» »

Kako bi izklopil grafo, ko je ne rabim?

Kako bi izklopil grafo, ko je ne rabim?

Freezy ::

Torej, ponoči zna biti vent na grafični kar nadležen, zato bi rad celotno grafično kartico kar izklopil, ker mi čez noč res ne koristi. Potem bi jo pa spet vklopil s kombinacijo tipk, premikom miške, itd. Bi se to dalo? Grafa je Geforce 6600 GT na PCI-e vodilu.

bluefish ::

Ne.
Lahko le nastaviš, da ventilator pri določeni temperaturi dela počasneje. Seveda pa se bo grafična slej ko prej segrela in vent bo nekaj časa delal pri polni hitrosti.
Ena rešitev je, da kupiš Zalman hlajenje ali pa kakšno pasivno (za 6600GT le tega odsvetujem). Se pa glede na vrednost kartice to verjetno niti ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Freezy ::

Škoda. A tudi celotnega PCI slota se na da ugasnit? Verjetno bom potem kupil nekaj rabljenega s pasivnim hlajenjem.

bluefish ::

Ne.
Že če gledaš na problem s strani zagona sistema to ne gre (če ob zagonu kartica ni prisotna se sistem ustavi ob zagonu).
Se pa v tej smeri kaže napredek, saj je bil nekaj časa nazaj napovedan začetek razvoja platforme, ki bo omogočala to možnost. Med delom v Win in pri drugih nezahtevnih opravilih bo uporabljena le integrirana kartica, drugje pa samostojna, ki bo lahko celo sodelovala z integrirano. Seveda pa je do tam še nekaj časa.

Freezy ::

Hvala, fish. Da ne odpiram nove teme, katero kartico priporačate s pasivnim hlajenjem v rangu nekje do ~50EUR?

Ted ::

S pasivnim ti ne priporočam nobene. Če rabiš kartico le kot nujno zlo potem preprosto izklopi ventilator na 6600GT in poskrbi za dobro prevetreno ohišje. Opazuj temperature in če bodo pod 60-65 stopinjami na kartici maš problem rešen.
Mah...

Freezy ::

Temperatura je že sedaj okoli 50 stopinj v idle, če pa zaženem kakšen špil pa gre tja do 80, tako da to ne pride u poštev.

bluefish ::

ja, sam imam Zalman hlajenje in se v igrah povzpne do okoli 60°C. Je pa hlajenje dokaj tiho - žal pa se ga sedaj za to grafično ne splača več.
Morda se res ozri po kakšni novejši rabljeni s pasivnim hlajenjem. Za samo 6600GT pa ti pasivno odsvetujem.

netanyahu ::

Da ne odpiram nove teme, katero kartico priporačate s pasivnim hlajenjem v rangu nekje do ~50EUR?

Nimam priporočila, samo eno pozitivno izkušnjo. V dveh računalnikih imam pasivno hlajeno 7600GS 256 MiB PCI-e in dela ko šus. Temteratura je 40 stopinj v idle, 55 pod obremenitvijo. Performance je pa za kartico tega razreda tudi zelo dober. Na žalost je že malo iz mode in se jo težko dobi, ali pa ima noro ceno (> 100 EUR).

review, review (točno ti dve imam)

Ted ::

Moja izkušnja s pasivno 7300gt je taka, da je bil kartica vroča da bi na njej jajce pekel. Kupil sem jo iz druge roke, tako po nakupu sem nanjo zavil ventilator. Kljub temu je crknila. Skratka, pasivne kartice, ne hvala. Je pa dosti odvisno od kartice same, njene porabe elektrike in hladilnika na njej.
Mah...

mihajlo carr ::

GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

steev ::

Ne.
Že če gledaš na problem s strani zagona sistema to ne gre (če ob zagonu kartica ni prisotna se sistem ustavi ob zagonu).
Se pa v tej smeri kaže napredek, saj je bil nekaj časa nazaj napovedan začetek razvoja platforme, ki bo omogočala to možnost. Med delom v Win in pri drugih nezahtevnih opravilih bo uporabljena le integrirana kartica, drugje pa samostojna, ki bo lahko celo sodelovala z integrirano. Seveda pa je do tam še nekaj časa.


Kaj ni tko da se sistem lahko zažene brez kartice?
:|

Freezy ::

Mnja, sej to se mi zdi čudno. A pol ima vsak server grafično kartico?

bluefish ::

hm, sta me ujela :) in nisem več prepričan v trditev o zagonu sistema. Če lahko kdo, naj iztakne kartico in zažene računalnik, kaj se zgodi?

steev ::

Računalnik dela tudi brez grafične. Mogoče vrže bios error, ampak se da naštimat v biosu, da gre mimo vseh errorjev.
:|

Vuli ::

Pa sej ne mislite nič. Kako se bo sistem zagnal brez grafične? Se ne more in se tudi ne. Probajte pa boste vidli.
Poskusi z RivaTuner ali NTune kjer imaš opcijo, da zmanjšaš vrtljaje.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Pyr0Beast ::

Ne vsak [:D]
Večina pa jih ma ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

steev ::

Zakaj meni m0n0wall dela brez grafe?
:|

Maggio ::

če na compu ne delaš nič zahtevnega (igre itd..) maš komot slabšo kartico z pasivnim hlajenjem saj zato so fabriško uštimali pasivno hlajenje pa še 1 letno garancijo dajo na njo in vseeno dela.




Ups..
sem šele zdaj sem nazaj prebral da tud špile nabijaš- pol bo pa težka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maggio ()

Freezy ::

Ah, ni krize. V mislih sem imel WolfET, drugače pe ne igram špilov, vsaj zahtevnejših ne.

Pyr0Beast ::

Zakaj meni m0n0wall dela brez grafe?
Text mode dela BP, graphic pa mrzne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mihajlo carr ::

ja če imaš integrirano grafiko na plošči se zažene. če je pa nimaš pa mislim da ne. kam boš pa monitor prklopu brez grafe?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

jest10 ::

Večina plat ima v BIOSu možnost nastavitve zagona brez grafične.

zee ::

Zagon brez graficne kartice preverjeno dela brez tezav (no, v BIOSu je potrebno nastaviti, da se zazene kljub napakam).

V mojem serverju sem dolgo casa imel neko Nvidio 7600GS (povsem pasivno) in je delala brez tezav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Jaz imam v svoji SCSI sken-mašini pasivno GF 6200 kartico na AGP-ju in dela BP.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mihajlo carr ::

jaz mam tut gf6200 pasive(agp) in jo prodajam
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

1024 ::

Men se moja 7600GT pasivna peče na 50°C(idle)/ 118°C(load) -goes off scale že leto in pol. Celo malo navita je. Štima vse. Naslednja kartica bo pravtako pasivna.

C2D z večjimi rebri in heatpajpi tudi brez ventilatorja funkcijonira btw.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Pyr0Beast ::

6600GT, downvoltana teče brez težav brez venta. Rabi cca. 10 min, da se ogreje na kakih 70°C.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bellzmet ::

Jaz imam 6600GT pasivno, idle temp cca. 65, med igrami pa pošteno več, pa dela že 2 leti brez problema. Priporočam.

DJ MartiNi ::

Najbrž bo ta moment najboljša izbira kar se tiče pasivno hlajenih grafičnih kartic GigaByte Radeon HD2600XT.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Master94 ::

Nekatere plate imajo podporo za Hybrid SLI, ki izklopi grafo in preklopi na integrirano grafično kartico, ko "glasna" grafa ni potrebna. Vendar pa govorimo o višje cenovnih platah, ki je pa glede na 6600 GT verjetno nimaš...

Freezy ::

Imam P5K-e in to je CF plata, zato verjetno ne bo šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni grafična, ali pa sem kaj spregledal???

Oddelek: Kaj kupiti
312974 (1176) Tilen88
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453716 (2254) vir
»

Katero grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
292286 (1594) KTr1sk
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
83224 (3032) obadek
»

Pasivno hlajen GeForce 7600 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
154076 (3172) galimim

Več podobnih tem