» »

menjava IP

menjava IP

PoPon2 ::

Pozdravljeni,
moj problem je, da moram nonstop menjavati IP-je. Pridem domov moram zamenjati IP. Pridem v študenta in zopet zamenjam IP. Enako na delu... Zanima me kako bi naredil, da pride do zamenjave po krajši poti, kot da jih moram vedno znova vnašati v razpredelnico(Internet Protocol TCP/IP). Prosim za pomoč

PoPon2 ::

dajte no... vem da vete :D

fosil ::

A to, da ti dchp strežnik na mreži avtomatsko dodeli ip naslov pa ni možno?

Torej da daš izbereš možnost, da ti avtomatsko dodeli ip.
Tako je!

KoMar- ::

KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI

http://www.lmgtfy.com/?q=network+profil...

KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI

PoPon2 ::

A to, da ti dchp strežnik na mreži avtomatsko dodeli ip naslov pa ni možno?

Torej da daš izbereš možnost, da ti avtomatsko dodeli ip.

ne to ni možno. Imam točno dodeljen IP vsepovsod

KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI

http://www.lmgtfy.com/?q=network+profil...

KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI*KLIKNI

hvala za odgovor... toda zanima me če je to možno še na kak drug način, ne da bi zamenjal profil. Slišal sem da obstajajo neke skripte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PoPon2 ()

Duhec ::

Poizkusi z ukazom Netsh v Command Promptu ali pa si kar naredi batch fajl za vsako lokacijo posebej.

Torej v Command Prompt odtipkaj in dodaj seveda svoje cifre:
netsh int ip set address "local area connection" static 192.168.1.200 255.255.255.0 192.168.1.100 1

Prva niz je IP naslov 192.168.1.200
Drugi je Maska 255.255.255.0
Tretji je GW-prehod 192.168.1.100
in enka na koncu (gwmetric).

Za spremembo DNS-ja pa :
netsh int ip set dns "local area connection" static 193.2.1.66 primary
(npr. za Arnes DNS)

Sintaksa Netsh ukaza

p.s.
Pazi kakšno ime ima LAN. Navadno je "local area connection", lahko je "wireless network connection" ali kaj tretjega. Prepiši točno ime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

boobu ::

Lonsarg ::

Zakaj bi pa moral znova menjavati IP? V tem oknu ki ga je boobu pripopal si za vsako povezavo, torej tisto doma in tisto v študentu naštimej kakšn IP hočeš met statični, ta nastaviev ostane.

Ne razumem v kake tabele si ti to sploh vpisval.

PoPon2 ::


Hvala boobu, simpl ko pasulj. Mi pa ne pomaga, če potem označim gumb slovensko:"samodejno pridobi IP naslov"(na faksu DHCP), saj mi nato izbriše do doslej vse dodane IP-je, ko zopet preklopim na "uporabi ta IP naslov".

Lonsarg ::

Aha torej na faksu je DHCP, doma pa ne moreš tega urihtati? Moje mnenje da VEDNO more router poskrbeti za dodeljevanje Ipjev, ne pa komp posebi...

PoPon2 ::

Aha torej na faksu je DHCP, doma pa ne moreš tega urihtati? Moje mnenje da VEDNO more router poskrbeti za dodeljevanje Ipjev, ne pa komp posebi...

ne Azgard tudi v študentih imamo točno določen IP. tako da negre to tak

Lonsarg ::

Sej to DHCP nardi, samodejno kompu določi točno določen IP. Očitno ni avtomatskega HDCPja na faksu, v tem primeru pa pač naštimaj tisti IP, ki ga moraš imeti na faksu. Doma se bo pa že router prilagodil, da ti bo dovolil tak IP, kot ga moraš imeti na faksu, če gre seveda za notranji IP(192.168.1.x), drugače res tega ne moreš narediti.

Potem pa rabiš narest dve ločeni Local Area Connection, pa pri vsaki posebi nastavit IP, oziroma sej tako ali tako ti bi moral dve narediti. Ne more bit en local Area Connection za dve različni omrežji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7979 (732) Yugos
»

Nenameren restore

Oddelek: Pomoč in nasveti
8634 (531) Duhec
»

internet explorer

Oddelek: Programska oprema
11849 (718) dolegar
»

Messener čudno sporočilo!

Oddelek: Operacijski sistemi
91069 (862) Paramedic
»

Ekstremne temperature.

Oddelek: Znanost in tehnologija
121362 (983) Toucan

Več podobnih tem