» »

Ne znam instalirat windows XP

Ne znam instalirat windows XP

jcb ::

Živjo

Kupil sem disk 500 gb SATA, priključil in sedaj, ko dam notri cd od WIN XP mi noče instalirat win xp.
Potem pa sem dal nazaj notri XP s 80 gb-ATA, ki ima že win xp + 500gb SATA. Kako je glede primary in secundary....
po eni strani bi samo mel 500GB notri in rad bi instaliral WIn XP, ampak mi noče nalagat XP.
Na začetku imam na izbiro boot pa še nekaj, ampak vseeno noče nalagat win xp.
Je trab v biosu kaj nastavt
  • spremenil: jcb ()

ta_ki_tke ::

Kako, noče instalirati? Ali novi disk sploh ni naveden kot možnost, kamor bi namestil sistem, ali se težava pojavi kasneje?

jcb ::

KO dam notri CD mi napiše, Searching Boot Record from CD BOOT Failure INsert Boot disk

Zheegec ::

najbrž je CD uničen. Pokliči na Microsoft slovenija, poveš jim cd-key licence in ti pošljejo novega. Lahko tudi si kje sposodiš nov medij, bo delal s tvojo licenco.

potem bo pa najbrž treba še izključiti AHCI v BIOS, oziroma nastaviti disk iz sata na ide način.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ta_ki_tke ::

Torej je defekten ali CD ali sam pogon, mogoče je tudi, da nimaš zagonskega (boot) CD-ja.

jcb ::

CD je vredu
Pogon deluje

Zagonskega cd-ja?
Mogoče to

Zheegec ::

ja nimaš pravega medija, da ne daješ slučajno llanguage interface packa noter :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hojnikb ::

Pa maš to sploh svoj Windows al je bil snet z travnika ?
#brezpodpisa

jcb ::

Windows ni pravi je iz neta dol bil potegnjen, ampak zagotov deluje, ker sem že 2x nalagal.

OK postmo sedaj to
Bosta pač dva diska notri
En je 80 gb ATA
drugi SATA 500gb
Drugega mi računalnik ne prepozna.
Tud hotel sem met samo SATA disk notri pa grem v FDISK preko zagonske diskete in mi napiše, d ani diska.

ta_ki_tke ::

Zaženi računalnik tako kot doslej, če diska ne bo prepoznal, ko boš že v Windows, potem manjkajo gonilniki za SATA.

jcb ::

Kje dobim gonilnike?

cyber_killer ::

@ALIEn3001

Zakaj si mi zbrisal post? Sej sem prov povedu za 100EUR zrihtam vse.

@Mate07
Ni potrebe bo 2 diskih če tega nočeš.

jcb ::

Kaj pa jumperji (tiste čisto majhnekockice, ki prideo poleg napajalnega kabla), je treba tud pri SATA to narest, samo nisem dobil nobenih jumperjev.

@ALIEn3001

Zakaj si mi zbrisal post? Sej sem prov povedu za 100EUR zrihtam vse.

@Mate07
Ni potrebe bo 2 diskih če tega nočeš.


To bi lahko za en Lašk pir zrihtal, za at denar mam jest nov WIN

Sem prejle probal it s pogonsko disketo, utipkal FDISK in mi napiše NI DISKA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

jcb ::

http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

Ta tip je imel iste težave, kot jih imam jaz sedaj.
Kako naj to rešim

cyber_killer ::

Hehe.

Lej nevem kok si rač.podkovan. Inštaliraj si Nlite ter si stviki svoj windows XP in notri integriraj driverje za ta SATA disk. To ti bo preverjeno delovalo. Lahko probas tudi z raznimi disketami, sam kaj se boš muču še z disketami.

jcb ::

JIh ne najdem, sploh ta CD nima teh driverje

cyber_killer ::

Če imaš kje kakšno frej mašino naredi tkole:

http://news.softpedia.com/news/Install-...

Sem probal, ko sem imel težave in deluje.SATA driverje si pa potegni iz uradne strani proizvajalca diska.

jcb ::

http://support.wdc.com/product/download...
Mam tegale


Sam ta disk nima jumperjev a jih je treba dodat. enga ali dva

Native disk
men tega nikjer ne piše

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

WamPIRe- ::

V BIOSu spremeni način SATA kontrolerja na ACHI, potem ne rabiš nobenih drajverjev za SATA.
Pa vse ostale Diske izklopi. Nastavi da prvo boota iz CD-ROMa in potem ni hudič, da ne bi delovalo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

jcb ::

V BIOS-u nikjer ne najdem besede ACHI

WamPIRe- ::

V BIOS-u nikjer ne najdem besede ACHI

Glej pri SATA napravah v Advanced... Moralo bi bit. Če tega nimaš, potem ti res ne preostane drugega, kot tlačenje SATA gonilnikov na CD oz disketo :S

jcb ::

V Biosu imam
pod Advanced: Chipset Conf., Resource Con., Peripheral conf:, System Hard Mon.

Če se katera beseda pojavlja je to ARMD, ampak ni to to.

jcb ::

Kaj pa, če moja matična ne sprejme tega diska?
Sam vrti se, dela, ampak ga ne zazna

jest10 ::

Daj pokliči kakega kolega (če jih sploh kaj imaš) in naj ti v zameno za 2 pira uštima zadevo. Ali pa prosi koga iz foruma(tukaj mislim da samo pir ne bo dovolj)

jcb ::

Daj pokliči kakega kolega (če jih sploh kaj imaš) in naj ti v zameno za 2 pira uštima zadevo. Ali pa prosi koga iz foruma(tukaj mislim da samo pir ne bo dovolj)


Jest raje poskusim sam rešit za pomoč ste pa tle vi.

cyber_killer ::

Jah povedali smo ti vse odgovore. Ali Nlite pa daš not driverje ali pa izklop SATA ter vklop ACHI.

jcb ::

Problem rešen.
Je pa tako, da sem pustil 80gb notri + 500gb.
Kriv je bil Jumper, ki ga nisem dobil poleg diska.

Daj pokliči kakega kolega (če jih sploh kaj imaš) in naj ti v zameno za 2 pira uštima zadevo. Ali pa prosi koga iz foruma(tukaj mislim da samo pir ne bo dovolj)


Ne bodi vedno tako prepičan, da sem en trol proti vsem in, da nič ne znam sam narest.

Drugače pa HVALA VSEM za vaš cajt in trud

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

solatko ::

Me pa prov zanima kakšen jumper si dobil, da ti je rešil problem in kam si ga vtaknil na SATA napravi. Jumper na IDE napravi določi vrstni red naprav, za sata to ni potrebno in zato tega nimajo.

Relanium ::

Mene tud to zanima.
Sicer sem pa enemu kolegu rihtal XPje na prenosnega, pa sm vido ta problem (bluescreen že ob instalaciji) pa si mislim, ja bom v BIOSu izklopu, pa bo stvar rešena. Grem v bios......hah, jebote, sploh ni funkcije te blo!
Mal pogooglam pa vidim da Fujitsu-Siemens Amilo računalniki sploh tega za izklopit NIMAJO!
Pol sm se pa pol dneva jebal, pa zraven odkril nLite, si lepo XP predelal pa posnel, pa mam zdaj da dela :)

jcb ::

solatko ::

Imam 6 Sata diskov, različnih proizvajalcev in kapacitet, pa ima samo en 160GB od WD-ja tak konektor, ostali tega sploh nimajo.

Zheegec ::

To imajo samo starejši, če se prav spomnim - tisti, ki imajo tudi še (opcijski) molex za napajanje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312976 (1290) Duhec
»

Občasna "A disk read error occurred" napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
82265 (2100) B_Weeed
»

Notebook kupljen v italiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
341952 (1453) Gutjerez
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193129 (2106) Gutjerez
»

Problem z Win XP na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71915 (1783) Dejancek

Več podobnih tem