» »

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

kontra ::

Imam prenosnik hp 6735s, ki je zelo glasen. Ventilator mislim. Temperaturo procesorja mi kaže v HW monitor 95-97. Včasih se sam ugasne in dokler se ne ohladi ga ne morem prižgat nazaj. Prosim za nasvete. LP KK
tečnoba

vuki ::

Verjetno kliče po odpiranju ohišja in čiščenju praha iz hladilnih reber in ventilatorja samega. V kolikor je ventilator glasen je potrebno zamenjati še njega.

hobbit ::

Že če ga spihaš bo bolje. JE to pa najmanj kar lahko narediš. Menjava termalne paste na procesorju bi tudi pomagala. Tudi sam bi to mogel postoriti a kot kaže še ni dovolj glasen in razgret.....

kontra ::

Ja sem ga že razpihal bom pa še probal zamenjat pasto. Čeprav tega še nisem delal ampak upam da bo šlo. Glede menjave paste kakšen nasvet? Kako odstranit prejšnjo pasto in koliko dat paste gor. LP KK
tečnoba

MIHAc27 ::

En navaden PC ima 2-3 ventilatorje velike vsaj 8cm...
En navaden prenosnik ima 1 ventilatorček 4cm...

Prah je velik sovražnik. Že če se malo spiha, pomaga, ponavadi je fino tipkovnico privzdignit, da prah gre ven, ne po osnovni plošči.

Nad 90 je že vroče, in ni čudno da se ugaša.
Če pihanje ne pomaga, pa hladilnik verjetno pušča...nabaviš eno hladilno podlago za 25€ in bo rešilo zadevo.

murmur ::

Nesi ga na pumpo in dobro spihaj vse reze za hlajenje. Sesalec je premalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

misek ::

murmur je izjavil:

Nesi ga na pumpo in dobro spihaj vse reze za hlajenje.
In morebiti v notranjost našpricaj kondenz. In ko vključiš računalnik samo malo zasmrdi ;)
Bolje je uporabiti pločevinko s stisnjenim zrakom.

Han ::

Če je stara termalna pasta še mehka, jo previdno in temeljito obrišeš z mehkim robčkom ali wc papirjem.

Strjeno pasto najlaže odstraniš z WD-40: robček/wc papir najprej posprejaš z WD-40 in nekajkrat obrišeš do čistega. Očiščeno površino procesorja in hladilnika potem obrišeš najprej z robčkom, navlaženim z razredčeno raztopino detergenta za pomivanje posode, nato še enkrat zgolj z vlažnim robčkom, na koncu pa še s suhim.

Nov sloj paste namažeš potem le na procesor, v zelo tankem sloju, in nanj posadiš hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Shark-357 ::

Pri tem modelu prenosnika ni dobro pihati v reže, ker prah nima kam iti in ti napihan prah zablokira ventilator.... Prenosnika ne uporabljaj, odnesi ga k nekomu ki ga bo razdrl (ja treba je plato ven vzeti, da prideš do hladilnika to je edina možnost da ga očistiš)

Prilagam še fotko, da vam bo jasno zakaj pri pihanju pri zaprtem prenosniku ne dosežete popolnoma nič...

Zgodovina sprememb…

murmur ::

misek je izjavil:

murmur je izjavil:

Nesi ga na pumpo in dobro spihaj vse reze za hlajenje.
In morebiti v notranjost našpricaj kondenz. In ko vključiš računalnik samo malo zasmrdi ;)
Bolje je uporabiti pločevinko s stisnjenim zrakom.


Res je, plocevinka je super, vendar po kaksnih 20 zracnih pumpa "spricanjih" na razlicnih prenosnikih ni bili niti enega samega problema. Samo veliko prahu in posledicno spet normalne temerature. Ok, vse delas seveda z obcutkom :)

Shark / Se mi zdi, da je moc dovolj velika, da otpihne (nazaj ven) tudi te ostanke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Shark-357 ::

@ murmur

Dnevno poservisiram vsaj 5 prenosnikov in ti povem da prah nima kam ;), večina prenosnikom ima intake reže pod tipkovnico (kot tudi omenjeni HP 6735s) in tam prah nima kam razen če ga fizično odpreš in odstraniš.

fosil ::

Če ga redno pucaš bi bila pločevinka verjetno tudi v redu.
Ko pa se enkrat naredi "tepih" ti pa ne pomaga več.
Tako je!

kontra ::

Se opravičujem, ker se nisem oglašal. Danes sem rešil težavo. Vglavnem moral sm ga celega razstavit, ker je ventilator bil čist pod vsemi zadevami. Vglavnem problem ni bil razstavit ampak si vse zapomnit kam gre. Je pa bilo treba razstavit komplet z vsemi šraufi z vsemi kabli ter konektorji in potem dvignit matično. Med ventilatorjem in hladilnikom vsaj mislim, da je tista zadeva z režami za zrak, ki potem gre na proc. Med ventilatorjem in tem hladilnikom je bilo kar veliko praha. Vbistvu je bil sloj praha veli par mm. No ko sem to očistil in s sesalcem še malo posesal sem ga nazaj sestavil. Dobro, da mi je vijak, ki mi je ostal bil na takem mestu, da nisem vsega še enkrat moral razstavljat. Ko sem ga prižgal ventilatorja skorajda ni slišat. temperatura je v normalnem delovanju 60 C med igranjem igre se je povzpela največ na 75. Tak da upam, da je težava rešena. razen, če ne mislite, da je še previsoka. Hladilne paste si nisem upal na novo dajat, ker nisem še nikoli (no tudi celega prenosnika nisem še celega razstavil). Najlepša hvala za odgovore. Aja pa še to. po mojem tega praha ni šans da bi ga razpihal ven brez razstavljanja. LP KK
tečnoba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kontra ()

Hayabusa ::

http://www.youtube.com : change thermal paste
Najbolj jo odstraniš z medicinskim alkoholom (70-80%) , imajo v lekarni + wc papir& palčke za ušesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BorutK-73 ::

kontra je izjavil:

Hladilne paste si nisem upal na novo dajat, ker nisem še nikoli (no tudi celega prenosnika nisem še celega razstavil). Najlepša hvala za odgovore. Aja pa še to. po mojem tega praha ni šans da bi ga razpihal ven brez razstavljanja. LP KK


Ko boš še to zamnejal, bodo temperature še bolj padle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator za laptop

Oddelek: Strojna oprema
151671 (1061) solatko
»

Čiščenje PC-ja na bencinski postaji s kompresorjem?

Oddelek: Loža
141609 (1077) Mesar
»

Kam nesti računalnik za čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
233209 (2545) cegu
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221429 (1069) bzp
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494955 (4117) bond007

Več podobnih tem