» »

XP problemi

XP problemi

primozetoo ::

Zakaj mi v xp-jih deluje vse pocasi?? ;((
npr : winamp ko konca pesem pa gre na drugo je slisat se 4s prejsne pesmi. Igre ki bi mogle delat 100gladko je cist obup !!! Imama pa P3 450 192ram, gforce 2, 64mb.
in v win 2000 je ista pesem kot pri xp !!;(
zakaj to ??
  • spremenil: Tomi ()

ABX ::

w98
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tomi ::

Imaš slučajno Winamp 3?
Ker po moje je "napaka" fadeout, ki je feature, ne bug.
metrodusa.blogspot.com

primozetoo ::

Ne winamp3 nimam !

Tomi ::

Saj se ni potrebno dreti, pa tudi kakšna vejica ti ne bi škodovala. Uporabniki raje odgovarjajo na teme, kjer je slovenščina uporabljena v zadostni meri.
metrodusa.blogspot.com

primozetoo ::

Moj problem je gorej naveden;(( .Ma koga sploh brigajo te vejice pa slovenscina, vglavnem da se problem razume ...

krucymucy ::

tud winamp 2.80 ima crossfader!

bmandelj ::

mislim da je problem v hardveru

pocasen disk (ata33)
zanic ram
zanic proc

a imas mogoce dva diska pa si naredu spanned volume?
jaz bi si tud probal sposodit proc pa bi pol videl
a to pocas dela od same nove instalacije ali se ti upocasni po dolocem casu?
a ti takoj po boot-u bela normalno pa se potem upocasni?

Samo racunalnik mi dela pocas je bolj slab opis to je tko ko bi propeljal avto na servis in rekel neki ne dela potem naj pa serviser isce kaj ne dela.
malo bolj bi moral opisati kaj se dogaja in pa kaj si ze poskusil pa a je samo winamp ali tudi kaj drugega.

LP
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

primozetoo ::

Disk imama maxtor 40giga ata133 7.2rpm, ram je nov 192mb mhz. Pocasi pa dela ze od vsega zacetka.Programi delajo super ( se bolsi kot win98 - razen winamp :( )Ce dam primer ene igre kot je gp500, v win 98 dam lahko 23 voznikov in igra dela lepo in cisto.Temvec v xp ce hocem igrat normalno moram dat najvec 5 voznikov za tekoce igranje .V ostalih igrah se pa tudi pozna zaustavljanje med igranjem pa detaile moram zmansat da lahko tekoce tece.
Pa sm ze dal 10x gor pa dol win pa driverje menjal na vse nacine pa se zmeraj ista pesem.:'( :'(

ABX ::

Sej je čisto logično da je tako, kaj ne razumeš?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

crossfade... kot je tomi že povedal.. na winampu v opcijah idi pa drugi output nastavi.

ABX ::

Kaj ma veze crossfade če mu igre delajo bolj počasi?????
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

Mmm. Ne bi rad solil pameti ampak si pogledal, kaj vse ti deluje v ozadju. Ene špile ne moti če jih gajnaš na obremenjenem serverju, druge moti že kalkulator...

ABX ::

WinXP primi in vrzi v smeti (vsaj dokler ne kupiš 2Gh+ 512 rama) in na novo namesti gor w98.

Osebno imam dual boot w98 + w2k in w2k uporabljam 5% časa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Gandalfar ::

kaj so zate "igre, ki bi morale delati gladko"

ABX ::

Gandalfar: tudi ti kot Caqka pametuješ brez brat postov. Slabo zelo slabo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

CaqKa ::

kdaj bo primoz naredil da se lahko določenega uporabnika ignorira?
p3 450 ni ravno najnovejši krik za igerce. tako da je gandalfarjevo prasanje kar vmesno.
na winamp prasanje je dobil odgovor.
glede tega da pa igre delajo počasneje v xp recimo kot pa na w9x... kaj če pa nimaš enakih nastavitev kot v w9x?

Gandalfar ::

ABX: omenil je samo igro gp5500 oz. nekaj taksnega za kar sklepam da so neke forumulce oz. neko dirkanje. Glede na to da je govoril v mnozini naj bi jih bilo vec? Zadevo je potem reseval z spreminjanjem igralcev v igri sami??

Prevec specificen primer .. naj recimo pozene 3dmark pa pove koliko dobi v winXP pa v Win98 pa se bo takoj vidl ce so kaksne tezave v samem sistemu.

Sicer pa pIII 450 neglede na to kaj ima zraven absolutno ne bo mogel tekoce poganjati novih igre pri taksni konf. kot bi on to zelel verjetno

primozetoo ::

Jst sem samo dal primer igre gp500 da se vidi razliko v delovanju. Ker v win 98 dela normalno in v xp pa ne.Lahko bi se pa se nasteval iger kar v win 98 delajo normalno in v xp se pokaze prav drugo.3dmark sm pognal v obeh windowsih (xp,win98) in razlika je bila kar velika. Koliksna je bila pa nebi vedel.Frend pa ima xp na p2 333 pa mu dela bolse kot meni8-O
Glede winampa pa itak je najbolse uporabljat starega, ker winamp3 je en SHIT:D
Se vedno se sprasujem zakaj tako ?:\

DeLuX ::

ti, primozetooo, tezko je odgovort na vprasanje,
ker se cedno nisi povedal tocno kaksno masino imas...
via............
sumim via cipovje. ce ga imas, ga instaliraj.
mozn je se zvok.
izklopi zvok. se pravi, idi v managerja, pa dej tm kodr mas zvok ...vse kar se tice zvoka..kjer mas instalirn za zzvocno..vse to daj na disable!
pol pa probi spil.
ne pozabi via, ce mas cipovje tako.
upam da bo kej..
LP
DeLuX

primozetoo ::

Ja imam p3 450 mhz,gforca2 65mb,192mb ram,...kaksna je pa plosca pa nimam pojma.A je kaki program ki ti lahko vse natancno pokaze kaksno konfiguracijo rac imam ?:)

ABX ::

Sisoft sandra.


Po moje ti maš kako BX/ZX plato.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

DeLuX ::

Poglej na plato, glavni čip.. pa poglej ce pise VIA na njem.
ali pa knjigico v roke, pa pogledat za chipset kater je. al je VIA al je Intel.....
najprej to poglej.
lp
DeLuX

primozetoo ::

Hm ja ce sm jst zdej prav pogledal mi kaze v Sis Sandra takole :
Chipset : VIA vt82c693 Apollo Pro Plus Chipset
A je to tisto kar mislite da je ?:\

primozetoo ::

Hm! Pognal semprogram 3DMark2001 SE in mi je pokazalo da imam samo 986 tock ! A je to zadosti za P3 450, 192rama, gforc2 64mb pa disk 40giga z 7,2rpm???:\ :\
Nimam pojma,...

Matek ::

mal več bi lahko dobil. Probaj Via 4in1.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

primozetoo ::

No testiral sem win 98 in xp pa mi je pokazalo sledece:
win XP na resoluciji 1024/768/32 -----1029 tock
win 98 na resoluciji 1024/768/32 ------1137 tock
V bistvu ni niti velike razlike,samo se zmeraj mi ne pade na pamet
zakaj mi tko pocasi delajo stvari v XP :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493116 (1876) Azrael
»

Je z mojim računalnikom nekaj narobe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
322113 (1513) AtaStrumf
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553905 (3032) Boky
»

Zvočna še kr škrta

Oddelek: Strojna oprema
191332 (1082) Matek
»

TV Tuner - programi za zajemanje videa?!

Oddelek: Programska oprema
51610 (1352) DeLuX

Več podobnih tem