» »

Božji način v Windows 7 ni tako božji

Božji način v Windows 7 ni tako božji

Postopek

vir: HotHardware

Rezultat

vir: HotHardware
HotHardware - Po spletu se kot požar (oz. slab glas) širi vest, da za Windows 7 obstaja božji način, posebno okno, ki na enem mestu zbere vse nastavitve za operacijski sistem, od hitrosti utripanja kurzorja v vnosnih poljih do nastavljanja efektov v grafičnem vmesniku. A ta božji način pravzaprav ni tako božji, saj ne prinese popolnoma nič novega, pravzaprav pa je poznan že iz Windows Vista. Tako je bil poimenovan zaradi načina, ki ga je naredil slavnega.

Za prikaz tega posebnega okna morate po mnogih vodičih ustvariti mapo GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}, od koder tudi ime. Pravzaprav pa je važen le del za piko (oz. z njo vred), torej .{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}. Vnos GodMode lahko zamenjate s čimer koli (npr. burek, poizkusite: burek.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}), ta mapa pa odklene eno izmed razvijalskih funkcij. Sama po sebi mapa, poimenovana All Tasks oz. Vsa Opravila z ikono enako Nadzorni Plošči ni prav nič posebnega, razen izgleda. V njej se namreč izpiše le seznam vseh opravil, ki jih je sicer mogoče najti tudi v nadzorni plošči.

Hakeljc deluje v 32 in 64-bitni različici Windows 7, a povzroči sesutje 64-bitne Viste (rešitev je tukaj) . O rezultatih (bureka) poročajte. Na tem mestu se tudi zahvaljujemo Alexu Marsiču, da nas je opozoril na novico.

30 komentarjev

mtosev ::

253 items v visti :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lopov ::

Mogoče sem samo jaz čuden ampak za tole "odkritje" sem zelo hvaležen. Nadzorna plošča in start meni sta mi dva največja felerja W7.

Recimo ... Želim pognati power management, pa se ravno v tistem trenutku ne spomnim imena, bi mi pa zelo pomagala ikona, ker vem, kako izgleda. Zajebi. Ko odprem nadzorno ploščo ni sledu o tem. Skriva se pod "hardware and sound", btw ...

No, zdaj so skoraj vse zadeve zbrane na mestu (napredne nastavitve power managmenta so še vedno "zakopane" ...)

Arto ::

Meni je skrešal explorer, ko sem scrollal dol :D

Drugače je pa control panel v win7 super, samo search moraš uporabljat

bond007 ::

To se strinjam, da je W7 control panel mal čudn,nepregleden ... zato jst uporabljam za kako nastavitev najdit kr search. Napišem približno ključno besedo in v 99% zadevo takoj najdem. Deluje super hitro...

lopov ::

To se strinjam, da je W7 control panel mal čudn,nepregleden ... zato jst uporabljam za kako nastavitev najdit kr search. Napišem približno ključno besedo in v 99% zadevo takoj najdem. Deluje super hitro...


A se samo men dogaja sa se ne spomnim kako se reče kkšni zadevi, al pa vem kk se reče po slovensko, rabim pa angleško besedo? Hočem ikone! 8-)

bond007 ::

Men se obratno dogaja - vem angleški izraz, nimam pa pojma kako so to v slovenščino prevedli - ko pa končno najdem nastavitev, se ponavadi čudim prevodu. Zato če bi mel slovenske W7 ne bi najdu pol k....

PrimozR ::

Srečen ti, ko ne servisiraš drugih kompov :)

luky ::

Zadeva je kar užitna ( osebno mnenje ) ...
luky!

Dr_MadMan ::

Meni prav lepo dela W7 enterprise x64.

Zgodovina sprememb…

zile ::

lopov če hočeš na hitro kaj poiskati, samo napiši v run...

MacQ ::

Tip ves čas piše, da se ne spomni imena funkcije, ti pa mu svetuješ, da ga naj vpiše v run. Ccc.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Mercier ::

V naslovni vrstici control panel-a klikneš na puščico, dobiš spustni seznam in v njem na zadnjem mestu izbereš, da ti pokaže vse elemente control panela.

jest10 ::

Eh, samo view si naštimaš na large/small icons pa je. Če imaš category(kar je privzeto) je pa res vse skrito.

vorantz ::

Recimo ... Želim pognati power management, pa se ravno v tistem trenutku ne spomnim imena, bi mi pa zelo pomagala ikona, ker vem, kako izgleda. Zajebi. Ko odprem nadzorno ploščo ni sledu o tem. Skriva se pod "hardware and sound", btw ...




Tu je sled o tem :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bosmla ::

Ja kot izgleda gre ta OS ze v smeri trenda "tu mas en gumb in na njega lahko pritiskas" ali kot tako radi primerjamo z avtomobili - samo pritisnes in peljes. Kar je sicer na prvi pogled super ampak ze majhna napaka ali samo nevednost povzroci, da klicemo vlecno sluzbo...

Ashrack ::

Srečen ti, ko ne servisiraš drugih kompov :)

pa saj ni problema. pac zamenjas jezik dokler servisiras PC nato ga das pa nazaj na SLO ko PC vrnes stranki
....

MrBrdo ::

lopov: v 7ki je ful dober search.. tko da jaz v control panelu sploh nič več ne klikam, ampak samo v search napišem.. recimo "power" al pa "disk" itd... pri meni se super obnese. zarad mene tudi če nebi blo tistih ikon
MrBrdo

techfreak :) ::

Srečen ti, ko ne servisiraš drugih kompov :)

pa saj ni problema. pac zamenjas jezik dokler servisiras PC nato ga das pa nazaj na SLO ko PC vrnes stranki

Seveda, zelo hitro je namestiti jezik.;((

MacQ ::

Ja kot izgleda gre ta OS ze v smeri trenda "tu mas en gumb in na njega lahko pritiskas" ali kot tako radi primerjamo z avtomobili - samo pritisnes in peljes. Kar je sicer na prvi pogled super ampak ze majhna napaka ali samo nevednost povzroci, da klicemo vlecno sluzbo...

Jah, eni bodo pač klicali službo za vsak primer. Nismo vsi dobri v vsem. In prav je tako.

Sicer pa se mi zdi ta search funkcija v Windows 7 fantastična. Prej sem uporabljal Lauchy, ki je delal isto stvar in je dejansko enak temu, mogoče celo boljši. Je pa res, da Windows search išče tudi po ključnih besedah in ti tudi za podobno besedo najde pravo stvar. Samo še mišje gibe in personifikacijo vsega uporabniškega vmesnika (že je čas, da se znebijo tistih starih dialogov za barve in fonte, ki se vlečejo vse iz časov Win95) vključijo, pa bo zadeva zmagala.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

zile ::

MacQ, prebral sem samo njegov prvi post :P Model hoče pognati power management, torej naj napiše v run (search) power management.
Šele sedaj berem naprej in vidim, da ima probleme s spominom ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

techfreak :) ::

MacQ, prebral sem samo njegov prvi post :P Model hoče pognati power management, torej naj napiše v run (search) power management.
Šele sedaj berem naprej in vidim, da ima probleme s spominom ;)

Ampak nek pameten človek se je odločil, da bodo na prevedenih Windowsih drugi ukazi. Torej ne moreš kar napisati power manager, ampak slovensko verzijo (Upravljanje porabe?), če imaš slovenski Windows.

CrustyDOD ::

Dodatni:

{00C6D95F-329C-409a-81D7-C46C66EA7F33}
{0142e4d0-fb7a-11dc-ba4a-000ffe7ab428}
{025A5937-A6BE-4686-A844-36FE4BEC8B6D}
{05d7b0f4-2121-4eff-bf6b-ed3f69b894d9}
{1206F5F1-0569-412C-8FEC-3204630DFB70}
{15eae92e-f17a-4431-9f28-805e482dafd4}
{17cd9488-1228-4b2f-88ce-4298e93e0966}
{1D2680C9-0E2A-469d-B787-065558BC7D43}
{1FA9085F-25A2-489B-85D4-86326EEDCD87}
{208D2C60-3AEA-1069-A2D7-08002B30309D}
{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
{2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}
{241D7C96-F8BF-4F85-B01F-E2B043341A4B}
{4026492F-2F69-46B8-B9BF-5654FC07E423}
{62D8ED13-C9D0-4CE8-A914-47DD628FB1B0}
{78F3955E-3B90-4184-BD14-5397C15F1EFC}


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

Srečen ti, ko ne servisiraš drugih kompov :)

pa saj ni problema. pac zamenjas jezik dokler servisiras PC nato ga das pa nazaj na SLO ko PC vrnes stranki

Seveda, zelo hitro je namestiti jezik.;((


Kaj ni tako, da če imaš Winse v ORG ENG jeziku, in čez inštaliran SLO PACK, ni važno ali iščeš v Slo Ali v Eng?


--

>Sicer pa se mi zdi ta search funkcija v Windows 7 fantastična.

Eh, searchindexer.exe in search v star meniju v Win7 je en CRAP proti linuxovemu Beagle.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MacQ ::

Saj search v Win7 tudi lahko indexira kaj hočeš, samo zakaj bi to hotel in potem imel tako bazo, da bi ti upočasnila celi sistem?
Sicer pa imaš za Winse tudi Launchy, ki sem ga uporabljal v WinXP, ampak ga več ne potrebujem.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Jst ::

Probaj beagle v kdeju, pa se potem zgražaj nad searchom v w7...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Kaj ni tako, da če imaš Winse v ORG ENG jeziku, in čez inštaliran SLO PACK, ni važno ali iščeš v Slo Ali v Eng?

Ampak večinoma se prodajajo verzije, ki ne omogočajo nameščanja drugega jezika. In pri nas večinoma dobiš samo slo verzijo Windowsev v trgovinah.

PrimozR ::

Na Visti lahko drug jezik inštaliraš na katerokoli različico.

techfreak :) ::

PrimozR je izjavil:

Na Visti lahko drug jezik inštaliraš na katerokoli različico.

Z Vistalizatorjem, ki deluje tako na Visti kot tudi na 7ki. Ampak to še vseeno ni "uradno" prevajanje, ker je to dovoljeno le na Ultimate različici.

PrimozR ::

AMpak dela na vseh različicah. Kje je torej problem?

Bor H ::

V tem da marsikdo (pravilno) raje ne inštalira low level zadev, ki niso požegnane iz strani MSa ali za njimi ne stoji kaka dovolj velika firma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442718 (29937) bajar
»

W10 start menu/search/notifications ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
102642 (2330) MIHAc27
»

Microsoft zakrpal 22 lukenj

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
257996 (6991) s1m0n
»

Božji način v Windows 7 ni tako božji

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
306876 (4286) Bor H
»

BOOT cd

Oddelek: Pomoč in nasveti
91595 (1423) StratOS

Več podobnih tem