» »

Denon Stereo receiver PC mod

Denon Stereo receiver PC mod

Arnidus ::

Torej... na fešti smo skurl Denonov receiver PMA 1080R iz katerega nameravam ustvarit Rač. Ohišje. Zdej me pa zanima kok bi rešu problem z power in reset stikalom in kje bi lahko naročiu pleksi steklo poljubnih dimenzij. Obstoja kakšno stikalo (manjše velikosti) ki bi ga lahko kupil in uporabil kot pwr/reset button? Proda kdo kakšno staro ohišje? :) In zanima me če lahko in kako bi vezu na računalnik volume switch s katerim bi lahko dejansko uravnavu glasnost Pcja?

Lp!
  • spremenil: Arnidus ()

5er--> ::

Reset in power stikalo, sta lahko kateri koli dve tipki. (tokokrog se naj ob pritisku sklene in nato prekine)
V bistvu niti ne rabiš reset tipke. (Za reset 5 sec držiš gumb za vklop.) Dobiš v vsaki trgovini z elektro materialom. Imaš pa različne oblike, velikosti, z/brez osvetlitve...
 primer 1

primer 1


 primer 2

primer 2



Plexi pa vem, da so prodajali v OBI-ju (že narezano na recimo 0,5m2 in podobno). Za več pobrskaj po slo-techu (iskalnik). Je bilo včasih več takšnih vprašanj.

In zanima me če lahko in kako bi vezu na računalnik volume switch s katerim bi lahko dejansko uravnavu glasnost Pcja?

To bo verjetno najlažje s kakšno tipkovnico, ki že to ima vgrajeno. :P

Arnidus ::

Najlepša hvala :) Sam zdej sm prišel do enga prijetnga razsvetljenja. Ponucam morebiti lahko potenciometre, kot tudi stikala k so že bla v enoti predn sm jo oskubil. Mal me pa moti dejstvo da ima potenciometer ki je že biu v denonu 6 nožic (3 na eni strani, in tri na drugi) In me zdej zanima kok bi to vezo če hočem zadevo uporabit kot regulator hitrosti ventilatorja. Če prav razumem gre tkole; priključek za vent. na matični - (potenciometer) 2 (sam ne vem keri) nožici na eni strani - 2 na drugi strani - ventilator. Kere 2 bom pa stestiru jutr z led diodo in baterijo. Hmm..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()

5er--> ::

Gumb za vklop ne sme bit stikalo ampak tipka. (samo začasno sklene tokokrog)
Verjetno tole, da daš potenciometer kot upor ne bo fajn in ga bo kmalu pobralo... odvisno od potenciometra, no.

Arnidus ::

Aha.. hvala :) Se pravi... nekaj kar za sekundo sklene tokogrog... če prav razumem napelem 2 žici do PWR nožic na matični... drugi del žic pa na ločena bakrena dela na katera za kratek čas prtisnem z drugima bakrenima deloma ki jih vgradim v samo stikalo z fedro. Mam pa zdej eno vprašanje... bi mogoče kdo vedu kok nardit regulator ventilatorjev s potenciometrom? Kaj potrebujem? Je kje kakšna shema?

xnnx ::

vprašaj v elektro trgovini po tipalu (ne stikalu) tipalo deluje kakor hišni zvonec ko pritisneš sklene ko sputiš sprosti

Arnidus ::

Hvala :) Sm že rešu problem z stikalom. Kupu sm rabljeno ohišje in predelu tisto stikalo tak da paše v receiver :)

Obupujem pa seveda s potenciometri. 2 sm će skuru :o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arnidus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712347 (10515) Azrael
»

Stikala za ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311896 (1485) Racko
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511087 (9151) SodVina
»

Regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314242 (3836) the_unborn

Več podobnih tem