» »

Izdelanih že 800.000 Radeonov HD 5000

Izdelanih že 800.000 Radeonov HD 5000

Zgodba o uspehu?

vir: Expreview.com
Expreview.com - Pri ATIju so 2 tedna pred koncem leta povedali, da so od prve predstavitve v septembru izdelali oz. prodali že 800.000 grafičnih procesorjev (oz. grafičnih kartic), ki podpirajo DirectX 11. Govorimo seveda o nadvse popularni seriji Radeonov HD 5000. Z dvema tednoma do konca leta, ter, pomembneje, Božičem pred vrati, imajo odlične možnosti, da presežejo številko enega milijona, sploh z očitno rešenimi težavami dobavljivosti, ki jih je povzročil slab izkoristek TSMCjevega 40 nm-proizvodnega procesa. Od 800 tisočih kartic jih je kar 500.000 predstavnic serije 5700, medtem ko ostalih 300.000 kartic uporablja grafični čip RV870. Čeprav ni razjasnjeno, če se Radeon HD 5970 šteje kot en ali kot dva GPUja, je njegov pozni izid ter visoka, butična cena razlog za relativno nizke prodajne številke, ki tudi v primeru dvojnega upoštevanja ne morejo tako hudo vplivati na končni rezultat. Čeprav je slab izkoristek v tovarnah TSMCja povzročil manjšo krizo v prodaji, je rešitev le-te ter dejstvo, da nVidia še vedno nima konkurenčnega izdelka, odličen razlog za vesel konec leta pri AMDju oz. njegovem grafičnem oddelku ATI. Stanje bo v številkah seveda pokazalo finančno poročilo, ki ga pri AMDju lahko pričakujemo 22. januarja 2010.

23 komentarjev

Dr_M ::

Waw. Presenetljivo veliko. 8-O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ashrack ::

Go ATI
....

jlpktnst ::

Ja končno so spet spravili ven legendarno serijo. Seveda je h temu malenkostno tudi pripomogel manjek konkurence.

nekikr ::

"sploh z očitno rešenimi težavami dobavljivosti," - te težave niti slučajno niso rešene.

st0jko ::

Naj raje naredijo spodobne driverje... Grafična brez dobrih driverjev je polizdelek.
keks?

nekikr ::

Saj so v redu driverji, kaj jim pa manjka? Resno, točno kaj nimajo, kar bi ti imel?

Dr_M ::

Npr to?

Za vsako stvar rabis hotfixe, da dela tako kot treba...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

P4ajo ::

Ja končno so spet spravili ven legendarno serijo. Seveda je h temu malenkostno tudi pripomogel manjek konkurence.


Legendarne jih dela zgolj to, da so min. pol leta pred konkurenco in da so poleg tega tudi zelo solidne (ne legendarne) ter z ceno, ki ni noro previsoka, četudi ni konkurence.

Drugače so bile pa tudi prejšnje dve (4xxx in 3xxx) serije zelo spodobne.

Zmajc ::

Npr to?

Za vsako stvar rabis hotfixe, da dela tako kot treba...


To je skoraj že zaščitni znak za ATI, super hardwer in podpovprečni driverji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

nekikr ::

Ker Nvidia teh problemov ne pozna al kako? Oni imajo vedno perfektne driverje? Oba tabora imata probleme sem in tja. Driverji pa so za večino ljudi čisto v redu. Tako eni kot drugi.

Dr_M ::

Seveda, da nvidia nima popolnih driverjov.
Samo ima pa vseeno bistveno manj problemov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zmajc ::

Ker Nvidia teh problemov ne pozna al kako? Oni imajo vedno perfektne driverje? Oba tabora imata probleme sem in tja. Driverji pa so za večino ljudi čisto v redu. Tako eni kot drugi.


Seveda imajo probleme driverji obeh firm, s to razliko da ima ATI bolj pogoste "game stopping" buge v driverjih kot nvidia.

flajer ::

Mene bolj zanima kdaj bom lahko pri nas kupil kartico 5850??

karagoth ::

Bi mogli zdej Nvidijo najet da jim driverje piše, k trenutno nimajo kaj delat :P

Driverje majo res boge, ponavadi se najbol splača najt kake 3rd party driverje ki jih je nekdo že priredil da delajo vredi, pa še mal več manipulacije dopuščajo.

ozbolt ::

V Linux svetu pa prihajajo 3D ATI driverji v kernel kar pomeni HD video in podobni sladkorčki out of the box. Upam da ne bodo preveč zakompleksani in polni bugov...

nekikr ::

Flajer, če se danes postaviš v vrsto, potem najkasneje v ponedeljek...

win64 ::

@DR_M: tej "novi" gonilniki bodo jutri en mesec stari, sicer pa nisem imel še problemov z gonilniki
@ozbolt: tudi v windowsu imaš to, h264 kodeki, ki pridejo zraven windowsov,so strojno pospešeni (ati avivo vsekakor,za nvidio nisem prepričan)

jlpktnst ::

Nevem, ne spomnem se da bi ravno pogosto imel gamestopping buge na atijevi kartici. Sem dokaj zadovoljen. Pa še v driverjih se malo bolj znajdem.

Zamerim sam eno reč, in sicer to, da so disablali opcijo za pravilen aspekt slike. Torej da lahko imaš 4:3 s črnimi robovi.

s1m0n ::

Ne vem no jaz z ATI driverji na prenosniku nisem imel sreče :)
Še zdaj ima probleme z sliko, če zaslon zaprem in ponovno odprem se slika ne pojavi pravilo in imam nameščene najnovejše driverje.
Pri nVidiji sem prav tako imel probleme ampak so z zadnjimi driverji popolnima izginili.

Bo pa vseeno moja naslednja kartica za igre ATI!

Machiavelli ::

Ati dominajšn q4 2009 and q1,q2,q3 2010 :) 5850 lahko kupiš pri nas u štacuni dobavljivost je cca teden dva prej bi naroču pa bi že meu...
Glede drajverjov je ATI naredu velik korak edino za 5970 so seveda še vedno beta ampak počasi bo.
Nigaaazz

Zheegec ::

Od nekje 15 grafičnih kartic, kolikor sem jih zamenjal (nekje 10 Ati, nekje 5 nVidia), začel sem z Rivo TNT je bilo daleč največ težav s kombinacijo nVidia+Win Vista. Zamenjava grafične za HD4850 je pa rešila vse težave v momentu. Drugje se pa sploh ne spomnim kakšnih težav z driverji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

s1m0n ::

Zakaj nVidin Controle Panel prikazuje, da so grafične pod DirektX 11 ?
A se meni samo zdi, da imajo nekaj narobe ?

Machiavelli ::

V kolikor maš atija 5xxx serijo pa nvidia panel pol ni nič narobe....lahko pa da kaže od win7 dx11 ko pa odpreš kake podrobnosti o grafi ti piše nwm recimo (dx10).je pa dx11 delno kompaktibilen z prejšno generacijo dx9,dx10,dx10.1,izkoriščanje vseh procesorjevih jeder,za tesalejšn pa rabiš dx11 hardware...
Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gtx580 vs. hd5970 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12118459 (16525) galu
»

2 milijona DirectX 11 GPUjev

Oddelek: Novice / Grafične kartice
335006 (2858) Machiavelli
»

Najhitrejša grafična kartica je ponovno rdeča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10711025 (8713) PrimozR
»

Kaj kupiti - trenutni bestbuy (Avgust2k7)

Oddelek: Kaj kupiti
322551 (1479) opeter
»

kateri hišni računalnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
191769 (1499) AndrewSmith

Več podobnih tem