» »

Problem z Win XP na SATA disk

Problem z Win XP na SATA disk

EvilGod ::

imam probleme z namestitvijo sistema na disk
Imam disk WD 250GB SATA-II in ploščo AsRock K7VT4APro.
Pred inštalacijo sem moral na disk nastaviti jumper, da dela samo 150MB/s, da ga je sistem bios zaznal... nato sem
nadaljeval z namestitvijo WIN XP iz cdja (uporabil sem tudi disketo za SATA/RAID driver)...
(isto je bilo če sem naložil naprej XP z SP1 (in dal potem SP2) ali če se dal gor že XP z SP2)
windows sem upšno inštaliral, nekajkrat uspešno restarta, a ko sem šel na Windows Update in
naložil Kritične posodobitve pa se mi po posodobitvi takoj po biosu napiše:
Boot Failure
Reboot and Select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device
Press any key when ready_

Šimpanz ::

Ali imaš čitalec kartic vgrajen v računalnik. Če imaš ga izklopi v BIOSU in ponovno inštaliraj Winse. Jaz sem imal podoben problem, razlog pa je bil v tem da je računalnik napačno označil diske (najprej kartice in šele na trdi disk). Ko sem hotel namestiti določene programe, ki se samodejno naložijo na C disk je računalnik javil napako saj ni našel diska C, ker je bil čitalec kartic prazen.

SavoS ::

v BIOS-u prestavi FIRST BOOT DEVICE na SCSI ali pa kar SATA, odvisno kakšne možnosti imaš, pa ti bo botalo z SATA diska, zdaj imaš verjetno nastavljeno na HDD 0....in je logično, da ti ne najde HDD.... pa preglej še malo nastavitve tam okol......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

EvilGod ::

Ja nimam čitalca, in sem mel nastavljeno, da je SATA first boot device...
ampak pri inštalaciji je win reku, da mora formatirat tut drug, manjši IDE disk, da bo gor posnel inštalacijske datoteke or something...
ko je to naredu se je sicer pol namestil na SATA disk, k je bil C...
zaenkrat sem probal tisti IDE disk odklopit, in zdaj se je tut samo SATA disk inštaliral...
ampak ponavadi (ne pa vedno isto) se je sesu, ko sem začenjal z Windows Update, včeraj ko sem to delal pa mi sploh ni uspelo uspšeno odpreti te strani... bom probal še danes, ko pridem iz faksa... ampak če bo spet povozilo boot pa nimam ideje kaj bi še naredil ??

SavoS ::

hmm zanimiva so včasih pota našeha hardwera....
Jaz zmeraj ko instaliram SATA disk, najprej odklopim ATA disk, kot da ga nebi imel, nato pa potem instaliram vse samo na SATA disk, vključno z driverji za SATA z diskete.... kasneje šele priklopim ATA disk, ki pa ga lepo prepozna in avtomatsko potem naloži neke driverje.....ker včasih zna ATA disk med instalacijo na SATA kaj jamrati in ti del datotek skopira na SATA in del na ATA disk, pol se pa lahko sam jebesh....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Dejancek ::

Bom kar v to temo napisal moje vprašanje, da nebi brez potrebe odpiral novo.

Jaz mam tud Xp in SATA disk...

Vprašanje pa je sledeče, ker ne uporabljam diskete oz disketnika več v kompu, bi rad nekako to uredil na ta način da bi to kar je na disketi dal na Win XP boot cd. A je to možno sploh ?
Ker to z disketo je res beda...

TriDvaEna ::

Barts PE

Dejancek ::

Ok tnx za program, sam to sem mimo bežno že vedu.

Mene bolj zanima, kako tiste datoteke iz diskete naložit na ta cd, da bo windows vedu da so tam, ko bom inštaliral winse, med stiskanjem F2 ali F6 ....
A jih je potrebno te datoteke v kaki posebno mapo dat, ......

Tega ne razumem ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi glede SATA diska...

Oddelek: Strojna oprema
141422 (1235) schwabspenk
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402285 (1648) PIII850
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122692 (2569) jELKO
»

trdi disk sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
51230 (1182) gkovac
»

Resen problem?

Oddelek: Strojna oprema
101211 (1011) mohha53

Več podobnih tem