika

matematika

tiesto11 ::

mi lahk en razlož kak se z šestilom nariše težiščnica.

Jebac18 ::

piši slovensko prej nebomo pomagal ...

;-) ::

Težiščnica je daljica, ki povezuje razpolovišče stranice trikotnika z nasprotnim ogliščem trikotnika.

Podomače. Vsak krak daj na pol in poveži z nasportnim ogljiščem v sredini kjer se sekajo daljice je težiščnica. Z šestilom boš pa risal samo razpolovišče oz. si boš pomagal z njim.

marjan_h ::

Samo temo si bom izposodil, da ne bom odpiral novih nepotrebnih.

Kako bi iz naslednje enačbe izrazili "a"?

a+b=a*c^d

dostkrat sem probaval, pa se mi vedno "a" izniči.

overlord_tm ::

Clene z a na levo, dostale na desno. Na levi izpostavis a, potem se delis s tistim kar ostane in je reseno.

marjan_h ::

še vedno mi nekako ne rata. mi lahko napišeš, hvala.

Mogoče bi bilo priporočljivo če bi mi kakšen program predlagali v katerega vpišeš enačbo, in nato še spremenljivko katero želiš izraziti, pa ti potem preoblikuje enačbo.

black ice ::

a + b = a * c^d
a - a * c^d = b
a (1 - c^d) = b
a = b / (1 - c^d)

marjan_h ::

hvala sem pravkar ugotovil kaj sem delal narobe.

Baltazar-x ::

...sposojeno. Nimam ideje kako bi zračunal možnost v % v situaciji: Oseba A se giblje po prostoru z 4 mi sobami + okolica (zunaj, občasno). Oseba B obišče en in isti prostor 4x na dan (v 9 urah) po 5 minut, se pravi v povprčju vsake 3 ure (odstopanje +/- 30 minut). Zanima me kolikšna je možnost da se osebi A in B srečata v istem prostoru v enem dnevu. Verjamem da se prav točno ne da izračunati zaradi nešteto dejavnikov, vendar bi želel vedeti vsaj nek približek. Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika

Oddelek: Šola
313367 (2147) Math Freak
»

Trikotnik-Resljiv ali neresljiv?

Oddelek: Šola
141743 (1407) cucolino
»

matematika

Oddelek: Šola
132611 (585) $%&/()
»

geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
383942 (3145) euler
»

Geometrijska konstrukcija

Oddelek: Šola
454070 (4070) euler

Več podobnih tem