» »

Driverji za radeon 8500

Driverji za radeon 8500

kanabis ::

Do sedaj sem normalno imel driverje za radeon 8500, danes grem pogledat če je kaj novega in vidim CATALYST 2.2, ter da je treba dodatno še Control Panel downloadat. Ok vse imam zdaj shranjeno na disku in bi vas prosil če mi poveste kako se jih pravilno instalira. Ali je treba in kaj vse je treba najprej odinstalirat od teh katere imam gor (6-13-10-6094), imam pa tudi ATI Multimedia center, čeprav verjetno to noma veze z gonilniki, in kako potem pravilno instalirat. Aja, pa kako z tem Control panelom. Kaj zraven gpnilnikov ne dobiš nič za nastavit da potrebuješ še Control Panel??
Hvala v naprej.
P.S
Kaj pa je z gonilniki OMEGA so kaj vredni?

VASkO ::

control panel so dali posebej za DL, da dialup uporabniki ne rabijo venomer DLjat gonilnikov+control panela v enem paketu, kar se pa ze pozna

najprej add/remove stare gonilnike, restartaj racunalnik, nove gonilnike gor pa se control panel pa bo

aja, najprej si shrani ati2dvag.dll fajl od 6094 verzije driverjev, ker tanovi v novem paketu catalyst 02.2 jebe veliko in ga enostavno zamenjaj s starim 6094 v safe modu, vse bo delalo lepo :)

Kriko ::

Imam dva taka file-a v C:\windows\system32 in to različne velikosti (189/196), zdaj kateri je pravi.
Pa če mi poveš za kaj je ta dll pomemben.

VASkO ::

dva enaka fajla z istim imenom ne moreta obstajati v istem direktoriju!

drugace pa je to 2D driver za graficno kartico, ki je sfukan v najnovejsih 2.2 driverih, zato ga enostavno zamenjas s tistim od 2.1

sfukan mislim to, da ne delajo eni program (Autocad, Logicworks, razni risarski,...) pa vcasih kar BSODe dobivas pa tudi kaksen spil zmrzne

JLP ::

No ja 2D driver verjetno ni kriv da špil zmrzne, drugače pa ta driver u 2.2 tud povzroča da ti komp čist frizne na nekaterih straneh če uporablaš Mozillo al pa Opero. Se že prov čudm da niso kakga patcha za te drajverje vn dal al pa da niso kakih popravljenih drajverjov objavl.
Live long and prosper!

kanabis ::

Ja seveda logično da ni dveh enakih file-ov, sem hotel povedat da imam dva enega v D in enega v C, pa je razlika katerega vzamem.
Torej kere driverje zdaj priporočate za normalno delovanje ter stabilnost!
lp

wind ::

Mi lahko en senda ta ati2dvag.dll na mail?

Kriko ::

File sem ti poslal, kot si opazu, tu pa nam napiši izkušnje z Catalyst driverji?

VASkO ::

fantje, vse to kaj vas zanima, imate na rage3d forumu

novi 2.2 catalysti mi nikjer ne jebajo, ce dam 2D driver od taprvih 2.1 catalystov

wind ::

tnx Vasko.

Ima kdo tu se probleme z mozillo?

meni namrec vsasih kar pc zablokira.
Potem ko ponovno zazenem pa pise nekaj o problemu z radeon 8500.

baje da je nek bug v mozilli?

JLP ::

Wind:
Ja bug majo vsi k uporablajo Catalyst 2.2. Bug je u 2D drajverju in ga u prejšnih verzijah drajverjov ni. Se pa bug ne pojav sam u Mozilli ampak tud Operi pa u dugih 2D programih.
Live long and prosper!

VASkO ::

ja kaj sem napisal: zamenjaj 2D driver (ati2dvag.dll) z onim iz 2.1 kompleta in vsi problemi so reseni

ce tega se nisi naredil

Kriko ::

Kaj mi kdo pošlje 2D driver iz 2.1 packa?
mail

vise ::

Ali lahko kdo tudi ma moj email posle ta fajl?

icek ::

Je ze kdo instaliral Catalyst 2.2 na VIVO ali All-In-Wonder Radeona? Problem dela WDM capture driver, ki nikak ne prepozna hardwarea. Sam imam ATi Radeon 64DDR VIVO.

JLP ::

icek:
A si probov še enkat podljat WDM drajverje. Če se ne motm je verzija ostala ista sam so pa updejtni tko da dela z najnovej drajverji.
Live long and prosper!

icek ::

A taka jim je finta. Nisem dljal WDM drivera, ker je ista verzija pa sem mislo, da ni spremenjen. Bom probal jutri.
10x

icek ::

Sem dal zdaj tudi novi capture driver gor pa dela. Zanima me edino zakaj pravite, da je bolje imet staro verzijo 2d drivera gor? Kaj je narobe v novi? S staro verzijo mi video vhod ne dela, tako da morem met novo.

kn3z007 ::

tudi jaz bi se priporočil za tisti filetek za 2D grafiko, ker me ta 8500 dobesedno j*** v glavo. Grrrrr.

aja sem se pa ta filetek priporoča. :))

Hvala tistemu, ki mi ga pošlje

Lp
kn3z007

www.geneza.com

icek ::

Meni Radeon 64ddr vivo dela zaenkrat normalno (6-13-10-6118). Je res, da sem nove drivere dal vceraj gor in do zdaj sem laufal samo quaka. Mogoce se bo cez cas pokazala slabost.
Lahko nekdo tocno pove, katere slabosti ima ta driver?

username ::

a lahko prosim tud jaz dobim ati2dvag.dll iz 2.1 catalysta?

me blazno motijo tele napake v 2D.

MAIL
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

wind ::

tukaj lahko downloadate, da ne bom vsakemu posebej posiljal maila

SLOWWWeb.net ::

URL: do gonilnikov???
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Zgodovina sprememb…

kn3z007 ::

včerajšnji report:

na novo vse naložil. dosegel to, da mi AA: army ops dela zvok. samo še sliko moram uštimati, pa sem na konju.
Damn šit.

Aja, sem pa danes videl prvi primerek 9700. Prava hudobija. kar zanimivo izgleda, sploh z tistim PWS kablčkom. Fancy ni kaj.

Škoda, da se je ne da kupiti :(
Lp
kn3z007

www.geneza.com

urban ::

Men se tudi dogaja da mi v Wordu ( ko narišem enostavno skico) comp, frizne do konca. In vse to verjetno zaradi tegale presnetega fila.

No hvala za informacije, sem bil že čist živčen zaradi tega sranja.

LP

Sokrates ::

Tudi jest imam ATI in Catalyst 2.2 vendar nisem opazil nobenega pretiranega buga v njih razen ene zadeve, ki se vleče odkar imam ATI kartico 8500 se ve kaj je to. Zadeva je taka kadar grem iz raziskovalca (Explorerja) mi na namizju vse ikone izgubijo slikoco oziroma icono in potem se osvežuje in je vse normakno. Ima mogoče še kdo takšno situacijo ali pa rešitev, če obstaja ali je to bolezen ATI kartic ali njihovih driverjev .
P.S. seveda kartica ni navita in je 275/275
Lep pozdrav vsem

Binji ::

Za kasne winse pa je ta filetek (ati2dvag.dll)?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zagonom in grafiko

Oddelek: Strojna oprema
20878 (731) mali tapravi
»

Direct3D ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231335 (1113) Senitel
»

Catalyst 3.5 izšli

Oddelek: Novice / Grafične kartice
171952 (1952) Super Sonic
»

Kako pravilno software-sko zamenjati grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
201401 (1094) Marjan
»

Radeon 8500 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121097 (938) rap3r

Več podobnih tem