» »

težava z domačim omrežjem

težava z domačim omrežjem

dolenska ::

lp
imam težavo z domačim omrežjem. imam router asus 500g premium kateri ima tudi wireless. no težava je pa naslednja. ko prižgem wireless povezavo na laptopu mi vedno napiše da imam v omrežju podvojeno ime. ta oblaček si mi izpiše le takrat ko ima sestra prižgan računalnik. v omrežju so 3 računalniki. na routerju sem nastavil ip adresse glede na mac adresso mrežne kartice. vsak računalnik ima drugačen ip naslov in tukaj ne more biti težava. ne vem pa v čem je hec, da mi izppisuje napako da imam neko podvojeno ime. ne morem pogledati pomoči, ker ko kliknem na ta oblaček se le ta ugasne.
internet pa deluje brez težav.
hvala

imagodei ::

IP naslovov ne nastavljaš na routerju, ampak na računalniku. Oz. takole: če bi imel na računalnikih vklopljen DHCP, bi ti router preko DHCP servisa glede na MAC naslov dodeljeval vedno isti IP naslov (se pravi vedno vsak PC dobi isti naslov).

Če imaš pa na PC-jih nastavljen statični IP, je pa lahko problem. V tvojem primeru je dovolj že, če imaš samo na enem PC-ju nastavljen statični IP, ker lahko pride v konflikt s tistim, ki ga enemu drugemu PC-ju določi tvoj pravilnik na routerju. Čist praktično:

PC A ima statični IP 192.168.0.101
PC B ima vklopljen DHCP
PC C ima vklopljen DHCP

Router ima sledeč pravilnik:
PC A naj dobi 192.168.0.100
PC B naj dobi 192.168.0.101
PC C naj dobi 192.168.0.102

In imaš težavo: PC A ima statični IP 101, PC B pa dinamičnega in router mu hoče dodelit IP 101.

Preveri nastavitve!
- Hoc est qui sumus -

dolenska ::

hvala za odgovor vendar sem to že prej pogledal in dejansko je vse na dinamiko nastavljeno. tako da ni nobenega statičnega ip na računalnikih

amigo_no1 ::

Nastavi na statične lokalne naslove 192.168.1.10 ,11,12 in izklopi dhcp na routerju.

SasoS ::

Piše mu podvojeno ime, ne ip (poleg tega je večina dhcpjev tako pametnih, da preden dodeli ip, preveri če že obstaja na mreži).
Preveri ti ime računalnika, ne IP.

dolenska ::

SasoS hvala za odgovor. to je bila težava ja. na dveh računalnikih sem imel enaka imena računalnika in uporabnika. tako da sem to spremenil in sedaj je napaka odpravljena.
hvala vsem za pomoč

madonca tako banalna težava da na njo še pomislil nisem. vrjetn če bi me kater vprašal za tako težavo bi še pogruntal, tako pa nisem razmišljal dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241792 (1559) Invictus
»

Router z nastavitvami firewalla po imenih ali mac naslovih???

Oddelek: Kaj kupiti
51132 (1064) tomaz321
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82427 (2187) b
»

dhcp in dns napad na lokalni mreži ??

Oddelek: Omrežja in internet
101530 (1191) Apple
»

Kako usposobiti ICS (vsiljuje ip, kateri je od ruterja za administracijo)

Oddelek: Omrežja in internet
10877 (819) Jinto

Več podobnih tem