» »

USB 3.0 hubi že kmalu

USB 3.0 hubi že kmalu

Referenčni model

vir: Expreview.com
Expreview.com - Razširjenost USB 3.0 naprav in priključkov na računalnikih se iz dneva v dan povečuje, a se 3.0 še vedno ne more kosati z več kot 10 USB 2.0 priključki, ki so dandanes nekaj popolnoma običajnega na matičnih ploščah. Če potrebujete večje število priključkov USB 3.0, boste verjetno veseli novice, da je VIA že pripravila razdelilni čip za uporabo v USB hubih oz. razdelilnikih. Čip, ki bo tudi uradno predstavitev doživel na CESu, je izdelan v 80 nm-proizvodnem procesu in naj bi bil izredno varčen, tudi s pomočjo vgrajenih varčevalnih tehnologij. Tako naj bi povezane naprave, ki za delovanje ne bi potrebovale veliko električne energije (v stanju brezdelja), sčasoma prestavljal v vedno nižja napajalna stanja, skoraj do izklopa naprave. USB 3.0 ima, tako kot 2.0, globalno omejitev prepustnosti, torej je teoretičnih 4,8 Gbit/s prepustnosti razdeljenih med vse priključene naprave. S 600 MB/s to še vedno popolnoma zadostuje za vsaj 3 mehanske prenosne diske.

21 komentarjev

McLuzo ::

Mene bolj zanima kdaj pridejo kkšne 3.5" ter 5.25" razširitvene sprednje ploščice za na sprednjo stran ohišja. Kaj mi nuca zadaj za kompjutrom... A za USB 3.0 je sploh že rečeno kako se bo zadeva priklopila na matično? Tako kot se zdaj USB 2.0 s tistim 7 pinskim priključkom.

kotnikd3 ::

mislim da mora tud sama matična plošča ter vezni nabor podpirat usb 3.0. nekatere novejše asus plate majo že usb 3.0 podporo

KoMar- ::

Jasno, da mora matična plošča podpirat USB 3.0. Ali pa če kupiš razširitveno kartico, npr. tukaj: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

McLuzo ::

Ampak za tiste USB priključke, ki so ponavadi spredaj ali na vrhu ohišja, je potrebno imeti tisti priključek, ki je na matični, ponavad so čisto spodaj na matični.

USB header



ok, pač je 9 pinski priključek in ne 7 :P

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

KoMar- ::

USB 3.0 ima več pinov, tako da tvoje trenutno ohišje ne bo ustrezalo, vsaj na zunanji strani ne.

McLuzo ::

...no, sej to je vsa poanta mojega prvega posta. Torej kdaj pride na trg tudi kaj v tej smeri.

jlpktnst ::

Tudi konektor usb je drugačen za 3.0, sicer združljiv, samo ima en dodaten pin, ki je optičen... tako da itak je treba komplet vse menjat. Sicer so zunaj že od vseh firm pomoje plate ki imajo usb 3.0 to še ni to. RAbiš še ohišja pa naprave...

Jebiga ko bom mel kako napravo za 3.0 bomo pa kartico kupli, pa en podaljšek do sprednjega konca pa je.

MrStein ::

Ne, ni nobene optike.
(sicer pa preverit na wikipediji ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Machiavelli ::

je že na novejših cpu platah... sam do standarda bo pa tranzit kar 2-4++let...
Nigaaazz

ozbolt ::

Jaz bom kupoval prenosnik to poletje in tudi mislim ne na možnost 3.0, er jih če ni čeprav prihajajo tudi ti že kar nekaj časa. Mi je pa 2.0 že zelo prepočasen za back-up delat na zunanji disk ker za nekaj giga porabi res pošteno veliko časa. Ampak izgleda da trenutno nimam pametne alternative.

Machiavelli ::

Ozbolt (kaj pa kak lap top z E-SATA?) je kr skor duplo hitreje od 2.0 usbja...
Nigaaazz

Zmajc ::

Ozbolt (kaj pa kak lap top z E-SATA?) je kr skor duplo hitreje od 2.0 usbja...


samo v teoriji ... v praksi je eSata skoraj nic hitrejsi od usb 2.0 ...

WamPIRe- ::

Meni pa se eSATA zdi kar občutno hitrejši kot USB 2.0.
Sicer pa ja.. da se bo USB 3.0 razširil kot je treba, bo še preteklo nekaj vode.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

MrStein ::

USBv2.0 -> 35 MB/s max
eSATA -> 300 MB/s max (ok, par procentov manj, z 6G pa 600 MB/s)

Disk: 100 MB/s komot, top modeli 150 MB/s (danes, jutri že več).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jlpktnst ::

Esata je elektronsko isti šmorn kot sata. Gre samo za to da je konektor malenkost drugačen in pa da je na zunanji strani. Prednost usb pred esata je napajanje prek priključka. Je pa res da imajo normalne moderne plošče itak poleg esata izhoda še kakšnega za tok.

jlpktnst ::

Hudiča, sem živel v zmoti glede usb 3.0 :D Nekaj časa nazaj je bilo govora o tem, očitno so spremenili draft ali pa se mi je sanjalo... ma nima veze. Samo kolikor berem to nekako ni grozno praktično, 4 dodatne žičke so za večjo pasovno širino. Kolikor berem postaja to vedno bolj parallel bus in vedno manj serial. Tudi to da superspeed dela point-to-point spremeni topologijo vodila itd. Oreng spremembe to ja...

Zmajc ::

Ne vem v čem je problem pri meni potem. Preko znanjega eSata vmesnika mi na WD MyBook kopira zadeve največ z 70-80mb/s

Dr_M ::

To je se vedno 3x vec, kot bi ti z USB 2 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zmajc ::

To je se vedno 3x vec, kot bi ti z USB 2 :)


Ja, ampak vcasih kopira zadeve tudi z 30-40 kb/s kar je obcutno manj. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

PrimozR ::

Hudiča, sem živel v zmoti glede usb 3.0 :D Nekaj časa nazaj je bilo govora o tem, očitno so spremenili draft ali pa se mi je sanjalo... ma nima veze. Samo kolikor berem to nekako ni grozno praktično, 4 dodatne žičke so za večjo pasovno širino. Kolikor berem postaja to vedno bolj parallel bus in vedno manj serial. Tudi to da superspeed dela point-to-point spremeni topologijo vodila itd. Oreng spremembe to ja...

4 žice so 'dodatne' prav za USB 3.0. Druge štiri so pa za backwards comaptibility z USB 2.0.

MrStein ::

Zmajc:
Ne vem v čem je problem pri meni potem. Preko znanjega eSata vmesnika mi na WD MyBook kopira zadeve največ z 70-80mb/s

Problem je v MyShit. Imam sam enga.
(mogoče pa je počasen disk not, da manj porabi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja USB 3.2 in zmeda s poimenovanji

Oddelek: Novice / Matične plošče
337634 (4636) Lonsarg
»

USB 3.0 razširitveno kartico z internim konektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
154925 (4253) Mavrik
»

VIA uporablja USB 3.0 v drugačne namene

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
63836 (2807) Jst
»

Prvi trdi disk z USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
557750 (6003) MrStein
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293707 (3544) Vikking

Več podobnih tem