» »

pomoč - onbord onbord grafika ne dela, ko dodam samostojno grafiko

pomoč - onbord onbord grafika ne dela, ko dodam samostojno grafiko

čombe ::

Pozdravljeni,

ker ne vem kam bi se obrnil, vem pa da ste tukaj zelo dobri v svetu računalništva se obračam na vas. Lepo prosim za pomoč, če je že kdo imel kdaj sledeči problem.

Imam compaq evo D 510, ki ima onbord grafiko, ker pa želim priklpiti še dodatni monitor sem dodal samostojno grafično kartico. Sedaj mi pa vga onbord ne pošlje signala na monitor (se očitno sama sklopi). v Windowsih xp sta inštalirani obe grafični kartici, verjetno je potrebno nekaj storiti v biosu. Pričakoval bi, da je v biosu opcija za vklop onbord grafike, vendar ne vidim nič podobnega........


Najlepša hvala za pomoč

iztok

KoMar- ::

XPji ne podpirajo razširjenega namizja čez različne grafične kartice. To prinese šele Windows 7.

5er--> ::

@KoMar-: Ne nakladaj. Sem imel on-board, AGP in PCI grafično sočasno na xp-jih. In to različnih proizvajalcev (Sis,ATI,nVidia)
@iztok1: Zelo verjetno bios izklopi on-board grafično, če zazna AGP/PCI-expres nameščeno. Poglej v nastavitvah BIOS-a, če imaš lahko vklopljeni obe. Če ne najdeš pametne nastavitve (ali pa funkcija obstaja, vendar noče delovati - piskanje pc-speaker-ja po restartu), lahko poskusiš še z nadgradnjo biosa in upaš, da so tam kaj uštimali... drugače pa več sreče prihodnjič. :)

KoMar- ::

Hm, možno, da je potem v XP možno, v Visti pa ne. Vsaj tako mi je rekel avtor PSPdisp. :8)

čombe ::

Hvala za odgovor 5er,

verjetno ne bo nič, ker v biosu ni nastavitve.

:D

duff ::

kot sem se jaz enkrat s tem ubadal, sem ugotovil (vsaj na IBM postajah), da v kolikor vklopim PCI grafično, mi disable-a onboard. Če sem vklopil AGP, sta mi delali obe. Je pa bilo oboje na win XP na popolnoma enakem sistemu. PCI grafična mi je direktno disable-ala onboard grafično.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Video onboard + agp vga ne delujeta hkrati

Oddelek: Strojna oprema
151647 (1406) ender
»

Dve grafični kartici in problem

Oddelek: Programska oprema
112665 (2436) bluefish
»

Težave pri priklopu monitorja na VGA konektor

Oddelek: Strojna oprema
91877 (1713) ender
»

3-je monitorji - kako?

Oddelek: Strojna oprema
141880 (1581) opeter
»

dual monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
232847 (2213) kunigunda

Več podobnih tem