» »

Kako usposobiti ICS (vsiljuje ip, kateri je od ruterja za administracijo)

Kako usposobiti ICS (vsiljuje ip, kateri je od ruterja za administracijo)

_Matej_ ::

Situacija je taka, da od ruterja gre do druge sobe samo EN kabel, do računalnika z dvema mrežnima karticama, kjer gre v eno mrežno kartico povezava z ruterjem, v drugo pa z drugim računalnikom.

Zdej pa če hočem nastavit ICS za drug računalnik, mi stalno vsiljuje ip 192.168.0.1 (kateri je od ruterja, za nastavitve). Zaradi tega se ICS sploh noče vklopit, niti ne dovoli nastavitve drugega ip. A kdo pozna kak "hack" za spremenit to zahtevo, pa da nastavim recimo ip 192.168.0.2?

Jinto ::

Ne rabiš ICSja. Drugi računalnik naj uporablja isti prehod(router). Mogoče pa boš moral na vmesnem PCju naredit network bridge(izberi obe povezavi in klikni z desno miškino tipko na eno >> bridge).

_Matej_ ::

Ne morem uporabit ruterja, ker se ta nahaja na drugem koncu hiše in bi mogu vlečt dva UTP kabla po hiši da bi v istem prostoru na dveh računalnikih deloval internet.

_Matej_ ::

Bridge bom pa sprobal.. samo mal..

Jinto ::

Ne rabiš routerja direktno povezat, ampak na tretjem pcju moraš uporabit router kot prehod(gateway - recimo 192.168.0.1). ICS-ja ne rabiš.

_Matej_ ::

Bridge deluje.

Ko ravno omenjaš getaway, recimo v bridge mi zdej namesto 192.168.0.101 določi naslov 192.168.0.102, ampak to mi ni všeč. Rad bi dal nazaj 192.168.0.101 in grem na lastnosti od Bridge, pa urejanje TCP/IP in napišem željeni ip, subnet mask se sam pojavi, ampak kaj moram vpisat pod getaway?

Jinto ::


Nekako tako. DNS pa od tvojega ponudnika interneta(na vseh pcjih enak). Lahko pa uporabiš tudi Arnesovega(193.2.1.66). ICS pusti na miru :D .

_Matej_ ::

Zdej sm usposobu vse skup. Na tem računalniku z dvema mrežnima karticama sm naštimov isti ip kot je bil preden sm naredu bridge, tko da mi ni treba na ruterju spreminjat vseh nastavitev. K tisti ip k ga bridge avtomatsko naštima (192.168.0.102) mi nikakor ni odgovarjal :D

_Matej_ ::

Ops, prehitro sm reku... Zdej pa webserver ne dela :D Očitno Bridge rabi tisti ip k si ga sam določi, drugače ni nič :D

_Matej_ ::

Sm že pokapiral sistem:
- Bridge si vzame zase ip 192.168.0.101
- Kišta v katero gre kabel iz ruterja dobi ip 192.168.0.102
- Potem pa gre iz te kište kabel v dugo kišto, katera dobi ip 192.168.0.103

Zdej mam pa dost samogovorov :D

Jinto ::

Lahko si nastaviš statične IPje(manualno, tako kot na sliki). Trenutno ti pač DHCP(router) nastavlja ipje in prvemu(tistemu, ki se prvi prijavi na lan) da recimo 192.168.0.101, drugemu 102 in tako naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241792 (1559) Invictus
»

težave z IP naslovom pri wifiju

Oddelek: Omrežja in internet
231213 (1041) norcuron
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82427 (2187) b
»

težava z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
51222 (1222) dolenska
»

Zelo čuden mrežni problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91536 (1338) Self-Defence

Več podobnih tem