» »

plata za amd (xp) z sdr ram bankami

plata za amd (xp) z sdr ram bankami

Igor ::

ker se mi ne da 400 mega sdr rama v ddr pretvarjat, me zanima, ce se se da dobit ksno plato k bi mela podporo za amd xp ter sdr rame, na plosci ne sme biti nic (lahko je mrezna, se raje vidim ce je ni) mora pa biti cim cenejsa

bozicek ::

Elite K7S5A ali pa Elite K7S6A
Podpora SDR in DDR ramu.
Cena okoli 20.000 SIT

_Mortal_ ::

400MhZ SDR rame neboš nikol vidu niti 166, ampak samo 133. Plata pa elitka
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bond007 ::

Mortal: mislu je 400 megaBYTNE :D

_Mortal_ ::

400MB SDR pretvort v 400MB DDR. A ti je to smislno. Edino kar se id DDR v SDR pretvarja je frekvenca in ne količina
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bond007 ::

tip ma pač 400 MB "starih" sd-ramov in jih nebi rad prodajal in potem na novo ddr kupoval ker b pri tem zgubu čas in gnar!!!

Igor ::

jup bond je razumel, a je blo res tko nejasno napisano :)
uglavnem K7S6A je pol edina izbira tko da se bo treba podat v lov za njo
zanima me pa mogoce ce ma kdo mogoce podobno kombinacijo doma in kako mu dela (Elite K7S5A ali pa Elite K7S6A +sdr +amd xp)
namenjen nakup je pa tole
ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 23.800 28.560
ELITE K7S6A SIS745 DDR +SB 17.200 20.640
MIDI TOWER ATX 300W PS 8.800 10.560
TT VOLCANO 7 3.700 4.440

Sumo ::

Hm kolikor jaz vem, K7S6A ne podpira SDR rama, K7S5A pa ga. Lahko se pa tud motim :)

McHusch ::

ne motis se, K7S6A ne podpira SDR rama8-)

Igor ::

jup mas prov po mal preverjanja sm tut sam prsel do tega zakljucka
ostane pol samo se K7S5A
kukr sm gledal mal se po netu kombinacije K7S5A +sdr +amd xp med sabo delujejo dost uredu

the_unborn ::

ali pa Abit KT7A v1.3

TESKAn ::

Ljudje, SDRAM je zgodovina. Če nimaš dinar za DDR, počakaj, da ga boš imel in takrat kupi še novo plato. Res, raje počakat in našparat tiste cankarje, kot kupovat zdej novo plato za SDRAM, kasneje pa še novo za DDR. Plus SDRAM je zelooo počasen za današnje procesorje. Vraga, že DDR na 100 Mhz (200 efektivno) je mal švoh...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Igor ::

povej mi nekej kar ne vem ?
2700 ddr je predrag za pol giga rama dam 50k skor
2100 je ze zdaj passe, kaj sele bo
rabim pac najcenej kombinacijo za spravt nekej skupej za mal dnarja ker se mi glih ne da v racunalnik vlagat
kar se tice pocasnosti trenutno mam bx plato in celerona 566@850 tko da nej bi se mal poznal pri brzini ane ?

TESKAn ::

Jst mam pa celerona 400@500.
Poznalo se bo, ja, bo hitrejše, ma po moje, če ne uporabljaš računala ravno za kake hude zadeve, raje našparaj še malo in si dobi DDR.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Igor ::

zakaj bi kupil ddr ?
256MB PC2100 DDR DIMM 16.900 20.280 *2 = 40k

ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 23.800 28.560
ELITE K7S5A SIS735 DDR +SB+LAN 17.100 20.520
MIDI TOWER ATX 300W PS 8.800 10.560
TT VOLCANO 7 3.700 4.440
skupaj 64k
ddr ram mi zadevo podrazi za 60%, razlika v hitrosti bo pa mogoce 10%, ce bo
kam ti ekonomija ?

TESKAn ::

Poglej v prihodnost - AMD bo še lep čas, kolikor je meni znano, imel enako vodilo - se pravi boš na plato, ki jo kupiš danes, lahko dal tudi procesor, ki bo ven prišel čez eno leto. Tam bo pa že kar precejšnja razlika med SDR in DDR. In če danes kupuješ mamaplato z SDRAMom, bi takrat moral kupiti novo ploščo in RAM, da bi do konca izkoristil nov procesor. Tako da danes res prihraniš pri RAMu, ampak dolgoročno gledano boš v prihodnosti moral kupiti novo ploščo in RAM, če bi hotel do konca izkoristit procesor, tako boš pa samo procesor zamenjal.

Je pa na koncu seveda tvoja odločitev, kaj boš naredil.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Igor ::

v prihodnosti bodo aktualne zadeve kot so usb 2.0, firewire ter serial ata pa mogoce se kej
na nobeni danasnji plati tega nimas, jest pac zadeve gledam tko, en let z to kisto ne morem vec, ce sedaj zamenjam zadeve, tako kot sem zapisal, doplacam po prodaji stare plate, proca, kulerja in ohisja ter upostevajoc pupuste ki jih imam okrog 30k za ta sistem, po enem letu lepo zamenjam vse (razen ohisja in kulerja ce bosta se ustrezna) in si lepo kupim nov komplet
30k v enem letu izgube pa niti ni tolk hudo ?

TESKAn ::

No ja, to mas pa tut prov:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bozicek ::

Ja halo. Saj zato pa clovek kupuje plato katera podpira tako DDR kot SDR. Z Elitko nimas zgresiti. Ce se bo nekoc dokopal do veliko denarja pa bo RAM zamenjal. Sploh pa vse tako leti z tako brzino, da bo do takrat ze mogoce DDR 5000 zunaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero plato kupiti.

Oddelek: Kaj kupiti
6794 (719) Zheegec
»

M. PLošče Elite?

Oddelek: Kaj kupiti
281465 (960) mile
»

Celeron 1300 DA/NE

Oddelek: Navijanje
161225 (894) JakobSTR
»

Katero plato naj izberem...

Oddelek: Kaj kupiti
171467 (1206) SN
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744319 (3483) Uporabnik

Več podobnih tem