» »

Nakup policijskega vodnega topa?

Nakup policijskega vodnega topa?

«
1
2

dzinks63 ::

Torej država oziroma policija kupuje vodni top. Enega sicer že imajo, vendar je baje v slaben stanju in je v remontu. Zakaj torej rabimo vodni top? Koga se bojimo? Zadeva je namenjena razganjanju vročekrvnih demonstrantov. Ali se je vlada zbala napovedi Janše, ko je napovedal množične demonstracije za pomlad. A jih je zagrabla panika?

Se bojijo, da bi z uličnimi demonstracijami Janša pridobil preveč moči in bi vnovič zmagal na državnih volitvah. Policija noče dati konkretnega odgovora kaj je za vsem skupaj. Ali pa Slovenija v prihodnosti pripravlja kakšne svetovne ali evropske konference (wto, GW, ...) ? Ali pa mislijo s tem nakupom in propagando samo prestrašiti Slovence, da se ne bi množično udeleževali demonstracij? Mislimo si lahko marsikaj.

perci ::

Zakaj rabi policija pištole, neprobojne jopiče, ščite, čelade, konje?

dzinks63 ::

Zakaj rabi policija pištole, neprobojne jopiče, ščite, čelade, konje?

Vse to je za borbo proti kriminalcem, nakup vodnega topa pa je striktno namenjen umirjanju demonstracij in ljudem kateri sodelujejo v njih. Če pa kdo misli, da bi se pri nas zgodila Bukarešta, da bi morala policija uporabiti zgoraj opisana sredstva, se pa moti. Tega pri nas ne bo. So pa napovedane hude in množične protivladne demonstracije.

Karaya 52 ::

Pa kaj, s seboj bom imel dežnik!

Drugače pa zanimivo da postane omenjeni top novica v prime time terminu. Človek se vpraša.

Zgodovina sprememb…

alexa-lol ::

rabmo ga zato ker ko je luna majo obcutljivi ljudje tezave in delajo pizderije po ulicah, ovirajo promet in podobno...drhal je treba nekaka spravt iz ceste

USS Liberty ::

uh, če bi se ta nakup zgodil kakšni dve leti nazaj, ko je bil narod lačen, za razliko sedaj, ko se nam cedita med in mleko, bi verjetno takoj bila naslovnica v Mladini, kako Janša v gestapo uniformi upravlja z vodnim topom in maltretira lačne demonstrante...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

mtosev ::

bravo odgovornim. zdaj ko bi se rabilo sparat kupijo nek vodni top za 500.000E. bravo. se enih 15 F-16 naj nabavijo. da lahko lepo zaokrozimo to pametno idejo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Spomladi jim ta top pol kurca ne bo pomagal. Bojo morali kar tanke poslat v pravem komunajzerskem slogu, ali pa odstopit. Zdaj pozimi pa res ne bi blo prijetno tega fasat :)

USS Liberty ::

>>>>>>Spomladi jim ta top pol kurca ne bo pomagal. Bojo morali kar tanke poslat v pravem komunajzerskem slogu, ali pa odstopit. Zdaj pozimi pa res ne bi blo prijetno tega fasat :)

jz mislim, da vlastodržci ne bodo ravno tankov poslali, so bolj zviti in bodo kakšne drogirane ANTIFA anarhiste naščuvali proti demonstrandom in bodo naredili kontramiting....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Kenshin ::

Boljše da si policija nabavi ta vodni top, kot pa politiki dva nova službena avta.

Ga bodo še tako krvavo rabili če se bodo uresničile govorice o povišanju davkov.

Matek ::

Po mojem mnenju je popolnoma brez pomena debatirati o neki zaroti za temi topi. Itak sta samo dva scenarija:

1. Če bo protest potekal v normalnih zakonskih okvirih, bo uporaba takšnega topa povsem odveč. Kljub trenutno slabemu političnemu vzdušju nikakor nismo tako nestabilna država, da bi lahko bili priča direktni nepotrebni represiji na mirnih protivladnih demonstracijah. Poleg tega bi tako nedemokratično ravnanje gotovo prineslo tudi več škode kot koristi trenutni oblasti.

2. Če bo protest smrdel po morebitnem nasilnem prevratu, bomo top nedvomno potrebovali. Tiste, ki bi se želeli iti neke revolucije, namesto da svoje interese uveljavijo v okviru obstoječih demokratičnih sredstev, se legalno in legitimno stušira.

Na kratko - zakaj bi bilo protestnike strah topa, če ne nameravajo biti nasilni?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Binji ::

Jaz se ga bojim najbolj zato, ker je to 500.000EUR, ki ne morejo biti porabljeni za kaj pametnejšega...
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Double_J ::

A to od tle jemljejo navdih? Samo tle tud enih 5mašin ni ravno pomagalo.

Dve šivanki...

šernk ::

jah vsi strokovnjaki na svetu pravijo da je treba vzpodbujat z zapravljanjem in naša vlada se je to odločila upoštevat, le da nas bodo še bolj zategnili, oni bodo pač malce več zapravljali. imamo en top, pa ga ne rabimo, raje naj nabavijo letalo za gašenje, ker mislim, da se ga bo precej več uporabljalo, v končni fazi pa ga lahko uporabiš tudi proti protestnikom >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

krneki0001 ::

Pač se trenutna vlada boji janše in bo na vsake njegove štrajke vozila tudi vodni top. Ko bo janša na ablasti bo pa isto, ker je on tudi posranc.

Še vedno sem za idejo, vse sedanje in bivše slovenske politike pred steno pa šus u glavo in čist nove na oblast - tile samo kradejo in bedarije kupujejo, za slovence in slovenijo pa že dolgo niso nič naredili.

nevone ::

Še vedno sem za idejo, vse sedanje in bivše slovenske politike pred steno pa šus u glavo in čist nove na oblast


Ali je ta ideja kej boljša od tiste komunistične po ww2?

Sicer dostikrat poveš kaj pametnega, in res ne vem čemu služijo takile izpadi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Če rečiš kalno vodo z čisto vodo bo voda še vedno kalna in še dolgo. Če jo izliješ ven in zamenjaš z novo je proces mnogo hitrejši :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

Če rečiš kalno vodo z čisto vodo bo voda še vedno kalna in še dolgo. Če jo izliješ ven in zamenjaš z novo je proces mnogo hitrejši


Ja, ampak tako, da ene postaviš pred zid, je vseeno malo divja ideja za naše razmere.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Ja, ampak tako, da ene postaviš pred zid, je vseeno malo divja ideja za naše razmere.
No no no. Saj ne rabimo metkov, samo zadostno število gnilih jajc :D

Problem je, ker se te 'veze' vležejo iz enega 'mandata' v drugega, posledično vlečejo nazaj na prejšnje stanje.

Tako kot tudi ni rešitev informatizacija ne-informatiziranih ljudi za e-upravo temveč je mnogo mnogo bolje na novo postaviti e-upravo z mladimi ljudmi ki so dejansko _zainteresirani_ za tako delo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AngelOfDeath ::

Pač se trenutna vlada boji janše in bo na vsake njegove štrajke vozila tudi vodni top. Ko bo janša na ablasti bo pa isto, ker je on tudi posranc.

Še vedno sem za idejo, vse sedanje in bivše slovenske politike pred steno pa šus u glavo in čist nove na oblast - tile samo kradejo in bedarije kupujejo, za slovence in slovenijo pa že dolgo niso nič naredili.




Škoda metkov... skamenjat. Kamni še lahko potem vedno opravljajo svoje delo. :)
edit: Slovnica

USS Liberty ::

Ta vodni top bodo kupili za 448.440 evrov od ljubljanskega podjetja AC – SISTEMI v lasti ACH Hermana Rigelnika. Lepo je v naši domovini biti član foruma 21...
 http://www.delo.si/assets/media/picture/iman/2004_09/sz5_forum.jpg

http://www.delo.si/assets/media/picture/iman/2004_09/sz5_forum.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Utk ::

No no, potem je pa vse jasno.

kmetek ::

itak da je vse jasno, kdo vodi državo KRS.

Utk ::

Ampak krucefiks, ta šprica ni dost cenejša kot patria.

JanezH ::

Je pa ta šprica dost cenejša kot nov radar, ki ga nabavljajo za okrog 20 mio EUR. To pa res potrebujejo, ker če bi sovražna letala slučajno kršila slovenski prostor, bi takoj poslali svojih 5 pilatusov v napad LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

donfilipo ::

nebivedu>> Še vedno sem za idejo, vse sedanje in bivše slovenske politike pred steno pa šus u glavo in čist nove na oblast

My kind of man:) Na žalost ne bo šlo vseh. Ampak ker smo skromni......:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

My kind of man:)


Marsikdo ima takšne ideje, ampak eni so toliko civilizirani, da tega ne obešajo na veliki zvon. Eni so pa celo toliko necivilizirani, da občasno celo posežejo po takšnih sredstvih.

Sicer se mi vseeno zdi bolje svoje furstracije sproščat verbalno na forumu kot konkretno v realnosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Utk ::

Dokaz, da v Sloveniji komunistične ideje še zmeraj živijo in bojo še dolgo. Podmladki tudi kar lepo sledijo, levi in desni.

Good Guy ::

rabl ga bomo za zalivanje njiv v primeru suše!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

donfilipo ::

nevone>> Sicer se mi vseeno zdi bolje svoje frustracije sproščat verbalno na forumu kot konkretno v realnosti.

Ja tako je. Na žalost je to sproščanje vredno ravno toliko kolikor stane. Bore malo:) In potem kdo poseže po kipcu, žalitvi, ali puški:) Brez skrbi. Politiki so iz testa, ki zahteva vajenost na tovrstna sproščanja. Jasno jim pa javna izpostavljenost, ne omogoča absolutne varnost. Ampak načeloma mislim, da niso najbolj ogrožena vrsta:) In poleg kordonov imajo zdaj še vodni top:)
V neenakopravni borbi bo več namočenih slehernikov, kot fizično napadenih politikov. Ampak trenje obstaja in očitno tudi ostaja.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Avenger ::

A ma ta vodni top še kakšne alternativne možnosti uporabe? Kot štrajfiks, kot snežni top - s posebnim nastavkom, odmaševalec kanalizacij...?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Ted ::

Zakaj ne kupijo raje samo nadgradnje za patrio :D ? Glede na to da so top nazadnje uporabljali.... no ne vem če so ga v Sloveniji že sploh kdaj uporabljali in glede na to, da so tudi deli za Tam vozila še vedno poceni ne vem če je smiselno kupit novega, naj raje za mali denar poflikajo starega. Če gledaš strikno cost/benefit vsaj... Policiji pa naj raje zagotovijo več avtomobilov, pendrekov in prenovljenih policijskih postaj in/ali dajo policistom božičnico.

O političnih motivih za ta nakup pa nima smisla razglabljat. Če je Janševa napoved demonstracij lahko razlog za nakup vodnega topa pol je to smešno. A bodo šli člani SDS-a nasilno rušiti demokratične institucije v državi? Kdo? Politični povzpetniki (ki so v vseh strankah), mladi pobalini, ki obiskujejo Jankoviča in Turka ali upokojenci? ahahaha :D
Mah...

Daedalus ::

Tole je prav zabavno. Kako se razneoblike moonhoaxerstva širijo naokoli. Janša je malo slabe volje in reče, da bojo protesti. Pol se čez nekaj časa nabavlja nov vodni top. Sklep?

Spomladi bo cel hudič, najmanj ljudska vstaja in komunajzarji na ablasti jo bojo zatrli s pomočjo novega vodnega topa. Je očitno, ni kaj. Tako očitno, da je lahko vsakemu bizgecu jasno:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tarzan ::

Vodni top je za primere demonstracij nujna stvar, če pride do nemirov. Je možno s 100% reči, da te pri nas niso mogoči? Ne. Če je prejšnji dotrajan je nujno nabaviti novega, pa nima veze, koga bodo z njim odplaknili, Janšo, Green dragonse/Viole ali kardelo podivjanih razgrajačev, ki bi sežigali avtomobile (ne rabiš Romunije, je dovolj tudi Grčija, Francija,...). Najlažje je furati populizem in v vsaki stvari videti zahrbtne spletke garniture, ki že lep čas več sploh ne obstaja.

Utk ::


Spomladi bo cel hudič, najmanj ljudska vstaja in komunajzarji na ablasti jo bojo zatrli s pomočjo novega vodnega topa. Je očitno, ni kaj. Tako očitno, da je lahko vsakemu bizgecu jasno:))

Hej, oni se zajebavajo z našimi milijoni, mi se pa ne bi smeli niti malo iz njih zajebavat po forumih. Tudi če gremo res spomladi na ulice, še zmeraj bomo mi v minusu. Njim se jebe.

PaX_MaN ::

Ta vodni top bodo kupili za 448.440 evrov od ljubljanskega podjetja AC – SISTEMI v lasti ACH Hermana Rigelnika. Lepo je v naši domovini biti član foruma 21...

Urg:
Med petimi podjetji, ki so se na javnem razpisu potegovala za posel, so sicer izbrali najugodnejšega.

Zdej ti že to ni všeč? :))
Hej, oni se zajebavajo z našimi milijoni, mi se pa ne bi smeli niti malo iz njih zajebavat po forumih.

Al' što nije zajebavanje:
V NSi so ogorčeni, ker ministrstvo v kriznih časih kupuje tako drago vozilo. [...] Ali vlada za prihodnje leto načrtuje ukrepe, ki bodo ljudi v stiski pognali na ulice, saj jim drugega ne bo preostalo? Ali je to morda že odziv in priprava na množične demonstracije, ki se napovedujejo za prihodnjo pomlad? [...] Namerava morda vlada pravico državljank in državljanov, da na demokratičen način izrazijo svoje mnenje, zatreti kar z vodnimi topovi? Takšno ravnanje nas spominja na čase bivše Jugoslavije in je dokaz, da se slovenska vlada boji ljudi in množic, ki bi zaradi neustreznih vladnih protikriznih ukrepov in socialne stiske lahko šli na ulice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Kurzweil ::

Kot je rekel USS Nimitz, tu negre naravnost za nakupo nujno potrebne opreme, katere funkcionalnost je nepogrešljiva, gre za to, da je pač potrebno prodat to vodno pištolico, čemu pa je vredna skoraj 500,000 pa nebi vedel dokler ni zraven tovornjak in po mojem mnenju malce dekliško paničarite, kar se vsega tiče...

Sicer pa se ne bojte demnostracij in podobnih manifestacij saj takšnih ovc, kot je naš narod zelo težko najdeš. Naprimer imamo enega največjih davkov sploh na svetu in zaenkrat še v Sloveniji nisem videl nikakršnega resnega protesta in ga tudi tokrat nebo. Dokler nimaš povezavo s primitivnimi oblikami, kot naprimer v Srbiji (Grobarji, Delije, Rad, Obraz,...) je to le gruča okrepčanih srednješolcev in kakšen aktivističen študent zraven.
Popolnoma spoštujem civilizirano obliko obnašanja in manifestacije, ampak včasih pa preprosto brez nasilja (beri agresivnosti) negre... se jim neda dopovedat!

Daedalus ::

Vidite, v NSI očitno niso bizgeci:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

"Spomladi bo cel hudič, najmanj ljudska vstaja in komunajzarji na ablasti jo bojo zatrli s pomočjo novega vodnega topa. Je očitno, ni kaj. Tako očitno, da je lahko vsakemu bizgecu jasno"

Vse v imenu demokracije. Sramota bo, če se bo to res zgodilo. Ampak tud Miloševiču niso vodni topovi pomagali. Tko, da mislim da je zdaj še čas, da se nekaj naredi, da do tega ne pride. Drgač pa mislim, da policaji za 500 evrov ne bodo ne vem kako "navdušeno branili dobrote kapitalizma".

AndrejS ::

Naj si toti vodni top v rit zatlačijo, če ne jim ga bo ljudstvo !

Relanium ::

No moje preprosto mnenje:

Dost pizdarij sko naredli, ko bo pa narodu končno dokurčlo ga bojo pa rabli za svojo obrambo.
Al pa da strašijo, da nebi vsem tak hitr doku****

Pšenični ::

Torej dnarja za socialo bo zmanjkalo, lačen folk se bo vsul na cesto in tam ga bodo "higienizirali". Mentalno in fizično. Amapak glede na to kar se je dogajalo v Gorenju in Muri mislim da bodo z temle topom le razdražli nepokorno ljudstvo. Heh, če bi bil jaz policaj, bi si začel iskat drugo službo... Če bojo preveč zapeli in si nakopali jezo kakšnega štajerskega lovskega društva, heh, potem smo pa tam. Heh, se bo dogajalo.

Daedalus ::

U lej, revolucionarji se že zbirajo:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

ja kaj si pa mislu, situacija je resna.....

http://www.rtvslo.si/slovenija/brezdomc...

Tole zgleda postaja naša vsakdanjost. Ljudje, ki so odrinjeni na rob. Vedno več jih je tudi povsem blizu tega.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Resna je ja. Tako resna, da eni resno jemljete vsako ad hoc zajebantsko "teorije zarote," ki se mi jo pač ljubi hitro zmislit. S čimer sem v bistvu popolnoma nehote dupliciral mnenje neke NSi... s to razliko, da se jaz (še vseeno premalo očitno) zajebavam, ostali pa mislite resno. Jap, jebeno resen brain fade je to.

Če pa misliš, da te lahko vlada odreši krize, se pa konkretno motiš - v letu 2010 bomo doživeli eno tako čiščenje gnilih delov našega ljubega podalpskega kvazikapitalizma. Ki je očitno gnil bolj, kot se je zdelo. Sam to lahko Barbiki pripisuješ lih ene tolko, kot lahko čudovite gospodarske uspehe Janši. So se sesuli malo prehitro, da bi bli resnični.

Tale država rabi eno konkretno metlo, sam tega ti naši politiki ne bojo zagotovili. Lahko pa greš z Generalom v bitko za boljši jutri... sam ne pol javkat, ko bo na suho nategnjena rit fino pekla.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pšenični ::

"Tale država rabi eno konkretno metlo, sam tega ti naši politiki ne bojo zagotovili. Lahko pa greš z Generalom v bitko za boljši jutri... sam ne pol javkat, ko bo na suho nategnjena rit fino pekla."

Nekateri se še ne zavedate, da bo šlo tole brez kaplarlja, če bo sploh šlo-z njim sigurno ne. Tko kot je šlo brez sinikata v Gorenju in Muri. Dej se hecat no, kdo mu pa sploh še verjame. Potem pa samo še Bavčar manjka. Niste resni.

T-h-o-r ::

My kind of man:)


Marsikdo ima takšne ideje, ampak eni so toliko civilizirani, da tega ne obešajo na veliki zvon. Eni so pa celo toliko necivilizirani, da občasno celo posežejo po takšnih sredstvih.

Sicer se mi vseeno zdi bolje svoje furstracije sproščat verbalno na forumu kot konkretno v realnosti.

o+ nevone


če bo zadeva šla naprej v smeri, da si 1% ljudi lasti 80% vsega, in če bodo ljudje še naprej izgubljali službe, se bo pač to slej kot prej zgodilo

l. 1776 in 1789 in 1848 je močno pomagalo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Daedalus ::

Nekateri se še ne zavedate, da bo šlo tole brez kaplarlja, če bo sploh šlo-z njim sigurno ne. Tko kot je šlo brez sinikata v Gorenju in Muri. Dej se hecat no, kdo mu pa sploh še verjame. Potem pa samo še Bavčar manjka. Niste resni.


Ok, pa dajmo preigrat tale scenarij. Pride folk na ulice, pa se dere in gre neko kao revolucijo. Kaj pa pol? Vržeš oblast in organiziraš revolucinarni odbor? Al sam malo požigaš in razbijaš, pol ko pa sfali navdiha pa domov? Al se pač sam dereš, ko glasilke zaribajo pa domov? Pa zakaj čakanje na maj? Če je res tako nevzdržno, pol je treba na ulice takoj, al kaj.

Nekdo drug ni resen, se meni zdi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zavajon ::

Spomladi jim ta top pol kurca ne bo pomagal. Bojo morali kar tanke poslat v pravem komunajzerskem slogu, ali pa odstopit. Zdaj pozimi pa res ne bi blo prijetno tega fasat :)

Proti takim prevratnikom, ki jih pri delu moti zima, ne rabiš vodnih topov. bo dovolj sladoled ;)

Pšenični ::

"Ok, pa dajmo preigrat tale scenarij. Pride folk na ulice, pa se dere in gre neko kao revolucijo. Kaj pa pol? Vržeš oblast in organiziraš revolucinarni odbor? Al sam malo požigaš in razbijaš, pol ko pa sfali navdiha pa domov? Al se pač sam dereš, ko glasilke zaribajo pa domov? Pa zakaj čakanje na maj? Če je res tako nevzdržno, pol je treba na ulice takoj, al kaj."

Kaj se bo zgodilo nobeden ne ve. Gre v bistvu za to da se nas večina strinja, da se kritična masa nezadovoljstva stopnjuje. Potem pa vsak napiše kaj misli o tem.

Ko sem jaz, ne samo jaz zgodaj spomladi napovedoval nemire so se mi smejali, ampak do tega je prišlo. Zdaj se spet nabira in prišel bo čas, ko se lahko spet pričakuje. Ni pa nujno da do tega pride. Pač enkrat folku zariba, potem pa poči ali pa ne-odvisno kaj je sprožitveni element(naša vlada s svojo nesposobnostjo je v bistvu tud en velik sprožitveni element bodočih potencialnih nemirov). Ko majo ljudje vsega zadost pač ne pomaga nobeno usmerjanje javnega mnenja.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hongkong-ška vstaja 2019 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58263763 (50718) Fritz
»

ESA prejela največji proračun doslej

Oddelek: Novice / Ostale najave
165778 (4298) MrNighthawk

Protesti v Turčiji

Oddelek: Problemi človeštva
325351 (4253) Gandalfar
»

Slovenski politiki, ki jih spoštujete (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1025703 (3703) Lion29
»

Demokratične odločitve na podlagi neresničnih podatkov?

Oddelek: Problemi človeštva
91313 (1111) sid911

Več podobnih tem