» »

XP OC' - kaj se najbolj splača

XP OC' - kaj se najbolj splača

Lucio ::

Zanima ne kateri procesor se najbolj splača kupiti, glede na to da ga mislim naviti.
Ali je 1600+ dober nakup?

Malecky: kaj bi mi ti lahko zrihtal en proc XP ki je predhodno stestiran da se dobro navija?

jani ::

Jaz imam XP 1800+ in ga navijem brez visanja voltaze iz 133 na 150Mhz. Epox 8k5a2+
skokic je car!

VASkO ::

kolko das za XP1600+ AGOIA Y 0213 ? sprobano na 2ghz@1.85V

sharp ::

No dej Vasko razlož kaj pomeni steping proca,kaj je bolj recimo 9 ali 10 teden pa katera oznaka...:\

Boško ::

VASKO: jaz sem pripravljen dat 20k sit! Sej si reku, da veš kje jih imajo, tak da si lahko kupiš novega, pa še za pir ti ostane!>:D

morphling1 ::

VASKO če ti pa ti stabilno dela maš pa res en totalno hud proc. Moj stepping je btw čisto enak se pravi 1600+ agoia -y 0213 se pravi 13 teden in teh 1600+ sem videl že lepo število pri drugih uporabnikih ki se jim res enkratno navija.
Drugače pa agoia, aroia stepping ter -y ali -4 v drugi vrsti skoraj ne moreš slabo dobiti , na vsak način pa ne vzet procesorja s -9 v drugi vrstici sem, jih imel že nekaj od TB do axp-ja in noben ni bil kaj posebnega, v bistvu so bili slabi.
Teden se pri xp-jih sploh ne gleda preveč ok ta 13 teden je bil skoraj sigurno zelo dober so pa tudi ostali važno je to kar sem prej napisal.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Kje vidte teden?
Evo, js mam čist now procesor
A se ta procesor da kej dobr navit? Glede na to, da je AGOIA in zelene barve?

Kupljen iz Amerike, danes prispel v moje kremplje. Samo še odklenit ga je treba, ampak ne znam in nimam pravega pribora :'( :'(

Sergio ::

0228 -- 28 teden leta 2002

AGOIA-Z. zadeva bi _morala_ carovat. poskusi!
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Lucio ::

VASKO: glede da je nov 20KSIT, ti dam prav tolko zanj, oz. če je odklenjen še 1KSIT zraven. Saj verjetno imaš možnost dobit novega.
Če si za pogajanja me prosim kontaktiraj.

Tarzan ::

Ja res, sicer zaenkrat še nimam plate zanga, mam pa Mushkin RAM (3000), ki je baje izredno kvaliteten. Za procesor bi se pa rad s kom zmenil, da mi ga odklene. Sem že enga pr Clawfingerju kupu, ampak ga ne morem kontaktirat, bogve, mogoče se me izogiba :O . Verjetn ma tok dela, ker sem mu defogger zrihtal>:D

Malecky ::

Ja kupujte 1600+...

morphling1: Vsaka AGOIA 9 se je prmeni zelo dobro obnesla, pri XP procih črka ali številka bistveno ne uplivata na OC. Mogoče slabše prenese višjo napetost oz rabi za dober OC več napetosti...

Plate...lohk ti zravn prodam že KX7 novo 2 let garancije za 27800SIT količina neomejena:D Clawfingr se vseh izogiba k glih d prebere mal tale forum zadne cajte, pa glih da ma cjt v šolo it, oz sploh ne gre:) Tko da mal počak..


Buggy ::

Tudi jaz moram povedati da imam slabe izkusnje z AGOIA "9". Sele pri 1.90v se mi je zbutala v WIN pri 1600@2100+ vendar ni delovala niti pet minut. Vec nisem hotel dvigati voltaze zaradi "slabega" hlajenja. Defenitivno ni bil v redu proc ker bi se moral (kot druge AGOIE in AROIE" dvigniti na 2100+ (166Mhz) ze pri default voltazi ali pa cisto minimalnim dvigom.
No kasneje sem dobil AGOIA "4" in ta je sla z popolnoma istimi nastavitvami pri default voltazi, na 2100+ in dela brez problema.

R@C@ ::

Jaz odklenem XPja za 1500 Sit! Sem iz Kamnika :D

rap3r ::

Jz osebno sm mel doma agoia k ma 9 pa ni šou niti za 200+ gor! Zdej mam pa agoia s 4ko pa gre tm nekje za 400+ brez dviganja voltaže!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Lucio ::

Malecky: kaj mi lahko ti zrihtaš 1600+ agoia -y 0213 in ga predhodno preveriš če se dobro navija, pa kolko bi bla cena. Ploščo pa že imam. Kaj je možno da bi mi ti to poslal po pošti, ker sem iz KP.

Malecky ::

Lucio: jst ti dobim proc, ampak ne tak steping ampak tacga k se dobro navija neglede kaj tile "strokovnjaki" tule pravijo. Vsi zgoraj omenjeni procesorji so pri meni dosegali veliko višje frekvence STABILNE frekvence... tok kt sm pa jst dal procesorjev skozi jih pa še noben ni...

cena bi bla 20500SIT (neodklenjen) in 21500SIT odklenjen, zagotavljam pa 2100+ zračno to da je 100%. Seveda si pri tem vzamem rezervo, tak proc ki zanj garantiram 2100+ ponavadi dela tudi na 1.8ghz in več...

morphling1 ::

Dej Malecky malo man posplošuj, če pravim da mi nobena -9 serija ni delovala dobro od TB do Xp potem mi ne moreš reči da to ni res, tud sam sem imel že lepo število procesorjev in če slučajno misliš da bi ti stisnil več iz določenega procesorja kot jaz hmm... a ti to resno to misliš :\
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Ma ne to no... veš kok teh procov sm jst mel... že AGOIA 9 sm jih mel več kot 10 kaj šele vseh skup in to je blo vse testirano...

Uglavnem kar je zgoraj omenjeno (ne zate k maš vodno, veš kva je množilnik, veš kaj je FSB, pa clo voltažo znaš dvignit) za ostale OC zgoraj omenjenih steppingov pa mislim samo BullShittttt... Lahko bi dosegli več sam ne vejo kaj jih ovira pri navijanju, napetost ni...js sumim hlajenje..
>:D

Boško ::

da je 9-tka en kurc procesor trdim tud jaz, zato pa na vse kriplje poizkušam dobit en res hud proc, ker imam hlajenje tako dobro kot morph., mogoče celo z kak % boljše! 130W mi odda proc, pa ga hladim max 17 stopinj nad vodo!!! Tak da je to sigurno jajc steping!!!

:)

L.p.

Buggy ::

Malecky: Ti si pa res vse znanje na tem svetu pozru in ne samo to imas, tudi sposobnosti videnja saj se vsak procesor pod tvojimi prsti spremeni v fenomenalnega OC-ja ...
Daj se mal prbi na zemljo in ne bodi tako zaverovan sam vase. Ce ljudje povedo da AGOIA stepping z stevilko "9" v drugi vrsti ni AGOIA seriji v ponos zakaj na vse kriplje trdis nasprotno in zavajas ljudi poleg tega, pa se obtozujes druge kako so nesposobni in bi TI znal to narediti 100x bolje, pa daj no koliko si star, saj se obnasas kot kak zakompleksan "pamz".
Ce bo kdorkoli imel izbiro, ko bo kupoval AXP in bo imel na razpolago vec AGOIA procesorjev, nikar ne kupi "9" ker se procesor ocitno obnasa tako kot da ne bi bil iz opevane AGOIA ali AROIA serije.
Ves tudi drugi na tem forumu imajo kaj pojma kako se doloceni stvari streze, zato nikar ne bodi tako vzvisen, ce kdorkoli kaj komentira kar tebi ni vsec.

Tarzan ::

He he, zdaj mam pa še eno 1800+ AGOIA-o, in ne boste verjeli. Imam tako s številko 9. JUHEJ, lahko bom iz prve roke sprobal, kako je z navijanjem. Samo še plato rabim in velikoooo paste, da se bom igrajčkal. Samo denarja mi je zmanjkal :8) :'( . Mogoče za novo leto kdaj :O

Tarzan ::

aja še slikco, ker sem ga skeniral. Je pa že namazan s pasto, ker je potoval in je mogu bit rabljen ;)

VASkO ::

veelik odziv, vidim
samo dnara ni tolko, da bi naenkrat iz svojega zepa tolko procesorov kupo :\

njok ::

VASkO, saj ce poves kje dobis te procesorje ti pomagam :D

Tarzan ::

Js sm jih dobil iz Amerike (California), če vama to kej pomaga :D

borchi ::

vasko: če 20 ljudi hoče proc od tebe kupit:

od vseh 20 pobereš 5k sit kot polog, kupiš 6 procesorjev, jih prodaš po 20k sit - maš 120k sit - greš v štacuno, kupiš 7 proc. - prodaš, itd...

js bi ti dal avans 5k sit, če recimo garantiraš, da gre tvoj xp 1600+ na 1900MHz in ti ga plačam 3k sit nad ceno v štacuni.

kaj pa drugi?
l'jga

Malecky ::

Buggy: Ne ti men kdo se obnaša kot pamž...

Prid k men..ti bom dobil ene tok procov kot jih še vidu nisi v lajfu pa jih bova predelala, pol mi boš pa povedu zakaj 9 sucka.

Pizda 2 proca si v lajfu videl pa že ves pameten, pamžev je po tem forumu dost, takih ki me skoz za neki prosjo pa čeprav še osnov ne poznajo.

Če še že eni trudijo sestavljat FAQ ga uporabite...

PS. Če mam zlate prste JIH pa mam...zaenkrat nima pritožb zarad procesorjev, mogoče ga kter ne obdrži na 1,8ghz zaradi hlajenja ostalo pa vse dela kot lohk potrdijo tud uporabniki mojih procesorjev, niso jih pa dobili nič dražje kot v trgovinio in so za njihove riti posebno izbrani in ODKLENJENI. Edini moj osmoljenec je Tic oz LordTIC nwem...on ma neke probleme, če proc ne zmore ga mi lahko vrne, dobil pa nebo drugega ker mu na svoji mašini lahko pokažem 1800mhz++.

LP PAMŽI....sj pol pa najbl zagret čez en cjt prosi za proc, ker se mu njegov 2000+ ne navija tako visok ko moj povprečen 1600+.

Tarzan ::

Maleckyju, dam prav. Resno on odklene procesor, kot se zagre. Men ga je odklenu in dela BP, zato mu bom dal še enga za odklent. Upam, da bo najdu kaj časa, oziroma defogger, če ga še nima. Glede devetk pa jaz ne bom še nič reku, ampak mam en tak parček doma in eden od njih ima prvo cifro 9 v tretji vrstici, drugi pa ne (ima črko z). Vem pa to, da tistega z 9ko sploh ne bom dal odklent, ker ni potrebe, itak bom z dobrim ramom videl, do kam se navija.

rap3r ::

Ej folk a je pol kdo kupu proc od vaskota in a mu ga je ta že dostavu oz kej sporoču?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

Hm.. zdle opazu da VAsko prodaja 2Ghz proce...

Em Vasko če to drži ga jst kuj kupim...

A ti veš kaj obljubljaš? Napiši v kakšnih pogojih ipd...

Tarzan ::

Count me in Vasko. Malecky pazi to, clo na 1.85V mu tko delajo, si sploh ne upam pomislt, kok grejo pr višji voltaži. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Malecky ::

Jaaaaa js se že veselim!!!! S kompresorjem dosežem 3Ghz z procom ki izgubi cache pri 2.2Ghz....zakkkoooooonn...

Vasko ne najedam...sam bi jst res enga tacga kupu, ker si slovenec ti še vedno lahko zavijem vrat, če ne držiš obljube.


ps...si mislil 2000+ ane?

Tarzan ::

Vasko, brez zamere tud z moje strani. Jaz sploh nebi pogruntal, ker že avtomatsko prilagajam cifre. Rookiji so pa bolj naivni in kakšen bi res prčakvau, da bo dobil 2000MHz. Trenutno ga jaz furam na ušivih 1790MHz, kar ni niti 2200+ ;(( >:D

Malecky ::

Tarzan: katerega to? 1800+? Ker za tega je neki tacga za pričakovat tudi če je AGOIA.

Drgač pa najboljši AROIA stepingi dosežejo stabilnih 1800 ali pa 1850mhz zračno. Večinokrat zato, ker ne rabijo visoke napetosti za take frekvence in premorejo stabilno delovanje tudi v zračnih pogojih...45°C+

Tarzan ::

Nene, nisem še probal dat not 1800+. 1600+ laufam na 178MHz FSB. Kr lepo dela.

VASkO ::

Malecky, nisem mislil 2000+, ampak res 2000mhz. Drugace pa je teh procesorjev zmanjkalo.

Na 2ghz pa mi je pol disk sjebalo na PCIju 40mhz. Na 1940mhz pri 155mhz FSBju pa sem dal skozi celoten 3dmark pa par testov v Sandri pa je lepo delalo. Drugace pa dela na default voltazi na 2100+, vec pa na default nisem probal.

Malecky ::

Mhm...me kar zanima...

ti si pol dobu one of a kind proc in nič več...lahko ti to dokažem tko da vzameva več procesorjev z istim steppingom iste tedne ipd... pa bomo vidli če bo kter sploh na 100mhz blizu pršu.

VASkO ::

sva s kolegom kupila vsaki enega in obema enako dobro gre
sam kaj ko mam prastaro plato pa ne morem procesora fajn izkoristit pa sprobat

Malecky ::

OK prav cooler bom dal dol da vidim kaj imam jaz trenutno...

Je AGOIA sam nevem kaj trenutno, naredi pa ene 1840mhz z 1.85V in Volcano 7, z 2.1V pa do pregretja ene 1930mhz kar je DALEČ od tega kar ti trdiš..

Malecky ::

Škoda... Je AGOIA 9, 12 teden... bom poiskal AGOIA Y 13 teden OK....

VASkO ::

evo link: 1940mhz, 3Dmark

tock je bolj malo zaradi SDR plate pa vse timinge sem dal na minimum, ker pac nimam vrhunskega RAMa pa radeon tudi ni nic navit (250/250), temperatura pa je dokaj visoka, saj mam vente na radiatoru samo na 5V.

bom, ce se bo mi dalo, se na 2ghz screen naredo, ker moram disk preklopit iz HPT kontrolera na VIAinega, da znizam na PIO mode in bom mogoce lahko v winse priso. Samo vseeno mislim, da bo me RAM zajebaval pri 160mhz FSBju.

upam, da vec ne dvomis

undefined ::

Za navijanje priporočam P4. Baje se da že 1.6 naviti do 3 GHz. AMD se že tako dosti greje, ne pričakuj, da ga boš še nekam navil, mogoče le minimalno.

Malecky ::

Svaka ti čast vasko, popolnoma mi zavezal jezik.

Upam da veš da si dobil one of a kind proc in da takih ni kaj veliko.

IceMan: Ti pa ne pametuj z Baje...

VASkO ::

kaj mi pomaga super proc na kt133a plati :\

je pa res bilo fajn videti v trgovini v pakiranju 7 enakih procesorjev

Malecky ::

sj naprej na jedru ti piše številko proca na enem kosu silicija, tam lahko vidiš, če kupujem več procesorjev ponavadi kupim bratce in z testom enega pridem v +/- 20mhz.

Zamenjaj plato...KX7 je 27500SIT kaj je lahko še boljšega...

BoO ::

VASkO: Katero plato imaš?

VASkO ::

Epox 8KTA3+

Tarzan ::

Malecky, kaj ti znaš narest XPje, da jih Matična plata zazna kot MP? Če ne ti lahko js dam en link. Isto se en mostiček nardi, kt da bi ga odklepal. To bom jst rabu, ker bom naredu dvoprocesorski sistem.

Malecky ::

Tudi lahko....vse se da sam če se whoče0:)

Tic ::

Malecky:

Edini moj osmoljenec je Tic oz LordTIC nwem...on ma neke probleme, če proc ne zmore ga mi lahko vrne, dobil pa nebo drugega ker mu na svoji mašini lahko pokažem 1800mhz++.


No, zdej mi dela na 169 fsb >:D
Sm se s setingsi igrau mau:D
Če dam 170 in več mi dela okej.. sam ker mam grafo (radeon 8500le) na vito na 312/312 jo jebe.>:D :8)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlona brez spreminjanja množilnika?

Oddelek: Navijanje
131323 (1084) OZZY
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381726 (1245) l-note
»

OMG cez 2Ghz .. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
604271 (2766) Boško
»

Athlon XP 1800+

Oddelek: Navijanje
201572 (1094) Malecky
»

moj Athlon XP 1466@2000???

Oddelek: Navijanje
171351 (931) subz

Več podobnih tem