» »

v steni skrita vrata - mizar in $$

v steni skrita vrata - mizar in $$

maia ::

Pozdravljeni!

Rabim malo ljudske modrosti ;)

Doma imam ena vrata, ki mi hodijo zelo narobe. Iz predsobe v dnevno sobo, ampak tja se da prit tud čez drug hodnik.
Najraje bi jih zazidala, na eno stran dala omaro in na drugi bi bil končno plac za kavč.
Problem pa je, da če jih zazidam, potem v flat ne morem nikoli več spravit ničesar večjega. Razni kavči, postle ipd. se zaradi enga ozkega vogala lahko slikajo.

Se pravi 99.9% časa so tista vrata neuporabna/zaprta in motijo razporeditev pohištva. Ampak je treba mislt tud na tist 0.1%.
Zato mi je prišla na misel ideja, da bi se naredilo nekakšna "skrivna vrata", ki bi zgledala kot stena in bi obnjo lahko prtisnla kavč in nanjo obesla kako sliko, ampak bi mela tud ene par majcenih tečajev in nek zatič, tako da se da po potrebi odpret in spustit not kak velik kos pohištva.

Zdej pa me zanima kako se lotit zadeve. Stena ni nosilna, vrata so taka navadna z 'nadlučjo' al kako se reče tistemu steklu na vrhu do stropa.

A mi to naredi vsak mizar? Kak material bi bil primeren? Nekaj lahkega ampak močnega. A se da to narest, da je zunanji otip tak kot od stene - da se prebarva z neko emulzijo, tako da se ne loči bistveno od ostale stene? In koliko približno bi to stalo (skupaj z odstranitvijo onstoječih podbojev)?

Če se kdo kaj pametnega spomni bom zelo hvaležna!

lp, Maja.

BigWhale ::

Ce lahk to u filmih nardijo pol lahk tud ti! Zih! ;)

Tisto steklo nad vrati se verjetno najbolj enostavno zapre z gips ploscami, to potem pobarvas in se od stene sploh ne loci. Pri vratih je pa odvisno kako so narejena, problem je v tem, da je vratno krilo vedno obeseno na zunanjo stran podbojev na eni strani. Eno stran lahko prav tako zapres z gips ploscami na drugi strani, tam kjer so vrata je pa vprasanje.

Lahko si pa omislis kaksna posebaj zate narejena vrata, ki bi bila drugace obesena na podboj in bi jih lahko lazje skrila 'v steno'.

Se vedno ostane problem kljuke. Ce je nimas moras pustiti luknjo v steni, ce jo imas potem imas kljuko sredi stene. :)

... no lahko pa tako naredis, da se vrata sama odprejo, ko premaknes knjigo na knjizni polici. ;)

Mehmed ::

Poberes kljuko ven pa prelepis z enim velikim plakatom. Works for me.

maia ::

hehe mehmed, sej zdej mam tko!
ampak bi rada, da je izravnano s steno okoli, zato bi blo treba podboje čist vun vreč!
tako da morajo bit ta "vrata" enake debeline kot stena.

Opkow ::

Kaj pa če bi dala namesto vrat eno veliko ogledalo do tal z leseno obrobo.
Na drugi strani pa eno plitko knjižno polico, ki bi bila tudi na tečajih.

Vikking ::

prečekiraj: hidden passage way

maia ::

jao, preveč gledate filme :)
nič fancy ne sme bit, in nič ogledal in poličk!
na eni strani bi bil ob tej "steni" kavč, na drugi strani pa taka visoka omara (na koleščkih recimo). Se pravi za omaro sso lahko tečaji in nekakšen zatič ali kljukica, na drugi strani pa mora bit kot stena, ravno in gladko, da se vidi samo malo stika med pravo steno in nepravo steno.

Vikking ::

Lahko narediš na magnet da se zadeva zapre. Namesto kljuke (jezička) se zadeva zapre na magnet. Reža se lahko bp skrije z letvico. Če pa te letvica moti bo reža pač ostala.
Namesto navadnih vidnih tečajev, kupiš v vsaki tehnični trgovini na metre, palične tečaje oz. tečaje za skrinjice.

Highlag ::

Ah komplicirate.
Na obok odprtine se z obeh strani na zid pritrdi na vsako stran letve - 5x3cm recimo, to tako da so od tvoje stene umaknjene stran za 18mm. Kupiš za velikost odprtine 2 iverki - za vsako stran zida in jih priviješ s parimi vijaki na letve. Vzameš jupol in prebarvaš vse skupaj.

Če je potreba te plošče odviješ in odstraniš. Itak ne menjaš pohištva vsako leto.
Never trust a computer you can't throw out a window

PacificBlue ::

+1

Ali pa uporabiš namesto iverke knauf ploščo.

Tomay ::

Obstajajo vrata ki delujejo kot nihajna torej brez kljuk in imajo skrite tečaje (pante).
Vgradit se dajo tako, da so ravna s steno. Glej tu slika 5 vrata skrajno desno. Edina težava je ker bo potrebno podboj zamenjat in bo tudi nekaj "zidarskih" del, če nočeš imeti ožjih vrat kot jih imaš zdaj.
Voodoo 4Ever

Vikking ::

Ah komplicirate.
Na obok odprtine se z obeh strani na zid pritrdi na vsako stran letve - 5x3cm recimo, to tako da so od tvoje stene umaknjene stran za 18mm. Kupiš za velikost odprtine 2 iverki - za vsako stran zida in jih priviješ s parimi vijaki na letve. Vzameš jupol in prebarvaš vse skupaj.

Če je potreba te plošče odviješ in odstraniš. Itak ne menjaš pohištva vsako leto.


Namesto da ti dve iverki fiksno pritrdi, lahko na eno strani namontira magnet, na drugi strani pa palčine tečaje in se bodo vrata odpirala in zapirala. Če bo barvala iverke je pa pametno pobarvati po obeh straneh plošče.

cortez ::

zakaj pa nebi dala drsna vrata. al pa mogoče harmoniko :)



tud to se mi zdi ok, sam kljuko bi zamenjal za okroglo al pa kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

msjr ::

Po moje je najbolje vreči ven vrata.

- vzameš dve knauf plošči velikosti luknje
- narediš okvir (lesen, pločevina) v velikosti luknje (globine tako da ne bo knauf ven gledal).
- našraufaš knauf na okvir
- potisneš not
- prebeliš, mogoče še zagipsaš robove

V vsaki baubau trgovini ti narežejo les na prave dolžine. Tam kupiš še gips, knauf, vijake in barvo. Knauf režeš simpl (poglej na njihovem sajtu).

Stroški ~50EUR + 3 ure dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

maia ::

msjr, aha, to je zanimivo.
se pravi predlagaš, da v bistvu nardim knauf ploščo direkt pravih dimenizij, ki pač stoji not.
čeprav nekak mora bit pritrjen ta okvir, ampak v bistvu res ni nujno, da je na tečajih.
kul, samo ne vem če bi se glih sama lotila projekta :) predvsem tistega dela, kjer je treba podboje vun dat in steno in robove lepo poštimat, da so gladki in pravokotni.
ampak ok, se pravi da to pol ni mizarsko delo..
kak bi to majstor bil, ki bi mi to naredil?
pa če je to za diy 50 EUR + 3ure, a je realno, da mi to nekdo naredi za recimo 200 EUR?

aja, highlag, štekam! isto kot msjr, samo da je okvir fiksen! pol je res vprašanje kako pogosto bom rabla ta prehod!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

BigWhale ::

To je tri ure dela za tistega, ki se je s tem ze prej ukvarjal in je prej to delal. Jaz bi to tri dni skupaj packal. :>

Highlag ::

Ja praktično enako. Glede nato, da si napisala da bi prehod še kdaj rabila bi uporabil iverko, ker jo res lahko uporabiš večkrat. Knauf je bolj permanentna zadeva. Bi morala vsakič znova tisto ploščo kupovat. Pa še mogoče brez skrbi lahko kakšno polico gor namontiraš.

Kar se dela tiče 3h je pomoje malo malo. Če imaš vse pripravljeno v nulo mogoče še. Pa se vedno kje kaj zalomi... :-)

Sicer pa sploh ni nujno, da podboj mečeš ven. Če te obroba pretirano ne moti bi jo lahko pustila notri, samo dodaš letve in plošče.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mavčne (gips) plošče - orodje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12323606 (7123) Twixz
»

gradnja mansardnega stanovanja

Oddelek: Loža
244807 (1382) Twixz
»

Zapolnitev nadsvetlob in škatel rolet

Oddelek: Loža
113199 (2890) Invictus
»

Izolacija sobe za vaje z bendom

Oddelek: Loža
133294 (2909) LeQuack
»

pritrditev polic na nenosilno steno

Oddelek: Loža
93802 (3647) madmitch

Več podobnih tem