» »

Kako iz Win 7 ponovno na Win XP?

Kako iz Win 7 ponovno na Win XP?

Johnny76 ::

Moja težava je sledeča - na računalnik sem naložil verzijo Win7, ki mi sicer deluje normalno, vendar pa mi na tem sistemu ne deluje normalno določeni programi. Kako ponovno naložim XP?

Če le vstavim CD od XP ter nastavim CD mi v windowsih ne da možnosti inštalacije, če pa računalnik ponovno zaženem ter nastavim CD za "1st boot", stvar ne deluje - enostavno se spet naložijo Win7.

Najraje bi imel le Win XP, vendar ni problem, če bodo oboji (ob tem, da bodo XP delali). Tudi formatiranje sistema ni problem.

Kaj naj storim?

McMallar ::

Formatiraj sistemski disk in naloži XP s CD-ja.
Za dual-boot pa potem vzporedno na drugo particijo namesti še Windows 7, če želiš.

Sicer pa, v Windows 7 imaš Windows XP mode. To je virtualna mašina z XP, v katero namesti programe, ki ti v sedmici ne delajo. Na tvojem mestu bi najprej preizkusil to možnost, če je sprejemljiva.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

psychoshorty ::

Preprosto. Ce ti ne zazna cd -ja kot bootable medija, je nekaj narobe s tvojo kopijo WinXp -ja. Poisci drugo in potem poizkusi.

detroit ::

počakaj raje da naredijo kak update da bo deloval pod win7
Skero

Johnny76 ::

počakaj raje da naredijo kak update da bo deloval pod win7


To ne pride v poštev, ker te programe nujno rabim.

Sicer pa, v Windows 7 imaš Windows XP mode. To je virtualna mašina z XP, v katero namesti programe, ki ti v sedmici ne delajo. Na tvojem mestu bi najprej preizkusil to možnost, če je sprejemljiva.


Najprej bom poskusil to možnost. Malce sem pogledal po internetu, kjer piše, da bi moral fajl za namestitev Windows Virtual XP dobiti pri posodabljanju Win 7, toda jaz ga nimam. Kako ga dobim?

Ta virtualizacija menda ne deluje na vseh računalnikih. Kje to preverim? Našel sem le angleška navodila, moji Win pa so slovenski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Johnny76 ()

fosil ::

Za XP mode v win7 moraš imet profesional ali ultimate verzijo. V home premium tega ni.
Tako je!

Johnny76 ::

Za XP mode v win7 moraš imet profesional ali ultimate verzijo. V home premium tega ni.


Na enem od računalnikov imam Proffessional verzijo. Sem pa te windowse dobil uradno prek šole, tako da ni to kar ena fake verzija.

McMallar ::

Windows 7 XP mode

Prenesti moraš najprej VirtualPC za Win7 in ga namestiti, potem pa še image z Windows XP.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Johnny76 ::

Računalniku, kjer imam Win 7 Professional, virtualizacija ne deluje (verjetno je prestar). Tako sem sedaj naredil še eno particijo, na katero bom namestil XP. Upam, da bo potem vse delovalo.

Na drugem imam trenutno Win 7 Home Edition, ki ne omogoča virtualizacije. Zaenkrat ne bom nalagal drugih windowsov, ker je računalnik nov itd. Zanima pa me, če lahko Win 7 Proffesional naložim kar čez tako, da mi ni treba formatirati diska?

Johnny76 ::

Ali lahko čez verzijo Win 7 Home Edition direktno naložim Win 7 Professional, pri tem pa bom ohranil vse podatke na računalniku ter imel nato na računalniku le Win 7 Professional?

Mentalist ::

Ja.
Lool.

lopov ::

Za XP mode moraš imeti tudi ustrezen procesor, ki to podpira. To, da imaš pravo verzijo sistema in naložiš XP mode še ne pomeni, da boš lahko tudi pognal.

V takem primeru lahko "virtualiziraš" z Vmware ali VirtualBox, le da to ni enako kot XP mode + rabiš še licenco za XP.

sistem + bios + procesor = HW virtualizacija = delujoč XP mode

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Johnny76 ::

Za XP mode moraš imeti tudi ustrezen procesor, ki to podpira. To, da imaš pravo verzijo sistema in naložiš XP mode še ne pomeni, da boš lahko tudi pognal.


Saj to me zanima. Pa še ta Home Edition verzija je slovenska, Professional ki jo dobim v šoli pa angleška. Zloudal sem program za preverjanje delovanja, pa mi je napisal, da virtualizacija ni možna - pač OK, ker imam Home Edition. Kako preverim, če je računalnik primeren za virtualizacijo?

Imam pa:
ASUS Notebook K40IN/K50IN Series
Intel(R) Core™2 Duo CPU T6600 2.20GHz

lopov ::

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=...
--> snami to orodje in poženi --> preveri HW pogoje (lahko poženeš tako na XP, Visti kot W7).



Če ti orodje javi, da so pogoji zadoščeni, lahko namestiš XP mode na Pro, Ultimate in Enterprise verzije W7.

Kot sem že napisal -- zadoščeni morajo biti vsi pogoji. IIRC je tvoj procesor je podprt, vrašanje pa je, kako je z biosom. Nekateri sony in asus modeli so imeli virtualizacijo onemogočeno v biosu. Ampak upajmo, da je vse OK in bo šlo :)

PiEs: če ti uspe, je ena prvih stvari i jo moraš namestiti .NET 2 -- veliko programov ne deluje brez tega; če je namestitev programa dovolj "pametna" zazna in sname samodejno. Poleg tega moraš namestiti antivirusni program -- to, kar imaš nameščeno v W7 ne zadostuje, ker gre za vzporedni sistem (namig: http://www.microsoft.com/security_essen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Evo, tkole pa zgleda če HW ne podpira virtualizacije -- Celeron 560 @ 2.13 GHz ...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Mode iščem nasvet uporabnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101030 (642) The Player
»

Prodaja Windows 7 ne jenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10632473 (29903) MrStein
»

Software za tiskalnik HP in Windows7

Oddelek: Operacijski sistemi
141900 (1570) zegi2
»

Win 7 Home Edition & Xp mode

Oddelek: Operacijski sistemi
6918 (813) Enterprise
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610285 (8169) MrStein

Več podobnih tem