» »

EPU-4 Engine

EPU-4 Engine

mare4444 ::

pred kratkim sem kupil nov računalnik s procesorjem amd 955be. kmalu me je začel motiti hrup od procesorskega hladilnika. uporabil sem program EPU-4 engine, kateri skoraj prepolovi obrate hladilnika. zanima me zakaj ta program ne zazna grafične kartice 4890? inštaliran imam tudi program smart doctor.

druga težava pa je da sem kupil dodatni ventilator na ohišju spredaj in tudi tega mi EPU-4 ne zazna. priklopljen je na matično ploščo na pwr fan. zadaj na ohišju je bil že ob nakupu ventilator, ki pa zmanjša obrate v EPU-4. ima kdo kakšno idejo?
hvala za odgovore

galu ::

Vsi ventilatorji ne podpirajo EPU programa, oz. praktično nobenega OS fan control programa, tako pač je.
Glede grafične pa tukaj vidiš da ni podprta: http://event.asus.com/mb/epu-4_engine/
Tako to gre.

mare4444 ::

torej je edina rešitev regulator obratov za ventilator.
za nastavitev grafične pa uporabljam kar catalist control center kjer nastavim obrate ventilatorja na 40%. zanima me če se samodejno dvignejo vrtljaji ko igram igre al bi jih mogu sam. a obstaja program s katerim bi lahko reguliral vse ventilatore na pc-ju, tudi grafično?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows7, Hybrid Sleep, Ivy...

Oddelek: Operacijski sistemi
142591 (2355) Jst
»

AMD X4 955 3,2Gh

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11729 (562) CompMaster
»

Super tih hladilnik za procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
506062 (4917) TOP
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362990 (2053) Steinkauz
»

Asus P5Q in spreminjanje hitrosti ventilatorjev

Oddelek: Strojna oprema
62217 (2137) sloxl8

Več podobnih tem