» »

težave z IP naslovom pri wifiju

težave z IP naslovom pri wifiju

flajer ::

Imam eno majhno težavo. Kupil sem wifi router Linksys WRT120N in ga brez težav povezal s prenosnikom v Win7. Povezavo imam Siolovo optiko.
V routerjevih nastavitvah imam nastavljeno 'Automatic config. - DHCP', Local IP 192.168.0.1 itd. (privzete nastavitve)
Na računalniku sem pri povezavi nastavil:
IP naslov: 192.168.0.102
Maska: 255.255.255.0
Prehod: 192.168.0.1
DNS: 193.189.160.13

Ko sem želel odpreti porte na routerju pa se pojavi težava ... namreč moj IP je očitno popolnoma drug (zdajle naprimer 86.61.55.90) in niti ne vem od kod je ta številka. Zaradi tega mi seveda odprtje portov ne deluje. Kje sem v nastavitvah pogrešil oz. kaj je tukaj narobe??

KoMar- ::

Tvoj IP je 192.168.0.102.

flajer ::

Ampak od kod pa potem tista druga številka? Na katerkoli IP check grem gledat povsod mi vrže ven 86.61.55.90.

KoMar- ::

Jasno. To je pa zunanja IP številka v omrežju "Internet".

flajer ::

Ok, ampak kako pa spremenim to zunanjo številko v pravi IP naslov? Ker brez tega ne morem uporabljat odprtih portov.

... ni mi jasno, ker pri starem routerju mi je to delalo brez težav in kakšnih posebnih nastavitev.

KoMar- ::

ipconfig v command promptu in boš izvedel IP naslov... sicer si pa sam rekel, da si ga računalniku nastavil na 192.168.0.102. Malo zmedeno deluješ :)

fosil ::

Poenostavljeno povedano, ko v ruterju odpiraš, oziroma forwardiraš porte, jih forwardiraj na ip 192.168.0.102

S tistim 86.61.55.90 se pa ne obremenjevat
Tako je!

flajer ::

Zato sem zmeden:

nastavitve v routerju:



ipconfig:



wireless:



ampak tukaj mi pa javi tole:



What to do??

KoMar- ::

Odpri port 11324 za IP 192.168.0.102, mater.

flajer ::

aja, sem pozabil napisat - port je odprt, pa mi vseeno pise kot da ni.

KoMar- ::

Screenshot? 8-)

schtr4jh ::

v windowsu maš v firewallu dodan port in program?

bosko1982 ::

čudno da ti utorrent ne odpre sam portov, vsaj meni deluje na wr54gl+server2003 (upnp je vključen na routeru). edino če ti port kaki Firewall blokira... če praviš da je v routeru port odprt.

kaj imaš to za router? Uporabniški vmesnik mi je neki znan...se opravičujem, spregledal sem.. v prvem postu piše.
katastrofa od človeštva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bosko1982 ()

flajer ::



Imam pa res posnet Norton Internet Security ... mogoče mi pa ta blokira?

KoMar- ::

Jp, zgleda da bo to to.

flajer ::

Moje upanje ni obrodilo sadov. Tudi po odstranjenem Nortonu je stanje enako...

I'm lost ...

schtr4jh ::

V windows firewallu si dodal utorrent in port?

flajer ::

uTorrent TCP-In in UDP-In imam nastavljeno, da sprejema vse porte. Dodal sem še posebno pravilo samo za moj port 11324, vendar je še vedno enako.

Moti me predvsem to, da mi vsakič kot moj IP kaže moj zunanji IP. Zakaj je temu tako?? Kje je vzrok, da ne prepozna računalnikovega IPja - glede na to , da so porti vezani ravno na tega.

flajer ::

Ok, človek na Siolu pravi, da je najverjetnejši vzrok ker imam disabled DHCP. Med podrobnostmi omrežne povezave v Winsih mi res piše, da je izklopljen. Kje za vraga pa to lahko vklopim??

flajer ::

Skratka, DHCP sem nastavil tako kot je treba ... še vedno ne dela. Tole je že rahlo bizarno.

bosko1982 ::

poskusi dat v utorrent port 80.
ali pa probaj se direktno povezat na modem, brez routera, če ti potem nebo utorrent pokazal zeleno, potem maš nekaj na pcju slabo nastavljeno
katastrofa od človeštva...

KoMar- ::

Moti me predvsem to, da mi vsakič kot moj IP kaže moj zunanji IP. Zakaj je temu tako??

Internet ne vidi tvoje notranje mreže. Vsi računalniki, ki so priključeni na tvoj router, so od zunaj vidni pod enim IPjem in to je tisti 86.x.x.x... To je smisel domačega routerja - da deli internet med več uporabnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

flajer ::

Ha, dela! :D

Kaj sem naredil? V nastavitvah routerja sem kot način povezovanja določil PPPoE (+username in geslo). Ja, še vedno mi seveda kaže zunanji IP, vendar pa je port očitno končno odprt. Očitno je to to.

Hvala za pomoč!

norcuron ::

Jah, zunanji IP ti bo kazal pa da ne vem kaj narediš. Ne bi bilo slabo, če bi si vsaj malo razjasnil zadeve, bi ti bilo tudi lažje pomagat za drugič.
Great are mysteries of the mind ... or not?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241791 (1558) Invictus
»

t2 in azureus preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101274 (1023) velchett
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82427 (2187) b
»

težava z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
51222 (1222) dolenska
»

Kako usposobiti ICS (vsiljuje ip, kateri je od ruterja za administracijo)

Oddelek: Omrežja in internet
10876 (818) Jinto

Več podobnih tem