» »

Izolacija -antikondenz-

Izolacija -antikondenz-

Tic ::

Zanima ma kako ste vi naredili to, če sploh kdo je. Če je kdo a netu vidu kšno pametno rašitev, če ma kdo kašno svojo napreizkušeno teorijo.. na dan z njo!
Jaz mam ene par rešitev, kaj mate vi? :)8-)

Govorimo o temperaturah do MAX -20*c.
persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

Jebiveter ::

Jest mam proc na slotketu in sem na sprednji in zadnji strani slotket oblozil z "misjo podlogo" in v to izolacijo pac itrezal luknje za, recimo, jumperje na slotketu itd. In potem tako naprej po plasteh do vodnega bloka. Za enkrat deluje, sam morem malo precekirat ce je kej vlage.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jebiveter ::

Cekiranje prepozno!
Pred nekaj trenutki sem skuril svoj prvi proc (ali slotket, ne vem se) zaradi vlage. :'( :(

Copy/paste maila, ki sem ga poslal Spajky-ju (expert za Celerone):
Oj!

Cuj, a ti se imas tistega C400? Imam obcutek, da sem pravkar skuru mojga C500. :-(
Simptomi:
1. Med deloavnjem se je iz zvocnikov "pszt"
2. Racunalnik je zastekal (sem takoj izklopu vse!)
3. Ko sem vzel dol blok in pelt sem vidu, da je izolacija mokra
4. Ko sem pogledal na proc je bil zgoraj v enem kotu moker
5. Ko sem pogledal spodaj proc sm vidu nekaj kapljic
6. Ko sem pogledal v luknjice socketa so ble zalite z vodo (no , v enem kotu, spodnjem levem)
7. Plata kaze 0000 (CPU error)

Pitanje:
Kaj je slo: CPU al slotket?

lp,
Jebiveter

Mislim, da to vse pove.
Any comments?

Kar se zascite pred kondenzacijo pa tako: Ne vem se kje ampak nekje morm dobit dielektricno pasto za izolirat celoten proc/socket po vseh luknjicah kjer je to mogoce! A kdo ve kje se da to pasto dobit (neka neprevodna pasta)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

MadMax ::

Kar se zascite pred kondenzacijo pa tako: Ne vem se kje ampak nekje morm dobit dielektricno pasto za izolirat celoten proc/socket po vseh luknjicah kjer je to mogoce! A kdo ve kje se da to pasto dobit (neka neprevodna pasta)

Navadna silikonska pasta (tisto, po cemer pljuvajo vsi, ki imajo Arctic Silver). Tuba ene 20-30g cca 1500SIT? HTE, Delko, IC...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

TESKAn ::

Jebiveter: posuši zadevo, jo dej nazaj noter, bi mogla delat. Vsaj men je, ko sem imel isto situacijo:). Nasploh voda na komponentah, po mojih izkušnjah, ni usodna stvar. Posušiš in dela. Glede neprevodne paste ti je že MadMax odgovoril, jaz samo dodajam, da se to reč da dobit tudi v konradu, cena je okol jurja pa še mal za eno orenk tubo, lahko daš pa tudi kar mast za podmazovanje kakih ležajev itd. Samo imaš pa packarijo potem:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jebiveter ::

TESKAn:
Tudi jest imam take izkusnje, vendar so bile takrat komponente v "neaktivnem" stanju oz. niso ble pod tokom! Tle pa sem imel proc pod tokom in proc je poleg tega nardu "pszt". Sej bom probal posusit in brez pelta gor dat, sam mi vseeno zelo stiska! Res da ni nek proc za 100k je pa le edini ki ga imam in kes za druzga khm.

Pa glih zdej ko sem koncal 2 leti trajajoc projekt modificiranja ohisja in izdelave vodnega!:( :'( Pa poleg tega je bla cela druzina v to vkljucena (vsak po svoje) in ce zdej vrzem pusko (comp) v koruzo (skozi okno) bo ogenj v strehi (al pa luknja pod oknom!8-O Imam namrec 10kg-ski killer8-O )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

TESKAn ::

Ok, moje izkušnje:
- nabral kondenz v slotketu. Veliko kondenza. Zadevo sem vklopil in ker ni delala, sem razstavil. Rezultat? V slotketu sem imel eno tako gobico, je bila zadeva povsem prepojena z vodo. Proc še zdej deluje.
- mi je voda kapljala na grafično kartico. Le - ta zaradi tega ni delala prov. Ko sem odkril 'napako', sem zadevo posušil - dela še zmeraj.
Tako da le posuš pa boš potem videl.
No ja, ne obupaj, če je pa res crknu dej pa oglas tle na ST. Po moje ima še kdo kakega celerončka doma za prodat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mortal ::

MAdMax: Dielektrične paste pri nas verjetno ne boš dobil vsaj ne dobesedno. Jaz sem jo iskal po vseh možnih trgovinah z eletričnim materialom, tudi eletroniko pa so me vsepovsod gledadli kot da sem si jo izmislil !!! Alternativa ti je VAZELIN, katerega dobiš vsepovsod. Zvedel pa sem za njega na raznih straneh, ki se bavijo z vodnih hlajenjem (posebno če dodatno uporabljaš peltier).
Deluje pa 100%, ker sem preizkusil na lastnem računalniku :)

Za vse ostale pa je ena izmed možnih rešitev izolacije: TUKAJ

Spajky ::

He, Jebiveter, moje sožalje! Res! Proc mam še pa tudi slotket, ampak ta je zlata vreden /beri Tualatin mod na njem deluje!/ Maila pa nisem dobil, zgleda, da so se digitalni paketki zgubili v brezpotjih interNeta...
Call me! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MadMax ::

MoRTaL:
Dobro, ni se treba spuscat v detajle po 6. decimalki...
Je pa silikonska mast boljsi izolator kot veliko t.i. dielektrikov v kablih.

Ce si se pa v trgovini prevec strokovno izrazal, je pa tvoj problem.

Pojdi v bliznjo trgovino z gradbenim materialom in zahtevaj 100kg lepila za pesek.
Sem preprican, da te bodo gledali kot Opico™.
Ko pa bos rekel, da rabis 2 vreci cementa, bo pa O.K. :D
Je res? Je.

Glede vazelina: kaj pa, ce ti prodajo grafitnega?
Mislim, da imas kar vecjo moznost, da zadeva ne bo laufala.
Pa predvidevam, da govoriva o tehnicnem vazelinu-za lezaje ipd.
Kaj pa, ce kupis tistega v trgovini z kozmetiko? Ta namrec vsebuje veliko vlage.
Z navadnim je pa sigurno, da bo delalo, se strinjam.

Lp!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tic ::

hmmm.... nej vam povem jast, da sem svoj prejšni proc t-bird 1100 umival pod vodo(+detergent), ker je šla srebrna pasta na mostičke, pa je še vedno delal pol. :D

Drgač pa sem mel jaz v mislih izolacijsko peno neki na P.... kupi se v piksni, razprejaš, se razširi za 300% in ne prepušča vode notri. Edin problem je to, da pol gre tisto teško dol.... Pol plate in grafične nebi mogu prodat.. :D
Al pa da bi ju naprej oblimou sz uno plastično stvaro za zvezke zavijat (samolepilno)...
persona civitas ;>

Jebiveter ::

Dobra ideja, vezelin. Bom najprej zmeru ce prevaja itd. Pa nekaj masti za lezaje mam tud doma, bom tudi to sprobal kao prevaja itd.
TESKAn: Ti si se ukvarjal tudi z peltierji? Kako si ti izoliral stvar?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jebiveter ::

Sem pravkar sprobal ce proc se dela in se je ziv!:D Res bo treba malo vroce juhice in malo caja z limono ampak bo prezivel! Dobri stari Celeroni!8-)

Bom pa kmalu naredu nekaj glede izolacije in vam sporocu kako se je obneslo.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Matek ::

Lucky Bastards:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

IR Babun ::

tisti peni se reče propen, uporablja pa se večinoma za tesnenje oken in vrat med stenami.

Sam da se nebi poj preveč napihnlo in ti vse zalilo
SCREW THE GOVERNMENT

TESKAn ::

Sm okol nabasal peno, ma kot sem že povedal, ni pomagalo...
Zdej nova ideja je, da bi naredil okoli proca eno neprodušno 'kocko', ena stranica bi bila pritrjena na vodni blok, vse skupaj sšraufano skupaj, noter bi bila pena za izolacijo plus nekaj silikagela, da bi pobral vlago, ki bi bila na začetku noter. Taka je moja teorija:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Malecky ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

Kdor mi to najde v Slo dobi od mene pivo! To je tekoči izolirtrak in se lepo odstrani, jaz sem že iskal sam trenutno nimam časa iskat naprej več nas je prej bomo najdli to nekje v kotu ene elektro trgovine.

Skatey ::

Torej par klikov po internetu, pa tudi pre branje unga posta, pa smo našli eno trgovino :)

Yucca Boats

na njihovi strani piše da prodajajo star brite izdelko oz. čistilna sredstva. Tako da zkaj pa nebi tudi une zadeve, ki je drgač namenjena za izoliranje zadev v ladjah.

Poklič, majo tel. pa trgovino u lj, pa pol še kle povej če zrihtajo.

:P
Malecky, dolžan si pivo.
:P

Tic ::

...jest hočem to....Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! Hočem! :D
persona civitas ;>

Malecky ::

Ja ne vidim točno kako mi lahko takole pomagajo z takim tekočinam za ELEKTRIČNE komponente ki se da pol tudi PERFEKTNO odstranit od PCB-ja...well too good to be true, če hočem sam izolirano kartico js vzamem poseben silkonski sprej in naredim čez par mm debelo plast pa je izolirano sam očistit se pa da NE.

Gandalfar ::

Malecky: zato, ker so uvoznik za tisto firmo in ti lahko tud ta liquid thingie uvozjo. A ni to logicn? Al sem pa jzt neki narobe razumel.

mirage ::

Jaz mogoče vem kaj bi lahko uporabil. Zgleda podobno kot tista rdeča stvar na grafični kartici. Imenuje se Plasti dip. Snov je tekočina ki jo naneseš čez nekaj časa pa se strdi v gumo. Dobiš pa jo v Merkurju v Mercator centru v Mariboru.Mislim ,da piksna stane okoli 3500 sit. Not pa je okoli pol litra. Dobi se tudi v spreju.

Malecky dolžn si mi pivo :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

MadMax ::

IR Babun:

Verjetno si mislil Pur-Pen.8-)


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jebiveter ::

Mirage: This is it! To bom jest uprasu ce se da dobit v lokalnem Merkurju! Vis, to bi blo super!
Bom pa vprasal ce imajo v Obiju tudi kej podobnega.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

mirage ::

Jebiveter ::

Plasti dip izdeluje tudi tisti t.i. "Liquid electrical tape"! Ce ga v Merkurju nimajo bi blo mogoce dobro zatezit (ce so uvozniki al whatever), da ga zrihtajo/uvozijo. A bi se kdo pridruzil kampaniji?
Liquid Tape *Electical*:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

mirage ::

Mislim, da je to kar ena in ista stvar. Samo kolko se vidi na slikici dobiš poleg luquid tape electrical čopič za nanos.

Malecky ::

Glej jih mulce...clo eden neki raziskuje namesto mene:))

Sicer ne da bi moril sam sem preseneče, tist z eno dobro lokacijo pa res gre na pir zmano:D

Malecky ::

Jebiveter tvoja stvarca res sede in je natanko to kar iščemo, zj je treba zadevo locirat pa mal težit okol kera pizda bo to uvozu! MAm kontakte na M3 in mi niso uspel nič zrihtat, M3 je pa res kemični koncer ko Dupont se rpavi HUGE pa so nesposobni pač...

Tic ::

a je kdo kej zvedu?
Rahlo bi biu ze cas :D
persona civitas ;>

Jebiveter ::

V tej temi je link do strani kjer so slikce mojega kompa in tudi slikce izoliranega procesorja! (to ste najbrz ze vidli)
Stvar sem izoliral z Plasti Dip-om (link zgoraj) iz Merkurja po 2.xxx SIT. Stvar je u bistvu enak kot tisti liquid electrical tape, le da ne dobis copica zraven oz. ga ni na pokrovcku in se mores malo znajt (kar mislim da S-Techovcu ne sme predstavljet tezav):D
Sem razmisljal, da bi napisal kak krajsi clanek v katerem bi opisal, kako sem sam izoliral proc (in valda pokazal slikce). Ce je dovolj zanimanja se bom zmenil s Seriotom. Kaj pravte?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Tic ::

Ja, to bom dau jest gor, čes pa pur-pen. Pomje bo zakon.
Materjal ki upija vodo in jo nespusti pa je... sej veste za V socket:D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Opkow ::

V elektro stacunah (recmo IC v LJ) se dobi poseben sprej (Plastik 70), ki je namenjen za izolacijo tiskanega vezja pred zunanji vplivi...

LP, Killer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

Tic ::

povej več..
persona civitas ;>

Malecky ::

s5 neodstranljivo..taki spreji se dobijo povsod, js hočem tukaj omenjen tekoči izolirtrak ker ga lahko odstranim in lepo nanesem, drugače je izolacija mala šala, sam je za 1x pol pa no warranty

Opkow ::

Tic
Kaj ti naj se povem.. :)

Zadeva zgleda k kak prozoren lak..
Enostavno posprejas po plati v parih slojih.. Tak, da kontakti na plati pridejo v stik z prevodno snovjo (kondez, pleh,... ).

Malecky
A tista zadeva kot je dal Jebiveter link ni dobra?
En cajt sem jo videl v conradu..

--------------

Purpen-a (govorimo o uni rumeni peni right?) pa jaz na vasem mestu ne bi dajal.. Zato ker se mu volumen za nekaj 10x poveca. In ce pride vmes med recimo sloti ali kondenzatorji,... lahko polomi ali zvije zadeve med sabo..

Isto k tesnis vrata.. Je dobro na sredini dat leseno precko, da se ne zvijejo navznoter...

LP, Killer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje armature / srednje konzole...

Oddelek: Na cesti
103201 (2928) nateznik
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276439 (5942) SkIDiver
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452952 (1924) sidney
»

Spajky - rabim tvojo pomoc ( BX + Tualatin)

Oddelek: Pomoč in nasveti
191642 (1260) Spajky
»

Vodno hlajenje s peltierjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181570 (1379) Charls

Več podobnih tem