» »

Objektiv za DSLR Nikon d5000

Objektiv za DSLR Nikon d5000

1
2
»

matejmesar ::

Takšne neumnosti pa že dolgo nisem bral.

LPM

Okapi ::

Se pač ne razumeš najbolje na fotografijo, kaj čem.

O.

matejmesar ::

Očitno bolje od tebe, ki si kar pozabil na bokeh in perspektivo - dve bistveni lastnosti fotografije, če ju seveda znaš uporabit.

Ampak ok, se ne spoznam...

Okapi ::

Nič nisem pozabil. Perspektiva teleobjektiva ti večkrat škoduje kot koristi. Ljudje gledamo s 50 mm "objektivi", zato se nam to zdi najbolj naravna perspektiva, tudi ko narediš izrez.

Globinska ostrina pa prav tako, s tem da lahko do določene mere nanjo vplivaš z zaslonko, ali tudi kasneje s Photoshopom. Jaz lahko globinsko ostrino pri 50 mm objektivu zmanjšam, ti je pri 200 mm ne moreš povečati.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matejmesar ::

No kakor komu paše, meni osebno običajno manjši dof, torej bi mi tvoja varianta pokvarila sliko. Vsekakor je pa daleč od tega, da bi bilo isto, kakor trdiš.

M-XXXX ::

lurker je izjavil:

Glede na to, da je filter ublažil padec je verjetno, da je pri tem obvaroval lečo. Seveda tega ne morem trditi, je pa dost verjetno...
Glede na to, da je pokrovček zabilo v filter, je edino možno, da je prednja stran objektiva priletela popolnoma plosko na tla (sicer bi pokrovček odletel stran). Resnično dvomim, da je filter kaj bistveno prispeval k ublažitvi udarca, ki ga je dobil objektiv (sej ni iz gume). Za samo lečo pa itak ni imel nobenega varovalnega efekta. Srečo si imel, da ti pokrovček ni pritisnil razbite koščke filtra ob sprednji element.

Glede na to, da je bil fotoaparat na stojalu pomeni da ob padcu na tla ni bil objektiv pravokotno na tla. Kot kaže je bila sila dovolj velika, da je zlomila nekaj in v tem primeru je bil filter lahko pa bi bil objektiv... Glede na to da se je pojemek sile zgodil v primeru filtra v cca 10-12mm, v primeru objektiva se bi moral v cca 3-4mm!

Okapi ::

No kakor komu paše,
Vsekakor, hotel sem samo povedati, da večina ljubiteljskih fotografov sploh ne ve, kako se uporabljajo različni objektivi, sploh pa pretiravajo v smeri teleobjektivov in superzumov.

Z 18, 50 in 200 mm fiksnim objektivom imaš pokrito praktično vse, kakovost fotk bo bistveno boljša kot s katerimkoli zumom, izgubljenih fotk zaradi menjave objektivov pa zanemarljivo malo.

O.

matejmesar ::

Okapi je izjavil:

Nič nisem pozabil. Perspektiva teleobjektiva ti večkrat škoduje kot koristi. Ljudje gledamo s 50 mm "objektivi", zato se nam to zdi najbolj naravna perspektiva, tudi ko narediš izrez.


Torej priznaš, da slika ni ista, če jo cropaš, ali pa jo že v štartu zajameš v pravi velikosti. To si namreč napisal nekaj postov nazaj. Presojo o tem, kdaj ti teleobjektiv koristi oz. škoduje, bo pa vsak zase precenil.

LPM

Okapi je izjavil:

No kakor komu paše,
Vsekakor, hotel sem samo povedati, da večina ljubiteljskih fotografov sploh ne ve, kako se uporabljajo različni objektivi, sploh pa pretiravajo v smeri teleobjektivov in superzumov.

Z 18, 50 in 200 mm fiksnim objektivom imaš pokrito praktično vse, kakovost fotk bo bistveno boljša kot s katerimkoli zumom, izgubljenih fotk zaradi menjave objektivov pa zanemarljivo malo.

O.


S tem se pa globoko strinjam

Zgodovina sprememb…

lurker ::

Glede na to da se je pojemek sile zgodil v primeru filtra v cca 10-12mm, v primeru objektiva se bi moral v cca 3-4mm!
Filter ti je stisnilo za 10mm? Kaj je bil iz plastelina?

M-XXXX ::

Filter ti je stisnilo za 10mm? Kaj je bil iz plastelina?

Nekaj mm je pokrovček, nekaj sam objektiv (to bi bilo tako ali pa tako) ostalih 5-6mm pa je bil filter katerega je delno "zavilo" pa tudi nekaj navoja je šlo. Mogoče sem za kakšen mm ali 2 pretiraval vendar je v vsakem primeru opazno pomagal pri zaustavitvi pri padcu...

shadowfax ::

Ta filter bi bil v redu za Sigma Objektiv AF 18-250mm 3.5-6.3 DC OS HSM? http://www.fotohorst.at/shop_detail.php...

Okapi ::

Poglej, če tele še imajo. Po mojem je boljši (Canon, gre tudi na Sigmo), za praktično enako ceno.
http://www.fotodiskont.com/default-2000...

O.

shadowfax ::

Tale bi bil v redu, glede na to, da vsi hvalijo Hoyo, pa še v tej trgovino ga imajo kjer bom naročil objektiv. http://www.di-life.at/Default.aspx?TabI...
Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ja, čisto OK bo. Mimogrede, v spletnih trgovinah je malo težje, v fizičnih se pa velikokrat lahko zdilaš, da ti ob nakupu objektiva dajo še UV filter gratis.

O.

lurker ::

Nekaj mm je pokrovček, nekaj sam objektiv (to bi bilo tako ali pa tako) ostalih 5-6mm pa je bil filter katerega je delno "zavilo" pa tudi nekaj navoja je šlo. Mogoče sem za kakšen mm ali 2 pretiraval vendar je v vsakem primeru opazno pomagal pri zaustavitvi pri padcu...
Evo, prav mi je, sem vedu, da bi moral držat jezik za zobmi, ko je debata o lomljenju objektivov.

Tamala je pocukala za pas fotoaparata, ki je visel s police (ženske pač, ne znajo pospravit stvari tako kot je treba) in je zgrmel dol. Hvala bogu, da ni padel na njo. Prvi poškodovan objektiv. Slaba stvar je, da gre za objektiv (Nikkor 35mm f2), ki sem ga daleč največ uporabljal, dobra pa, da sem ga na ebay-u kupil za hudo smešno ceno (sedaj bom dal vsaj 3x več).

Aja, škoda, da je bil na njem tudi UV filter. Tako je škoda še za 20% večja. Steklo filter se je razletelo v prafaktorje, okvir filtra ni bil videt, da se je šel kaj 'harmonike'. Blah!

BigWhale ::

Edina stvar za katero sem slisal, da je kaj pomagala je bil en kovinski hood pri kolegu. Aparat mu je prav tako padel in je padel direktno na hood. Hood se je ukrivil in amortiziral padec.

Okapi ::

In zdaj bo že spet nekdo ugotovil, da ker čudežev filter ne more delati, je nekoristen.;((

O.

lurker ::

Edina stvar za katero sem slisal, da je kaj pomagala je bil en kovinski hood pri kolegu.
Ja. Hood reši. Filter jasno da ne.

In zdaj bo že spet nekdo ugotovil, da ker čudežev filter ne more delati, je nekoristen.
Točno tako, ja. Naj se neha razlagat, kako lahko 6mm obročka reši objektiv. Razen tisti čudežni M-XXXX filtri, ki se s ca. 6mm stisnejo za prav toliko (ali pa še več).:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lurker ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825322 (13587) BigWhale
»

Canon objektiv (cca. 300€)

Oddelek: Kaj kupiti
171849 (1603) BigWhale
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023878 (18729) schurda
»

kateri teleobjektiv za nikon d5000

Oddelek: Zvok in slika
439547 (8947) kuglvinkl
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511862 (5530) JayKay

Več podobnih tem