» »

Čuden zvok ob zagonu računalnika

Čuden zvok ob zagonu računalnika

Nande ::

Prosim za nasvet oz. vsaj za namig.
Ob zagonu se iz ohišja širi čuden zvok - predvidevam, da je vir grafična kartica (glej podpis) - žal pa tega ne morem potrditi, ker traja le nekaj sekund in še to samo ob prvem zagonu.
Zvok je podoben 'matranju' ventilatorja in kot rečeno, preneha s 'tuljenjem', ko se zadeva 'ogreje'. Preverjanje je zelo težko, saj mora med zagoni navadno preteči več ur (vsaj 12), da se problem zopet pojavi.
Kartica je navita (440/660) in je nekaj časa normalno delala tudi s temi nastavitvami, zato je 'odvite' nisem testiral.
Kot se že omenil, je to moje predvidevanje, zato vas prosim za nasvet, kaj lahko postorim oz. kaj naj še preverim.
Hvala.

Silvo ::

Lahko je tudi ventilator na matični plošči.,če ga imaš.
Pasivni hladilniki so cca 1000sit,zato se ne sekiraj.

Lp
Silvo

Daedalus ::

Če je slišat, kot da se vent muči, pol se. Ponavadi najprej odpovejo venti na grafični - tile še posebej visoko cvilijo. Pač kupiš ustrezno zamenjavo in je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Nande ::

- tile še posebej visoko cvilijo

Zanimivo se mi zdi, da bi ventilator odpovedal po mesecu dni uporabe...
Sicer pa zvok ni visok, bolj je podoben zvoku avtomobilskega 'verglanja', tako da sem že pomislil, da mogoče kakšna komponenta za zagon ne dobi dovolj energije...
Mislim, da bo potrebno testirat še s katero drugo grafično kartico...

pingec ::

ko zaganjaš, dej prst med ventilator, pa če bo piskal ko spustiš je to to :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Nande ::

No, res sem pri zagonu 'zadržal' ventilator grafične kartice in čudnega zvoka ni bilo...
Zdaj (ko vem v čem je problem) me zanima ali bi moral kartico reklamirati?
Ne vem, če bodo reklamacijo priznali, ker sem modificiral bios (prikaz temperature:\) ...

Sami ::

Zdaj (ko vem v čem je problem) me zanima ali bi moral kartico reklamirati?

Kaj še čakaš, seveda uveljavi garancijo. Spet naloži originalni BIOS, ko jo dobiš nazaj pa spet naloži modificiranega ki prikazuje temp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pingec ::

Če pa ne bojo hotl, pa ud ni ne vem kašen strošek če kej bolšga gor montiraš :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Nande ::

Če pa ne bojo hotl, pa ud ni ne vem kašen strošek če kej bolšga gor montiraš :)

Vsekakor bom najprej poskusil z reklamacijo...
Kaj pa je to 'kaj boljšega'? Zalman...? Ali pa obstaja kaj drugega za to kartico?

pingec ::

tukaj si kaj poišči...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Nande ::

Ponovno rabim nasvet...
Ventilator na 6600 je pokvarjen in ga lahko na servisu zamenjajo...ali pa lahko za doplačilo dobrih 16 tisočakov vzamem 6600GT...
Kaj mi svetujete...?

Nande ::

Je že urejeno...:\

Nande ::

Pa saj ne morem verjeti...
Obupen zvok ob zagonu se spet pojavlja...;( In to še v hujši obliki kot prej...;((
Mislim, da problem sploh ni bil v ventilatorju grafične, temveč je v NB ventilatorju...
Torej so mi zamenjali brezhibno grafično... Tega pa res ne razumem...:\

230-DC ::

men je tut ta zvok delal
potem sm pa sam driverje novejše instaliru za grafično pa je blo
*the gates of valhalla are near*

Goodspeed ::

Ja verjetno so bli drajveri krivi, da ti je cvililo ja :P
Dokler cvili še tak ni panike, fsaj veš da dela. :))
Odpri škatlo pa vredi poslušaj kaj ti cvili.Lahko je tut napajalnik...

LoneWolf ::

Za bozjo voljo, no... Vzemi dol tisti ventilator, pobrisi prah, zlasti po lopaticah in okoli lezajev, in mu privosci kaksno kapljico strojnega olja ali brizg z WD40, pa bo delal naprej vsaj naslednjega pol leta. To itak spada med normalna vzdrzevalna dela vsakega racunalnika - vsaj parkrat letno mas da generalno pocistis in namazes vse vente, sploh pa ce zacne kje kaj ruzit.

Nande ::

Torej so mi zamenjali brezhibno grafično... Tega pa res ne razumem...

Ne samo, da so mi zamenjali ok grafično kartico, ampak sem doplačal še dobrih 16k SIT za GT...zdaj imajo pa to isto za 43k SIT...
Prav nič nisem zadovoljen... Prej jezen...in nase in na njih...;(

Sami ::

Prej jezen...in nase in na njih...

Bodi jezen kar nase, ker se ti ni niti ljubilo odpret kište in preverit kateri vent ti nagaja.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Myth ::

Nesi še enkrat nazaj in računalnik zraven nesi in kar tam poskusi. Da neboš sem pa tja skakal.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Nande ::

...ker se ti ni niti ljubilo odpret kište in preverit...

Prosim, preberi še enkrat...Mislim, da boš razbral (post št.6), da sem vsaj nekaj poskušal pri odprtem računalniku...
Kot rečeno, se je celoten problem dogajal le pri zaganjanju in še to le enkrat dnevno (prvi zagon)... Preizkušal sem lahko samo po eno komponento in še to samo enkrat dnevno... Ker pa računalnika ne uporabljam samo jaz, me je lahko z zagonom kdo prehitel...In ravno tisti dan sem držal prst na ventilatorju grafične...
Pa saj ne želim stokati ali kaj podobnega, ampak 'mojstri' bi lahko rekli, da v bistvu z grafično ni nič narobe in jaz bi preverjal naprej...In bi prišel do zdaj znanih zaključkov...

@Mr|ce
Hvala za nasvet, vendar bom raje poizkušal sam in spraševal vas za nove nasvete...0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje in jamranje iz novega sistema (napajalnika in grafične/matične plošče).

Oddelek: Pomoč in nasveti
11811 (632) Wox
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121416 (983) Robocop1
»

Čudno oglašanje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
202172 (1825) Grizzly
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH
»

IBM 80Gb UMA 7200v/min ropota!!!

Oddelek: Strojna oprema
151320 (909) darkolord

Več podobnih tem