» »

Superphone ni tako super

Superphone ni tako super

Porodne težave ali kaj resnejšega?

vir: engadget

vir: engadget
engadget - O težavah, s katerimi se spopada Nexus One, Googlov prvi telefon, bi lahko rekli, da gre za porodne težave prvega telefona nekega proizvajalca, če ga ne bi izdelal dobro znani in izkušeni HTC. Ta supermobilnik ima namreč težave s T-Mobileovim omrežjem 3. generacije, oz. pomanjkanjem le-tega. Mnogi uporabniki tožijo, da v območjih, kjer je signal z drugimi telefoni odličen, Nexus One stalno preklaplja med 3. (UMTS/HSDPA) in 2. generacijo( GPRS/EDGE) in nazaj oz. se poveže zgolj prek povezave druge generacije. Pri T-Mobile so vse oškodovane naročnike poprosili, da naj jim pošljejo informacije o naravi težave, o lokaciji in njihove pretekle izkušnje na isti lokaciji z drugim 3G mobilnikom. Težave naj bi se sicer, na srečo, skrivale le v programski opremi mobitela, kar pomeni, da jih bo odpravil že manjši popravek, dostavljen kar prek zraka, brez uporabnikove intervencije. Zaradi te težave so mnogi poročevalci po spletu nad Google zgrnili črne oblake, češ da je njihov odziv popolnoma enak vsem ostalim operaterjem oz. proizvajalcem - počasen in nezadosten. Google z nezadovoljnimi strankami sodeluje le prek elektronske pošte (kjer boste na odgovor očitno čakali dan ali dva), poleg tega pa se je ravno pred kratkim izkazalo, da je telefon, kupljen z naročnino vred pri T-Mobile, peklensko drag, če se odločite prekiniti naročnino v prvih štirih mesecih. Poleg $200 kazni, ki vam jo zaračuna T-Mobile, boste dobili tudi račun v višini $350 od samega Googla, kar kazen tako dvigne na $550, več, kot stane odklenjen telefon. K temu morate seveda prišteti še $180, kolikor stane telefon v naročniškem razmerju. Kazni se naročniki sicer lahko izognejo, če naročnino prekinejo v dveh tednih od sklenitve, v t.i. preizkusnem obdobju. Če že govorimo o Google Nexus One, ki je prvi mobilni telefon z Android 2.1, povejmo še, da je Google izdal SDK za slednjega. Mnogi razvijalci so tarnali, da svojih aplikacij ne morejo preizkusiti, če bodo delovale na novi različici operacijskega sistema, zaradi česar so prisilili Google, da je končno izdal SDK. Ponavadi je bil SDK namreč izdan pred izidom prvega telefona, ki je uporabljal določeno različico sistema. Android 2.1 naj bi bil tako le manjši popravek za Android 2.0.

56 komentarjev

«
1
2

r0ker ::

napaka si pojavlja le pri nekaterih telefonih le v nekaterih območjih, torej kjer en telefon ne dobi signala ga drug dobi. berite komentarje na engadget
omenjajo tudi hitrosti 3G na N1 ampak ne poznam številk na pamet zato ne razumem kaj želijo nekateri povedati- je hitrost slaba ali dobra?

petrusko ::

Prvi pametni iCigli (iPhone) so imeli tudi blazne težave z ameriškimi omrežji... Po moje je njihova (ameriška) infrastruktura v k.... zato imajo vsi težave.

borchi ::

> Prvi pametni iCigli (iPhone) so imeli tudi blazne težave z ameriškimi omrežji...

misliš rečt z ENIM omrežjem? katere težave so to bile?
l'jga

c00L3r ::

> Prvi pametni iCigli (iPhone) so imeli tudi blazne težave z ameriškimi omrežji...

misliš rečt z ENIM omrežjem? katere težave so to bile?

AT&T je celo izdal iPhone aplikacijo s katero lahko zabeležiš kje si imel težave z omrežjem. Izbral si vrsto težave (prekinjen klic, nedelujoč 3G...) in pogostost. Zraven teh podatkov se je zapisala še GPS lokacija in poslala operaterju.

jlpktnst ::

Ja ameri so par let za nami po mobilnih zadevah... zato tudi čudi, da najprej tam predstavljajo določene napredne izdelke.

borchi ::

AT&T je celo izdal iPhone aplikacijo s katero lahko zabeležiš kje si imel težave z omrežjem. Izbral si vrsto težave (prekinjen klic, nedelujoč 3G...) in pogostost. Zraven teh podatkov se je zapisala še GPS lokacija in poslala operaterju.


stvar opisuješ tako kot da bi bile težave izključno na strani AT&T-ja... eh, apple loverji, vedno so drugi krivi... :))
l'jga

smash ::

Ja ameri so par let za nami po mobilnih zadevah


misliš reči : so bili in sedaj niso več..nascal so nas po desni za naslednjih 5 let

Keyser Soze ::

misliš reči : so bili in sedaj niso več..nascal so nas po desni za naslednjih 5 let

Aja? Argument za to je pa?
OM, F, G!

smash ::

argument je iphone..kakorkoli obrneš so američani z iphoneom potisnili vse dosedanje sranje v kot ter porinili ta trg naprej, ki je sedaj nekako doživel drugo revolucijo z temi touchscreen napravami, in s tem pripomogli tudi k temu, da so drugi začeli razvijati podobne sisteme (android, maemo,...)

nokia je recimo stala za svojim bednim symbianom in čakala na nevemkaj, sedaj pa je začela spet migat

sočasno so porinili naprej tudi trg ebook readerjev, raznih A4 touch screenov, tako da zna biti prihodnost na tem področju spet zanimiva

za 5 let sem pa rekel zato, ker se že 2 leti trudijo naredit iphone killerja, pa jim bo ratal verjetno čez 2 leti, ko bo apple dal ven spet kaj novega...tako da jim tokrat mi sledimo in ne oni nam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

drejc ::

Amerisko mobilno omrezje JE v k**** in 5 let za nami. Npr v USA ima samo en operater moznost MMS pošiljanja, pa še to je vnesel kot ibrdabr suprpowr novost leta....2009!!!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Hitch-Hiker ::

Ja ameri so par let za nami po mobilnih zadevah


misliš reči : so bili in sedaj niso več..nascal so nas po desni za naslednjih 5 let



Men se zdi, da tukaj ni bil mišljen trg mobilnih naprav, ampak kvaliteta in razširjenost omrežij. Ta pa je menda v ZDA bolj kilava.

joebanana ::

argument je iphone..kakorkoli obrneš so američani z iphoneom potisnili vse dosedanje sranje v kot ter porinili ta trg naprej, ki je sedaj nekako doživel drugo revolucijo z temi touchs...


Mislim da je graja tuki v osnovi letela na omrežje ne mobilne naprave, ki pa je 5 let za nami...

sirotka ::

...da je telefon, kupljen z naročnino vred pri T-Mobile, peklensko drag, če se odločite prekiniti naročnino v prvih štirih mesecih. Poleg $200 kazni, ki vam jo zaračuna T-Mobile, boste dobili tudi račun v višini $350 od samega Googla, kar kazen tako dvigne na $550, več, kot stane odklenjen telefon. K temu morate seveda prišteti še $180, kolikor stane telefon v naročniškem razmerju.


Jao, so tile normalni 730$...a ni google obljubljal neke tko...napol zastonj cene v prosti prodaji:)?

nekikr ::

Tale telefon je Epic fail na celi črti. Škoda, ker sem resnično upal, da ga bom kupil :(

jlpktnst ::

Greedy bastards eh? Nič novega, pač corporate shareholder zadeva. Delničarji jih kastrirajo če ne služijo dovolj :D

fiore ::

Težave naj bi se sicer, na srečo, skrivale le v programski opremi mobitela, kar pomeni ...

aha, še ena žrtev Mobitelovih reklam :-)

PrimozR ::

argument je iphone..kakorkoli obrneš so američani z iphoneom potisnili vse dosedanje sranje v kot ter porinili ta trg naprej, ki je sedaj nekako doživel drugo revolucijo z temi touchscreen napravami, in s tem pripomogli tudi k temu, da so drugi začeli razvijati podobne sisteme (android, maemo,...)

nokia je recimo stala za svojim bednim symbianom in čakala na nevemkaj, sedaj pa je začela spet migat

sočasno so porinili naprej tudi trg ebook readerjev, raznih A4 touch screenov, tako da zna biti prihodnost na tem področju spet zanimiva

za 5 let sem pa rekel zato, ker se že 2 leti trudijo naredit iphone killerja, pa jim bo ratal verjetno čez 2 leti, ko bo apple dal ven spet kaj novega...tako da jim tokrat mi sledimo in ne oni nam

Govorimo o omrežjih, ne aparatih. Kje je prvo delujoče 4G omrežje? V ZDA? Ne, v Skandinaviji!

Pa iPhone killerja se trudijo izdelati tudi američani - Google. Ne mešaj jabolk in breskev.

...da je telefon, kupljen z naročnino vred pri T-Mobile, peklensko drag, če se odločite prekiniti naročnino v prvih štirih mesecih. Poleg $200 kazni, ki vam jo zaračuna T-Mobile, boste dobili tudi račun v višini $350 od samega Googla, kar kazen tako dvigne na $550, več, kot stane odklenjen telefon. K temu morate seveda prišteti še $180, kolikor stane telefon v naročniškem razmerju.


Jao, so tile normalni 730$...a ni google obljubljal neke tko...napol zastonj cene v prosti prodaji:)?

$530 plus davek je, za tak telefon, dejansko na pol zastonj. $730 je pa pač skupaj s kaznimi, če ti telefon ni všeč in prekineš naročnino.

Tale telefon je Epic fail na celi črti. Škoda, ker sem resnično upal, da ga bom kupil :(

Plz explain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

pivo ::


Jao, so tile normalni 730$...a ni google obljubljal neke tko...napol zastonj cene v prosti prodaji:)?

$530 plus davek je, za tak telefon, dejansko na pol zastonj. $730 je pa pač skupaj s kaznimi, če ti telefon ni všeč in prekineš naročnino.


Hjah, tisto o normalnosti je za ceno skupaj s kaznimi jasno. Nadaljevanje leti na googla, ki je obljubljal poceni telefon, kar pa 530$+davkarija ni...je le nekje v rangu drugih.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

borchi ::

Nadaljevanje leti na googla, ki je obljubljal poceni telefon, kar pa 530$+davkarija ni...je le nekje v rangu drugih.


in kje si ti googla slišal kaj obljubljat o ceni? edino besedo o ceni, ki so jo dali (5.1.2010), še vedno držijo...
l'jga

nekikr ::

PIPI: "$530 plus davek je, za tak telefon, dejansko na pol zastonj"

Na spletu imaš sedaj že ogromno testov, primerjav in vsega mogočega. In ker je Iphone trenutno še vedno najboljši (ja, there, I said it) smartphone za mase je narejena tudi primerjava z njim. In glej ga zlomka, telefona sta zelo podobna, zaključek pa je, da bi vseeno moral kupiti Iphone, ker je uporabniški vmesnik boljši in ker je na voljo več, boljših programov. Iphone stane praktično enako, pa vseeno polovica zafrustriranih znalcev na slo-techu jezno piše kakšen nateg je Icrap, kako predrag da je, kako močno ga preplačaš, da je vse ostalo boljše in cenejše...potem pa pride nekaj z Androidom, ki stane enako a je slabše in glej ga zlomka, ti isti ljudje pišejo kako je to zanemarljiva vsota denarja za tak telefon. V bistvu pravi rip-off potrošnikov proti googlu. Zanimivo, ane?

In preden me vsi pribijete na križ: hotel sem kupiti Nexusa, a ga ne bom, ker je predrag za to kar ponuja (oz. mi iphone še vedno ponuja bistveno več, za isto vsoto denarja).

Keyser Soze ::

Zakaj je Nexus slabši?

Zaradi "slabe" podpore, zaradi problemov v določneme omrežju (software issue)? To je edino merilo?
OM, F, G!

nekikr ::

Glej, google.it Saj ti testi niso skriti, malo morje jih je, pojdi na engadget recimo in na podobne strani.

Keyser Soze ::

Jah, če je pa tako za en kurc, pa res ni problema naštet pet stvari, ki ga pestijo. Pet alinej, na kratko?
OM, F, G!

sirotka ::

Nadaljevanje leti na googla, ki je obljubljal poceni telefon, kar pa 530$+davkarija ni...je le nekje v rangu drugih.


in kje si ti googla slišal kaj obljubljat o ceni? edino besedo o ceni, ki so jo dali (5.1.2010), še vedno držijo...



Rumours say that the unlocked Nexus One would have a price of $199 in stores.

nekikr ::

Keyser: review imaš na spletu. Rekel sem pa tudi da sta telefona zelo podobna (vidim da imaš zanimivo selektivno branje in prirejanje napisanega), da pa je vseeno Iphone boljša izbira, ker ima na voljo več boljših programov in pa boljši uporabniški vmesnik (če malo pogledaš, sem ravno napisal zgornji post na tričetrt enako). Če dva telefona staneta isto katerega vzameš: tistega, ki je na trgu že nekaj časa in je preizkušen, ima 126.000 aplikacij in očitno najboljši UI, ali tistega, ki sicer stane enako, a je nova nrepreizkušena zadeva, s samo nekaj 1000 programov, ki so slabši in vseeno nima takega UI?

Če ne razumeš in boš spet prirejal po svoje samo povej, pa ti natipkam še enkrat.

borchi ::

Rumours say that the unlocked Nexus One would have a price of $199 in stores.


rumours.com? :))

(pa nisem vedu, da je google registriral to domeno)
l'jga

Keyser Soze ::

Če ne razumeš in boš spet prirejal po svoje samo povej, pa ti natipkam še enkrat.

Rekel si da je iPhone boljši. Da je Nexus totalen fail. Ipd. OK, ker si tako sveto prepričan v to, sem te prosil da mi našteješ pet razlogov. In kaj dobim? Google it! Al pa če bi reku nimam pojma, pa nimam cajta iskat.

iPhone je najboljši za tistega, ki tako želi. Če ga probaš, ugotoviš da sploh ni tak fenomen kot se ga mala okrog, ampak je povprečna revščina tako kot ostala ponudba v tem segmentu. Sem že v eni sorodni temi napisal kaj je pestilo tistega, ki sem ga imel jaz. Drugje na netu tega ne moreš prebrat, kar čisto mogoče pomeni to, da sem dobil en ekstra primerek s popolnoma svojim, dedicated zmešanim vmesnikom. Mi je pa tudi postalo jasno, da iPhonu sledi en "kult", ki ga pri drugih izdelkih podobne sorte ni zasledit. Ljudje napak, ki jih telefon ima, sploh ne priznajo. Tudi če jim jih pokažeš, in seveda, če se jim jih sploh UPAŠ pokazat, kar je ekvivalent temu, da bi cerkvi izjavil, da ni Boga in da župnik lajna fantazijske zgodbice pred oltarjem.

Nexus je nov, hardwaresko boljši telefon, z hitro se razvijajočim vmesnikom, in rastočo bazo razvijalcev. Temelji na odprti platformi in zna kaj kmalu povozit Applov OS, če le ta ne namerava izdat nekaj novega. Mu pa trenutno, po internetnih virih sodeč, ne fali kaj dosti, da popolnoma na izi konkurira iPhoneu. Tudi brez ogromne baze aplikacij (med katerimi je precej neuporabnih, tudi takšnih, ki se sesuvajo, oz. ponujajo polovične "funkcije" - nekako sliči na druge "aplikacijske markete") v zaledju.

Skratka... Mal si falil se mi zdi s tole svojo izjavo. Pa pazi, da ne boš čez pol leta prodajal svoj tulifon za kakšnega Nexusa, ker boš ugotovil, da morda pa le ni tak "totalen fail".

P.S.: Prirejal? Model, sej še napisat ne znaš, pa bom prirejal.8-O
OM, F, G!

Mavrik ::

Rekel si da je iPhone boljši. Da je Nexus totalen fail. Ipd.


Tole pa je grdo podtikanje in ne spada na Slo-Tech. To boš nehal delat. Ostali isto.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

borchi ::

Tole pa je grdo podtikanje in ne spada na Slo-Tech.


kaj od tega nekikr ni rekel?
l'jga

MrStein ::

Zato pa uporabljat citate, da se izognemo takim nesporazumom. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

verjetno si mislu napisat:

Rekel si da je iPhone boljši. Da je Nexus totalen fail. Ipd.
Tole pa je grdo podtikanje in ne spada na Slo-Tech. To boš nehal delat. Ostali isto.
kaj od tega nekikr ni rekel?



Zato pa uporabljat citate, da se izognemo takim nesporazumom. ;)



right?! :D
l'jga

nekikr ::

In glej ga zlomka, telefona sta zelo podobna


Evo ti citat :)

Boljši? Da. Zaradi programov, UIja in preverjenega delovanja. Ostalo imata podobno, kot je citirano zgoraj.

Epic fail? Da. Ker...bom kar citiral engadget, ki dobro povzame stvar:

Industry politics aside, though, the Nexus One is at its core just another Android smartphone. It's a particularly good one, don't get us wrong -- certainly up there with the best of its breed -- but it's not in any way the Earth-shattering, paradigm-skewing device the media and community cheerleaders have built it up to be. It's a good Android phone, but not the last word -- in fact, if we had to choose between this phone or the Droid right now, we would lean towards the latter.


Skratka še en "nothing to see here, move along" Android telefon.

Keyser: ko pride boljši telefon na trg ga kupim. Pa je lahko Nokia, Apple, Benq ali pa Rade Končar. Dol mi visi za Apple. Imajo pa najboljši masovni smartphone in to je pač dejstvo če ti je to všeč ali ne. Prodajne številke ti t dokažejo, če že meni ne verjameš. Ali pa misliš da je večina zemljanov, ki posedujejo smartphone t.i. apple loverjev?

PrimozR ::

PIPI: "$530 plus davek je, za tak telefon, dejansko na pol zastonj"

Na spletu imaš sedaj že ogromno testov, primerjav in vsega mogočega. In ker je Iphone trenutno še vedno najboljši (ja, there, I said it) smartphone za mase je narejena tudi primerjava z njim. In glej ga zlomka, telefona sta zelo podobna, zaključek pa je, da bi vseeno moral kupiti Iphone, ker je uporabniški vmesnik boljši in ker je na voljo več, boljših programov. Iphone stane praktično enako, pa vseeno polovica zafrustriranih znalcev na slo-techu jezno piše kakšen nateg je Icrap, kako predrag da je, kako močno ga preplačaš, da je vse ostalo boljše in cenejše...potem pa pride nekaj z Androidom, ki stane enako a je slabše in glej ga zlomka, ti isti ljudje pišejo kako je to zanemarljiva vsota denarja za tak telefon. V bistvu pravi rip-off potrošnikov proti googlu. Zanimivo, ane?

In preden me vsi pribijete na križ: hotel sem kupiti Nexusa, a ga ne bom, ker je predrag za to kar ponuja (oz. mi iphone še vedno ponuja bistveno več, za isto vsoto denarja).

iPhone je, vsaj v Evropi, 600 oz. 700 € odklenjen. Koliko bo Nexus bomo še videli, a sumim, da bo cenejši (~550 €).

Nadaljevanje leti na googla, ki je obljubljal poceni telefon, kar pa 530$+davkarija ni...je le nekje v rangu drugih.


in kje si ti googla slišal kaj obljubljat o ceni? edino besedo o ceni, ki so jo dali (5.1.2010), še vedno držijo...



Rumours say that the unlocked Nexus One would have a price of $199 in stores.

Ja, 200 $ bo stal en telefon s 3,7'' displejom in 1 GHz procom. Keep dreaming... Logika ti pove da to ni možno.

Keyser Soze ::

Nekikr
Tale telefon je Epic fail na celi črti. Škoda, ker sem resnično upal, da ga bom kupil :(

PIPI: "$530 plus davek je, za tak telefon, dejansko na pol zastonj"

Na spletu imaš sedaj že ogromno testov, primerjav in vsega mogočega. In ker je Iphone trenutno še vedno najboljši (ja, there, I said it) smartphone za mase je narejena tudi primerjava z njim. In glej ga zlomka, telefona sta zelo podobna, zaključek pa je, da bi vseeno moral kupiti Iphone, ker je uporabniški vmesnik boljši in ker je na voljo več, boljših programov. Iphone stane praktično enako, pa vseeno polovica zafrustriranih znalcev na slo-techu jezno piše kakšen nateg je Icrap, kako predrag da je, kako močno ga preplačaš, da je vse ostalo boljše in cenejše...potem pa pride nekaj z Androidom, ki stane enako a je slabše in glej ga zlomka, ti isti ljudje pišejo kako je to zanemarljiva vsota denarja za tak telefon. V bistvu pravi rip-off potrošnikov proti googlu. Zanimivo, ane?

In preden me vsi pribijete na križ: hotel sem kupiti Nexusa, a ga ne bom, ker je predrag za to kar ponuja (oz. mi iphone še vedno ponuja bistveno več, za isto vsoto denarja).

Prvo, oladi Maverik. Si moderator. Ne pa nekikrjeva mama.

Drugo, kar si napisal nekikr, si napisal. Več kot jasno je kakšno je tvoje mnenje. In to da napišeš, da je Nexus epic fail, nato pa v naslednjem postu pišeš, kako sta si podobna z "najboljšim" telefonom na svetu za mase, sprot ga pa še mal popluvaš... Je mal(če ne celo velik) zmedenosti na kupu. Pol maš pa še jajca trdit, da je osnova tvojega pisanja to, da sta si telefona podobna.

Kaj zdej? Epic fail? Slabši? Zelo podoben iphonu?

Plus da je Nexus stane enako? Primerjaš, tehnično gledano, cenovno neenakovredna telefona in tega ne vzameš v obzir.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Joj Keyser, zakaj hudiča ne prebereš celih postov, zakaj selektivno branje? In Mavrik je mogoče dojel kaj sem napisal, ti pa očitno še vedno nisi.

but it's not in any way the Earth-shattering, paradigm-skewing device the media and community cheerleaders have built it up to be


Zakaj epic fail? Ti bom razložil, vidim, da si malce počasen pri dojemanju (osebna, vem, ampak že četrtič ti hočem dopovedati). Epic fail zato, ker se je delal ogromen hype kako dober telefon bo to in kako bo povozil Iphone na celi črti in kako bo blablabla. Sedaj pa vidimo, da ni nič posebnega, oz. da je celotni nakup slabši od Icrapa. Definitivno jih ne bodo prodali toliko, da bi bilo omembe vredno, kar je v Icrap primeru ravno obratno.

In v zgornjem odstavku najdeš epic fail, slabši, podoben in še kaj. Še v peto ti pa ne bom šel razlagat.

mtosev ::

haha google gets it wrong. redkost ampak ocitno tudi goog ni bog.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mmorph ::

@zee
Tole je zelo tako-tako kar se tiče primerjave. Nexus vs iKrep. Če se delajo primerjave naj se delajo s prvo generacijo izdanega telefona. Torej če potegnemo črto je v prvem tednu bilo prodanih 20k Nexusov in "samo" 100k iKrepa. Kanček spremeni zadevo a ne?

Kot drugo moramo vzeti v zakup marketing in hype. Apple je že zdavnaj dokazal da in eno in drugo obvlada v nulo in lahko napišem samo "bravo bravo naši" - aka "don`t hate the player hate the game".

@Keyser
Največja budelaština, ki jo berem na s-t je ta, da vsi (beri večina) predstavljate lastnike iKrepa kot sekto in kos elektronike kot sveti gral za le-te. Osebno sem si lastil zadnje telefone v tem zaporedju:

- Nokia e61
- iPhone "2G"
- Neko sranje
- Nokia e71
- iPhone 3G

... in po rokah valjal kar nekaj BlackBerijev... rečem lahko samo to, da je iKrep epic win. Kar se pa tiče samega Nexusa, pa tako kot ti je že nekikr predlagal...google.it, ker imaš malo morje testov. Ne vem če si opazil, a pri izdelku je nujna pozitivna uporabniška izkušnja, da bo kupec postal "pristaš" določenega branda. Ko je bil na trgu prvi model iPhona se je slišalo "Facking sweet". Kaj se sliši pri Nexusu? ;)
blog @ http://ownz.si

Testman42 ::

Mene zanima kaj bi bilo če bi vse te nove smartphone postavil v veliko belo sobo in ene 30 brainwashanih ljudi, ki so jih oprali vsakega hype efekta in marketing na njih ni imel vpliva. Kakšni bi bili potem rezultati. Bi bil še vedno tako ogromen % ljudi navdušen nad temi pametnimi telefoni ki so sedaj trend?

mmorph ::

Ne. :)
blog @ http://ownz.si

Gregor P ::

Torej, jaz se javim za kandidata za v sobo:D ... neko mobilno pametno napravo z zaslonom na dotik ter vsemi možnostmi komunikacije, ki v grobem nadomešča moj PC, si želim že več let in se nikakor ne morem odločiti kaj naj kupim že vsaj zadnji dve leti ... nekako upam, da bo padla odločitev v tem letu8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Pom funkcionalnost edino Windows Mobile trenutno lahko nadomesti laptop, kar se OS tiče. Kar se hardware pa rabiš seveda qwerty tipkovnico. Recimo meni je Xperia služila dobro za ta namen, sam kaj k je šla rakom živžgat:P

A Apple pa nima namena qwerty verzije narest? Edino z qwertijem je lahko stvar kaj več kot samo smartphone.

PrimozR ::

@zee
Tole je zelo tako-tako kar se tiče primerjave. Nexus vs iKrep. Če se delajo primerjave naj se delajo s prvo generacijo izdanega telefona. Torej če potegnemo črto je v prvem tednu bilo prodanih 20k Nexusov in "samo" 100k iKrepa. Kanček spremeni zadevo a ne?

Kot drugo moramo vzeti v zakup marketing in hype. Apple je že zdavnaj dokazal da in eno in drugo obvlada v nulo in lahko napišem samo "bravo bravo naši" - aka "don`t hate the player hate the game".

@Keyser
Največja budelaština, ki jo berem na s-t je ta, da vsi (beri večina) predstavljate lastnike iKrepa kot sekto in kos elektronike kot sveti gral za le-te. Osebno sem si lastil zadnje telefone v tem zaporedju:

- Nokia e61
- iPhone "2G"
- Neko sranje
- Nokia e71
- iPhone 3G

... in po rokah valjal kar nekaj BlackBerijev... rečem lahko samo to, da je iKrep epic win. Kar se pa tiče samega Nexusa, pa tako kot ti je že nekikr predlagal...google.it, ker imaš malo morje testov. Ne vem če si opazil, a pri izdelku je nujna pozitivna uporabniška izkušnja, da bo kupec postal "pristaš" določenega branda. Ko je bil na trgu prvi model iPhona se je slišalo "Facking sweet". Kaj se sliši pri Nexusu? ;)

Zavedat se moraš, da je bil 'iKrep' popolna revolucija, sploh kar se tiče Touch vmesnika. Tudi če je Android zdaj boljši od tistega prvega vmesnika, je to težko opazno, ker je samo 'malo boljši' in ne mroe doseči wow faktorja.

Lonsarg ::

Jah sej, če so mel pa kartelne dogovore, če si gledal velikosti ekranov so lepo šli 0.2" na leto gor, izkoriščanje. Apple pa se je za vstop v trg jasn o odločil, da bo naredil preskok.

Hvala konkurenci za nove stvari, zdej čakam da bo konkurenca še poskrbela, da bodo taki mobiteli 200 in ne 600 EUR...
Sam pol rabjo mobiteli razne standarde, kot so v PCju: BIOS, prklučki, itd.

2Southern ::

Če ne razumeš in boš spet prirejal po svoje samo povej, pa ti natipkam še enkrat.

Rekel si da je iPhone boljši. Da je Nexus totalen fail. Ipd. OK, ker si tako sveto prepričan v to, sem te prosil da mi našteješ pet razlogov. In kaj dobim? Google it! Al pa če bi reku nimam pojma, pa nimam cajta iskat.

iPhone je najboljši za tistega, ki tako želi. Če ga probaš, ugotoviš da sploh ni tak fenomen kot se ga mala okrog, ampak je povprečna revščina tako kot ostala ponudba v tem segmentu. Sem že v eni sorodni temi napisal kaj je pestilo tistega, ki sem ga imel jaz. Drugje na netu tega ne moreš prebrat, kar čisto mogoče pomeni to, da sem dobil en ekstra primerek s popolnoma svojim, dedicated zmešanim vmesnikom. Mi je pa tudi postalo jasno, da iPhonu sledi en "kult", ki ga pri drugih izdelkih podobne sorte ni zasledit. Ljudje napak, ki jih telefon ima, sploh ne priznajo. Tudi če jim jih pokažeš, in seveda, če se jim jih sploh UPAŠ pokazat, kar je ekvivalent temu, da bi cerkvi izjavil, da ni Boga in da župnik lajna fantazijske zgodbice pred oltarjem.

Nexus je nov, hardwaresko boljši telefon, z hitro se razvijajočim vmesnikom, in rastočo bazo razvijalcev. Temelji na odprti platformi in zna kaj kmalu povozit Applov OS, če le ta ne namerava izdat nekaj novega. Mu pa trenutno, po internetnih virih sodeč, ne fali kaj dosti, da popolnoma na izi konkurira iPhoneu. Tudi brez ogromne baze aplikacij (med katerimi je precej neuporabnih, tudi takšnih, ki se sesuvajo, oz. ponujajo polovične "funkcije" - nekako sliči na druge "aplikacijske markete") v zaledju.

Skratka... Mal si falil se mi zdi s tole svojo izjavo. Pa pazi, da ne boš čez pol leta prodajal svoj tulifon za kakšnega Nexusa, ker boš ugotovil, da morda pa le ni tak "totalen fail".

P.S.: Prirejal? Model, sej še napisat ne znaš, pa bom prirejal.8-O


To je ravno največji problem androida, veš koliko sranja bo šele za ta OS? Nadzora nad aplikacijami praktično ni...
Iphonu pač ni konkorence, ne iz stališča samega OS, niti glede samega telefona, popolna kompatibilnost OS in strojne opreme... poglej fluentnost samega OS... Glede napak pa se strinjam , da jih ima... zame največja je modri zob. Za vse ostalo (pa tudi za to se bo) se pa dobi na tisoče aplikacij ki telefon prilagodijo popolnoma tvojim željam.

PrimozR ::

TBH ima Android dokaj podobne težave z BTjem (Tehtering je tako-tako, ni prenašanja fajlov, itd.), ki jih rešuje uporaba aplikacij.

Bor H ::

Ampak na Androidu te probleme lahko rešujejo aplikacije ;)

Aja, že zaradi resolucije ekrana je Nexus win.

riba1122 ::

Glede uporabniškega vmesnika...

Posodim sestri računalnik z pognanimi Linuxi (in mam gor tudi Windowse) in mi reče, da naj ji poženem Windows, ker je boljši (čeprav je laik).

Torej, je res boljši "Windows" ali je le "navajena"?
Kdo ve.

Keyser Soze ::

Joj Keyser, zakaj hudiča ne prebereš celih postov, zakaj selektivno branje? In Mavrik je mogoče dojel kaj sem napisal, ti pa očitno še vedno nisi.

but it's not in any way the Earth-shattering, paradigm-skewing device the media and community cheerleaders have built it up to be


Zakaj epic fail? Ti bom razložil, vidim, da si malce počasen pri dojemanju (osebna, vem, ampak že četrtič ti hočem dopovedati). Epic fail zato, ker se je delal ogromen hype kako dober telefon bo to in kako bo povozil Iphone na celi črti in kako bo blablabla. Sedaj pa vidimo, da ni nič posebnega, oz. da je celotni nakup slabši od Icrapa. Definitivno jih ne bodo prodali toliko, da bi bilo omembe vredno, kar je v Icrap primeru ravno obratno.

In v zgornjem odstavku najdeš epic fail, slabši, podoben in še kaj. Še v peto ti pa ne bom šel razlagat.

Zeh. Naj te potolažim, da tudi ti nisi dojel moje poante. Razlika pa je, da ti nisi konsistenten pri svojem pisanju. Če pa kdo dela hype okoli Nexusa, si pa to ti in tvoja branža ljudi. Ker delate ene kurčeve neutemeljene predsodke.

A si probal Nexusa? A si probal iPhone 3GSa, a si probal kakšen drug pametni telefon višjega ranga? Kaj si vse preizkusil? Al si sam mal pogooglal in si požrl vso pamet sveta?

Dej mal poglej teste po netu. Kako se delajo. Folk prime mobitel v roke in nima pojma kaj dela. Mal pogleda glavni meni, mal posurfa po netu, da vidmo kako hitro se naloži njegov home page, in nato še mal proba rotacijo zaslona levo in desno. Vmed se pa tko lovi na tistem zaslonu, da se človek zamisli, če to ni njegov prvi malo boljši mobilnik.

Konkretnega, strokovnega, razdelanega članka ne najdeš ama nikjer. Morda na kakšnem siteu, ala tistem od Eldarja (ki ponavadi zadevo res raztrančira, ipd.), pa še ta zadnje cajte mal peša.

Nexus je (neglede na hype, ki ste ga navajeni ljudje delati ob neizdanih, nepreizkušenih izdelkih) NOV telefon (z UP TO DATE hardwareom) in hitro razvijajočim se vmesnikom. Da ne rečem, da je platforma ODPRTA. Kar v veliki meri pomeni, da morda celo ne bomo omejeni samo na Androida, ampak bomo lahko preizkusili tudi WM7, Maemo, ali kakšnega drugega podobnega kandidata. Že zaradi tega ima velik, veliko večji potencial kot ga ima trenutno iPhone.

Za "isto" ceno ti ponudi možnost razvoja ter hardware, ki po še nekaj časa up to date in na osnovi katerega se bodo najmanj tole leto gradili novi predstavniki mobilne vrste.

Ampak OK, če si ti pogooglal par testov, ki so bili narejeni "na horuk", pa že veš in lahko skačeš po enih zaključkih.

Al boš zdaj piskal, da nisi rekel, da Nexus slabši od iPhonea?

P.S.: Ej, mater, kot da bi se pogovarjal s srednješolci. Katastrofa. Se sploh ne mislim več pregovarjat tle, ker eni kar nekaj mutite.
OM, F, G!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android praznuje 5. rojstni dan

Oddelek: Novice / Android
218118 (5780) c00L3r
»

Android 2.1 za vse

Oddelek: Novice / Android
225583 (3065) cryptozaver
»

Googlov nov telefon za razvijalce

Oddelek: Novice / Android
144255 (2875) lurker
»

Superphone ni tako super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
568032 (6090) darksamurai
»

Nexus One tudi uradno predstavljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
618703 (6427) LuGi

Več podobnih tem