» »

kritična temperatura athlona 1800+?

kritična temperatura athlona 1800+?

blue96 ::

posodobil sem računalnik, in me zanima, kakšna je kritična temperatura na tem procesorju. prej sem imel max temperaturo v škatli in na procesorju do 45 stopinj c, zdej pa je na procesorju 58!. naj vam omenim, da še nisem zamenjal venta, nameravam kupiti v7. a bo tole zdržalo še en teden?
.

Matty ::

Uporabi iskanje :) To je 100x predelano + v starih postih lahko dobis kako zmanjsat temp... npr. wpcrsett...

Kot pa vem je kriticna temperatura 90C, tko da se pod 60C ni nic za bat...

m.i.h.a. ::

Sam mam enak proc in Titanov hladilnik (v celoti bakren) pa se mi je samo enkrat segrel na 46 stopinj, ko sem ves čas gonil 3DMark in Quake 3.

Nazgul ::

Jaz imam isti proc pa se mi ko špilam kakšen špil segreje tudi do 63 stopinj (mam zmanjšane vrtljaje pri ventu zaradi hrupa), pa mi še vedno stabilno laufa, tak da ni problema. Sam sem slišal da Asus plate kažejo nekaj več temperature kot je v resnici, sicer ne vem ali vse ali samo nekatere (sam imam a7n266-vm).

blue96 ::

moja plata je k7s5a. elite group.
zdej sem tako ali tako odprl eno stranico ohišja, in največ gre temperatura cpu-ja do 55 stopinj C. pa še to če igre dolg časa igram, ali če delam kakšen benchmark!
.

bluehacker ::

Dokler ne boš prišel na 107 stopinj cezija in si na ventilatorju požgal prstov se nič ne sekiraj. Saj se jaz tudi nisem! Glavno da procesor dela če pa je vroč pa pač bolj slabo dela, saj je jasno dA BO amd PRI TEMP VEČJI OD 65 STOPINJ CEZIJUA PREJ ALI SLEJ ZAMRZNIL! Pol sem menjal ohišje pa hladilnik in sedaj se mi proc greje največ na 45 stopinj.

lp

Nazgul ::

Zakaj pa naj bi zmrznili? AMD-jevi proci zdržijo do 90 stopinj, sem slišal.

bodom ::

zio.
jst sm mel 'normal' ohisje s samo enim dodatnim ventilatorjem, pa sm mel temp. notr 32°C, na procu (amd 1800+) pa okol 46°C (ob renderiranju pa slo tud mal cez 60°C).
pol sm pa ohisje menjal...



...pa uporabu softversko hlajenje...
...in rezultati sledeci:
temp. notr 27°C, na procu okol 30°C (ob renderiranju pa tja do 56°C max).

ventilator pa mam zalman CNP6000Al-Cu na tisjem nacinu + se tisti 4 ventilatorji, ki so ze montirani na ohisju, le da sem jih zamenju z zalmanovimi (delajo na tisjem nacinu), ker so bili uni preglasni, povrh tega pa se grdi:D
LP

blue96 ::

vidim da nekateri zelo zdruzujete design in ekonomicnost.
odkar sem odprl plato na ohisju, da je notr mal vec zraka in da ni tako zlooo vroce, je najbolj glasen ibm-ov hdd in teac-ov cd reader.
heh, se dobro, da uporabljam slusalke, in v igrah slisim samo igro :))
.

Nazgul ::

Ja, IBM-ovi diski, ki ga posedujem tudi sam, so res zelo glasni. Tako nekako piskajo. Ali ima morda kdo kakšno idejo kako ga utišati?

blue96 ::

če ga daš na dno ohišje in nad hdd gumo, potem bo tišji, ampak med gumo in diskom naj bi bilo mal prostora, da se ne skuri. ...čeprav to še nisem poskusil...
.

bodom ::

jst ga mam cist na dnu, verjetno je res kaka guma spodaj:D...ne vem, nism gledu...in zaenkrat mi dela brez problemov:))
LP

Paramedic ::

Js mam durona 700 za 100 navitga, pa mam zdele med brskanjem 57 °C, med igranjem pa kake 65. Zmrzne pa res tam okol >65, ampak odvisno od drugih dejavnikov, men pri tej temp. pri tej navitosti ne zmrne takrat.
90 pomeni da bo nad to temp. crknu, ne pa samo zmrznu, zmrzne prej!
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222162 (1476) xenon74
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017636 (5426) the_unborn
»

Lastniki XP1800+ pomagajte.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281309 (918) Hux
»

60°C na CPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
251450 (1181) kockish
»

Hladni procesorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301883 (1504) S-T-M

Več podobnih tem