» »

Šumenje grafične kartice ???

Šumenje grafične kartice ???

T.A.D.E.J ::

Živjo!

Imam Geforce 6600GT grafično kartico, ki se mi oglaša na vse kar pritisnem ko sem v sistemu. Drugače mi deluje vse, tud pri igrah deluje normalno. Zvok je nekako takšen kot, da bi imel v steklenički polno tistih kreogljic, ki so v mincah za nalivno pero in bi vedno malo potresel. Hehe...ne znam drugače opisat zvoka kakršen je...pač nekako šumenje.
Pred kratkim mi je šla Matična (računalnik mi je zvečkrat zamrznil, kasneje pa se sploh ni več prižgal, plata pa je bila zelo vroča v trenutku), ki sem jo zamenjal. Nisem bil pozoren, če je ta zvok od takrat naprej ali je bilo že od prej. Šele sedaj sem postal bol pozoren na vse.

A je to še ok, ali bom počasi moral kupit drugo grafično kartico?

hudychk ::

A uporabljaš On-board zvočno kartico (integrirano)? Ponavad se take stvari slišjo pri kakih slabih integriranih zvočnih karticah in nikakor ne bi tega zvoka povezoval z grafično kartico.
The Devil himself!

T.A.D.E.J ::

Ta zvok je definitivno od grafične, ker sem jo probal še v drugem pc-ju in isto! Ne vem pa kako je prišlo do tega in če lahko to mojem računalniku kako škodi na dolgi rok.

hudychk ::

To je pa zanimivo, na tak problem še nisem naletel... Probej še gonilnike najnovejše posnet, če bo kej drugač, predvidevam pa, da si to že storil. Bodi malo pozoren na temperaturo procesorja, grafične kartice in tvojega ohišja. Če bodo temperature OK, potem mislim, da ti ne bi smelo škoditi... Naj še kdo drug napiše svoje mnenje.
The Devil himself!

ST-777 ::

Pri moji 8600 GT grafični kartici je čudne zvoke povzročal ventilator na njej. Odločil sem se, da ventilator zamenjam za pasivno hlajenje, od takrat čudnih zvokov ni več. Mi je pa prodajalec, kjer sem kupil hladilnik brez ventilatorja, povedal, da ventilatorji na grafični običajno trajajo le okrog 2 leti. Ko odpovedo, se seveda uniči tudi procesor grafične.

T.A.D.E.J, če imaš grafično starejšo kot 2 leti, svetujem zamenjavo ventilatorja. To lahko sam narediš, saj ni zapleteno, strošek za nov ventilator ali pasivno hlajenje pa ni velik.

zlobcek ::

Mogoče pa pasta vre :D

particle ::

Imam tudi 6600GT od gigabyte doma. Na kateri je nameščeno original aluminijasto ohišje za ventilator. Ventilator je pa plastičen, in se že vedno z robovi čisto malo dotika aluminija, kar povzroča podoben šum kot ga ti opisuješ. Šum je konstanten, in pritiskanje tipk ne vpliva na to.

Garibaldi ::

Mogoče pa je takoimenovan coil noise. Lahko da škripajo tiste feritne ali nekaj podeobnega tuljavice.

T.A.D.E.J ::

Nimam ventilatorja, samo ta original hladilnik:

Zgodovina sprememb…

hudychk ::

Mogoče pa je takoimenovan coil noise. Lahko da škripajo tiste feritne ali nekaj podeobnega tuljavice.


Če je to problem, potem se pa res nima kaj bati za naprej :)
The Devil himself!

Garibaldi ::

Pomoje tudi ne.

Pyr0Beast ::

Feriti oz. magnetni elementi. Lahko da bo PSU riknil vsak čas.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T.A.D.E.J ::

Prvo hvala za odgovore :)

Sem pa še nekaj ugotovil...ko sem izbrisal gonilnik za grafično, se je ta nehala oglašat in ko sem ga ponovno naložil, je bilo spet vse po starem. Če prenašam datoteke, se mi oglaša tktktktktk....

Pyr0Beast ::

Verjetno zato ker ni 2D oz. 3D načina.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hudychk ::

2D je v vsakem primeru... Če uporablja Visto ali Windows 7 in Aero temo, deluje v 3D načinu in morda se zato sliši.
The Devil himself!

T.A.D.E.J ::

Ne, na računalniku imam XP-je in sej pravim...tudi če zaženem kakšno igro dela vse normalno...samo pač sliši se...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumenje v grafični kartici/napajalniku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
231344 (1019) opeter
»

Šumenje v napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
312850 (1975) 69charger
»

Kako najenostavneje "izkljuciti" ventilator na GF6800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91171 (968) Pyr0Beast
»

Kako bi izklopil grafo, ko je ne rabim?

Oddelek: Strojna oprema
311814 (1077) Freezy
»

Čuden zvok ob zagonu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
191332 (1000) Nande

Več podobnih tem