» »

Athlon XP 1800+

Athlon XP 1800+

Jure2k ::

Zanima me kater stepping naj ima procesor, ki bi ga rad kupil, da bo kar najbolj kvaliteten. Nameravam kupit Athlona XP 1800+. Pri 1900+ vem, da je dober stepping AGOGA, te procesorji so v resnici odviti Athloni 2000+ (ali celo 2100+). V glavnem sem v dilemi, ali se splača nabavit 1900, ker je razlika v ceni kar precejšnja 10K sit.

Hvala, Jure
When I die, I want to die like my grandmother who died peacefully in
her sleep. Not screaming like all the passengers in her car.

Stallone ::

Po moje se ti ne splača, mam 1700 xp pa dela na 1.67 brez problemov...

Jure2k ::

To že, samo, katere steppinge se splača kupit pri procesorju 1800+.

m.i.h.a. ::

Nimam pojma kaj je steping, kako zgleda in kje se ga kupi naj mi nekdo prosim razloži?

Jure2k ::

Hehehe, steppinga se ne da kupit! To je samo oznaka na procesorju, ki pove, kakšne kvalitete je procesor. Procesorji z različnim stepingom se različno dobro navijajo. In to mene zanima, Do kakšne frekvence ste že navili Athlone XP 1800+ ali 1900+ (še vedno se ne morem odločiti ali je vredno dati 10000 več za 1900+).:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

dexter_II ::

najboljsi naj bi bli zadnji AGOIA, mal kako oc bazo poglej

jest mam 1600+ pa se nisem kej pretirano probaval gre pa na 1800+ brez problemov (10.5x142),brez dviga voltaze

mislim da se ti ne splaca kupovat hitrejsega, kupi pocasnega+srecna rokca pa bos mogoce car ker ti tko leti
(jest med 1600+in 1800+ ne vidim razlike)

m.i.h.a. ::

Pa lahko zaklenjenega athlona kaj naviješ al ga moreš obvezno odklenit? V kolikšnih primerih je odklepanje uspešno?

Jure2k ::

Stvar je taka, iskal sem, iskal, iskal, ko budala... >:D
In sem našel, stran, na kateri so napisani steppingi procesorjev, poleg pa tudi napetost in temperatura procesorja, pri kateri deluje. Prišel sem do zaključka, da so dobri procesorji z naslednjimi stepingi: AGOGA, AGOIA, AGNGA in AGKGA.

Z odklepanjem je takole, če procesor pravilno odkleneš je verjetnost 100% >:D , če pa ga ne znaš, skoraj ni šans, da ga boš odklenil, zato ti predlagam, da ga daš nekomu, ki to zna. Celo na tem forumu sem zasledil, da je nekdo odklepal za jurja tolarjev, kar se po mojem mnenju absolutno splača, ker ne zašuštraš procesorja, on je pa nudil celo garancijo:D , ker je prepričan v svoje roke. Kot pravim če ga boš kupil se ti zelo splača odklenit faktor pomnoževanja (še posebno, če imaš dober stepping).

AJA skor bi pozabu. Zaklenjenega lahko navijaš, vendar samo prek FSB (frekvence sistemskega vodila), kar ne gre vedno visoko, ker višjih frekvenc ne podpirajo ostale komponente (s tem močno obremenimo cel sistem, saj navijemo tudi PCI/ISA/AGP/RAM...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Malecky ::

Jure2k: Na žalost ti moram sporočiti, da tisto stran ki si jo najdel ne
daje ravno aktualnih podatkov. Kot vidiš si napisal steppinge kateri so stari
že po tri mesece. Zj te p vprašam a misleš da se je kšn star stepping navijal bolje
od par mesecev starejšega iz obdobja takrat ko se pripravljajo rezine za bolj zmoglivo serijo
istoarhitekturnih procesorjev. Vedno ni bilo tako a žal pri XP-jih to drži.

Če bi verjen meni bi šel v trgovino in kupil : AGOIA (govorimo o drugi vrstici na procesorju) in poljubno številko v tretji
vrstici dam primer: AGOGA "č". Prvi zelo dobri stepping ki spada v to kategorijo je AGOGA (Y,9,K) navijajo se zelo dobro imel celo
nekaj komadov na testu. Pri tem steppingu se za navijanje splača nakup 1600+ procesorja AGOGA, ki poseže tudi po
hitrostih 2200+!!! (z zračnim hlajenjem in 1.85V napetosti). Naslednji je AGOIA (K,4,Y) Navijajo se izreno dobro in
AGOIA "41f" so smatrane za najboljše nasploh iz serije XP procesorjev. Zadnji in hrati najnovejši je AROIA (K,Y,9) Če mi verjamete
na besedo so procesorji fantastični in pri 1.85V napetosti poskrbijo za pravi megaherčni bum:))
1900mhz z temi procesorji ne bo večji problem.

Nato k odklepanju: Jaz sem že ponujal odklepe in to za 1500SIT na XP-ja, seveda priložim
garancijo da bo procesor 100% deloval na vseh možnih delilnikih. Delam tako da se
da pozneje to celo malce očistit v primeru garancijskega zahtevka. Odklepanja prosim da
ne opravljaš pri kakšni OWCI ki drži sekundno lepilo in en kupe ene prebrne barve..

Še k tvojem navijanju: Prvič kar ne gre vedno visoko.... Gre gre sam system mora optimalno delovati. Navijanje
preko FSB je najpomembnejše delo kar jih lahko storiš za svoj system. Mi dragi hudi overclockarji
se poslužujemo hudim navijanjem FSB ker vemo kaj proscesor potrebuje (no vsaj 1% od nas...). Današnji
procesorji večino cilklov porabijo tako da čakajo na podatke in ne delajo NIČ. ČE ti naviješ sys. vodilo
kar skrati navijaš tudi ram in dejansko razširja propustnost celotnega systema CPU to RAM kar zadevo zelo pohitri
Igrice so zelo Bandwidth potrebne ker se prenaša veliko podatkov. V 3Dmarku si prizadevamo za vsak mhz
sys vodila kjer se 30mhz na procesorju ne pozna toliko...

Da sva si jasna: Procesorje odklepamo zato da ZNJIŽAMO množilnik in povišamo FSB do meje rama kjer deluje na vsej svoji potencialni moči.

O obremenitvah podsistema: Veš da v biosu obstajajo delilniki in tako se deli tudi sistemsko vodilo do podsistema primer:
KT266A imajo delilnik 4:2:1 kar dejansko pomeni 133/4= PCI=33mhz AGP/2=66mhz 133/1=133 pa pomeni sys vodilo samo. Ko navijaš
se FSB povečuje...sorazmerno tudi PCI/APG ipd... Koliko prenesejo tvoje PCI naprave boš moral poskusiti sam. Povem ti da do
40mhz PCI nebi smela imeti nobena komponenta težav, če jih pa ima jo pa za čas testiranja odstani iz računala, in pomisli o zamenjavi
za boljšo komponento.

Z OC vedno obremenimo sistem tko pač je in tko bolje deluje in služći mnoga leta.

Jure2k ::

Malecky, jaz razumem, da se z zvišanjem FSB pohitri celoten sistem bolj, kot pri navijanju preko faktorja pomnoževanja, vendar sem pri svojih testih ugotovil, da to velja le do neke meje, potem pa performanse padejo (vem, da ni logično, ampak teste sem ponavljal in vedno je bil zaključek, da se po določeni vrednosti FSB navijanje več ne splača.) Poleg tega ima moja plata možnost, da nastaviš FSB na 100MHz (naprimer, vendar se to ne splača) in pomnilnik na 133MHz = 100 od FSB in + 33MHz, če torej navijem procesor na 120MHz RAM deluje na 153MHz, če procesor podpira tudi višje frekvence se mi torej splača uporabit kombinacijo FSB in pomnoževalnika, da bom iz procesorja iztisnil kar največ.

aja skoraj bi pozabil, sem poskusil tudi z znižanjem razmerja PCI/CLK, pa nin nič pomagalo, kvečjemu še slabše rezultate sem dobil. Prav tako ni bila problem grafična kartica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jure2k ()

Malecky ::

Čisto res da se lahko performance spremeni, sam moraš dobit kombinacijo
če je pri tebi pač tako ker ti smrtno zagotovim da si eden redkih razen ljudi
ki imajo KT333 plate ki jim same spreminjajo delilnike iz 4 na 5 pri 166mhz FSB
kr nebi smelo povzročit slabših rezultatov vendar jih. Sam z dobro KT333 plato se pri
200mhz FSB že poznajo razlike.

Grafična pa res do 100mhz AGP ni problema. Recimo ti dam primer kako je pomemben bandwidth za
AMD sistem: K8 arhitektura se pravi Hammerji Clawhammer in Opteron bosta imela enako število
izvršilnih enot kot procesorji zasnovani na K7 arhitekturi, vendar pa veš da je Hammer pri istti
frekvenci več kot 30% hitrejši od AXP, kako to? To dosežejo samo s tem da so enote večino časa zasedene
in zato rabiš velllliiiikoooo podatkov ki jih na 133mhz bussu ni blo možno dovesti. Če bi pri AMD-ju dodali izvršilne enote
bi dodajali t.i. "mrtvi silicij" če ne dela pod polno paro nima v rač. systemu kaj delat.

Poglej si recimo 3Dmark orb.... pod 200mhz FSB nimaš z rekordi nič praskat.

pro2c ::

malecky: mi das plz kaksen link do odklepanja XP-jev (imAM 1800+)..da vidim ce zmorem, ce ne pa bo treba komu dat..btw: iz kje si?
--- www.DrinkProg.com ---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pro2c ()

Malecky ::

Hm... dej mal po novicah preglej, uporabi search člo članke je na s-t
sam jst se nebi strinjal z njim... sm pa tudi jaz razlagal kako odkleniti
vendar je folk ali zajebal ali pa ugledal da je ceneje če ga da meni.

Sem pa iz Žirov Lj ni problem...

the_unborn ::

hmm, v cem je razlika med zelenim in rjavim procesorjem?

Jure2k ::

V barvi >:D

the_unborn ::

upam, ker je moj zelen, stepping je agoia, naprej pa nevem, ga mam ze notr

Zgodovina sprememb…

Mickey North ::

Un|verse spet glasen >:D
Undercover Lamer

Malecky ::

Un|verse: Iz AGOIA proca pa Abit KX7 pa lahko še kaj spodobnega rata:D
Še super RAM kupi....

the_unborn ::

Malecky: a pr nas se da dobit kaksen posten ram ala samsung, corsair, kingmax?

Mickey North ::

Un|verse midva k sva prjatla to lahka zrihtam...8-)
Undercover Lamer

Malecky ::

DobimSamsung, Kingston....

Vse je pol pizde vredno;(( ;(( Krneki, v SLo ni dobrga RAM-a
če pa že je je pa ponesreči...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP2100+ ne deluje niti na 142FSB?! HELP

Oddelek: Navijanje
101264 (1065) xenon74
»

Močno navijanje z odklenjenim razmerjem System/PCI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573739 (2991) R33D3M33R
»

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

Oddelek: Navijanje
131323 (1084) OZZY
»

XP OC' - kaj se najbolj splača

Oddelek: Navijanje
491995 (1307) Tic
»

moj Athlon XP 1466@2000???

Oddelek: Navijanje
171351 (931) subz

Več podobnih tem