» »

[P166-64MB] Windows, ki še dela...

[P166-64MB] Windows, ki še dela...

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

imam en odpadni računalnik (Pentium 166MHz MMX, 64MB SDR, 10GB HDD) in nanj bi rad namestil en operacijski sistem Windows (Linux in razne *NIX izpeljanke ne spadajo v to temo), ki bo še solidno deloval.

95 že v štartu odpadejo. Vem, da z 98SE ne bo problema in bo delalo več kot OK, vendar se nagibam k temu, da bi vanj vstavil eno Canyonovo Wi-Fi PCI kartico (mislim, da je Realtekov IC) ker gre PC na podstrešje in do gor ni kabla, pa bi bilo fajn kdaj pa kdaj posurfat, če je človek pač v tistih prostorih pod streho...

V kolikor bo kartica v 98SE normalno zaznana in bo gonilnik tudi deloval B.P., gredo gor seveda 98SE, ampak v worst-case primeru pa me zanima, ali ima kdo izkušnje, da bi na taki mašini normalno delovali Win2000 ali WinXP?

Spomnim se tistega ekstrema z 7 MHz, ampak rabim nekaj, kar se ne nalaga 22 minut. :)

Mogoče bi z nLite kaj pridobil na XPji ali 2000ki?

LP in hvala za odgovor,
D.

il ::

Če izklopiš vse nepotrebne stvari v WinXP je nalaganje čisto spodobno (za brskanje po netu ali pisalni stroj). Pa ne pozabi naviti procesorja, ki je odklenjen in je pri meni deloval na 240MHz(68*3,5) od dneva nakupa.

kixs ::

Nabavi se 64MB rama pa bo (kar se tice XPjev) :D

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Od stabilnih Winsov bi znal NT4.0+SP6a bit za ta komp prava stvar. Edino pri gonilnikh za Wi-Fi kartico znajo nastopiti težave.

LP

Jože

20sdfj093f ::

Ma ste dejansko vi uporabljali na takšni kišti XPje? (z 128MB RAM) To res dela?

Plata verjetno izbira FSB z jumperji? Kako je s hlajenjem tega cigla če ga navijem?

NT je orodjarna, tam vem da ne bo delalo nič :D

LP in hvala za odgovore,
D.

darkolord ::

Na 128MB rama dela, ja. Hitro gre pač toliko, kolikor dopušča procesor.

Z nLite lahko drugače kar precej pridobiš - če točno veš, za kaj se bo računalnik uporabljal, lahko vržeš ven kar precej programov, raznih podpor za določene stvari in servisov, kar ti v končni fazi precej zmanjša default porabo RAMa.

rfmw ::

Imel na P2 233 s 64MB rama inštalirane XP-je. Nič tweakane, torej originalna inštalacija. Tisti, ki pravi, da tak računalnik deluje normalno, se preprosto laže oz. nima pojma.

Jaz nisem mogel delati na njem, ker je preprosto preveč uporabljal disk za spomin. Tudi če pogledaš tvoj hitri PC, ugotoviš, da sami XP-ji pokurijo okoli 200-300MB spomina, pa si potem zamisli, kako je PC odziven na 64MB rama>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Cveto ::

kulSMS ::

da sami XP-ji pokurijo okoli 200-300MB spomina

Ko imaš veliko programov naloženih in vse nekaj na začetku štartajo (kot proes ali pa kot try icon) je že mogoče da porabijo winxp 300 MB spomina
Na začetku (nova inštalacija) ne potrebujejo več kot 128MB rama, ko pa sem izklopil "nepotrebne" procese mi je uspelo spraviti na nekaj več kot 64 MB rama

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kulSMS ()

wired ::

Poskusi: Windows XP jacked Core

The modified version of Windows XP Professional Student edition that is the cores OS used in all the JACKED Windows XP release.
This is a "bare bones" OS with no Post SP-2 Hotfixes or third-party programs. Just the essentials to get you on the internet, play a movie file, open a JPEG, print a file, install Microsoft Office.
if you're a minimalist or a pureist this OS is for you and it's very fast.
RAM usage (under optimum conditions--no services or programs running):17.79MB RAM

20sdfj093f ::

wired: to je verjetno nLiteana verzija, ki se dobi v cvetličarni?

Cveto: to sem že probal, sicer drugod, ampak so zelo okorni... če mi seveda uspe prepričat mrežno da bo delala, špica, sicer vem da pri Fundamentalijah večina stvari sploh noče delat, začenši z osnovnimi aplikacijami...

LP in tnx,
D.

Gwanaroth ::

Fritz, nLite je đabe program, s katerim lahko vsako verzijo XPjev (legalno in nelegalno pridobljeno) preurediš po svojih potrebah. Disablaš driverje, vržeš ven vso nepotrebno nesnago itd..

Legalne XPje pa si potegni iz MSDNAA..
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

In btw, zakaj ne flikneš gor kak Xubuntu recimo, ki zgleda prav lightweight in bi na tej mašini laufalo prekrasno ?


Ja, sem spregledal tvoj stavek v prvem postu..
Lights often keep secret hypnosis..

krneki0001 ::

Gor daj win2000 in izklopi vse servise, ki jih ne potrebuješ.

Meto ::

windows xp na taki kišti? LOL, saj niste resni. mogoče bi šlo, kot je rekel že nekdo nad mano z win2000 in izklopljenimi vsemi nepotrebnimi servisi
Šola je za neumne.

Daedalus ::

windows xp na taki kišti? LOL, saj niste resni.

Na taki kišti smo v študentu lavfali winXP s vklopljenim ICS...sicer je rabil svoj čas za zagon, delal pa je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiny XP ?

Oddelek: Operacijski sistemi
296904 (6337) satfinder
»

kateri OS za stareji računalnik?

Oddelek: Operacijski sistemi
151481 (1095) neres
»

Windows Fundamentals za stare PC-je

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
355259 (1444) MrStein
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607034 (5590) krneki0001
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674773 (3203) Hux

Več podobnih tem