» »

Kupovanje avtomobila iz Poljske

Kupovanje avtomobila iz Poljske

Fave ::

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Na kaj je treba biti pozoren?

Kako se prepričati, da avto ni ukraden?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

DimmniBurek ::

Mene bolj zanima zakaj? Tolk cenejše zihr ni
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fave ::

Ja, pa je. Že v Nemčiji je cenejši, na Poljskem pa še bolj.

Če bi ga za tako ceno dobil v Sloeniji, bi ga seveda raje kupil tu.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

Avenger ::

Če boš kupil, obljubi da boš poročal, kako so te nategnili. :D

Vem kako poslujejo taki tipi in lahko verjameš da na avtu nekaj ni tko kot zgleda, lahko bo imel kilometre prevrtene nazaj za 200.000, lahko je bil prej hudo razbit, zdaj šlampasto popravljen, čeprav zgleda super in se prodaja kot nerazbit. Verjemi, da Poljaki/preprodajalci niso idioti ko gre za denar in ne bojo prodajali pod ceno, karkoli že kupuješ od njih je _dejansko_ vredno veliko manj.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

dzinks63 ::

Težko verjamem, da je na Poljskem cenejše. Poljaki so pokupili šrota iz cele evrope, edino če je res tako slab in z napako ali celo vroč avtomobil, da bi lahko bil konkretno cenejši. Poljaki še k nam hodijo avtomobile kupovat, tako da tole se mi zdi čudno vse skupaj. Sploh pa če je res kaj prida in dober pa še poceni avtomobil in da še kar čaka na kupca, je pa še bolj mistično vse skupaj. Na pamet rečeno, ne priporočam. Zadnje čase so cene avtomobilov tudi pri nas zelo ugodne, avtomobili se ne prodajajo več kot vroče žemljice in je marsikateri lastnik že lahko kar srečen, da ga sploh proda, po še nekako normalni ceni, ker če ga hoče hitro prodat, ga mora dat praktično izpod tržne cene.

djordjevic ::

Kar se novih avtomobil tiče, so nekatere znamke na Poljskem občutno cenejše. Vem iz prve roke, ker se je kolega resno zanimal za nakup nove Octavie. Tako da ne nabijat v prazno. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Recordman ::

Ja, pa je. Že v Nemčiji je cenejši, na Poljskem pa še bolj.

Če bi ga za tako ceno dobil v Sloeniji, bi ga seveda raje kupil tu.


Kaj, za koliko? Si ga našel online? Daj link.

Nekaj mi pravi, da gledaš oglase na netu in se najcenejši nahaja na Poljskem, sedaj pa si zaključil, da so gor avtomobili cenejši in ga boš šel iskat. Smeha polna skleda...

DimmniBurek ::

Moj point je bil, da imaš pot do gor, kak davek, ker je iz tujine(za motor ga ni blo, ko sem jaz pripeljal iz ITA, ampak za avte mislim da je), morebiten shit, kar pomeni da nardiš miljardo km zastonj, plus to, da te verjetno fejst nategnejo. Pri novem je pa spet ful davka.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fave ::

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Davka je vsega skupaj nič, ker je tovorno vozilo. Avto bi kupil na podjetje. Sama pot pa je lahko tudi zanimiv izlet.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Recordman ::

Kar se novih avtomobil tiče, so nekatere znamke na Poljskem občutno cenejše. Vem iz prve roke, ker se je kolega resno zanimal za nakup nove Octavie. Tako da ne nabijat v prazno. ;)


Stvar okusa. Nov avto najdeš lahko ceneje marsikje, splošnih pravil ni. Poljsko pa slučajno poznam malo bolje in rečem lahko, da so novi avtomobili v povprečju dražji kot pri nas (ne cene na ceniku ampak cene, ki so jih ljudje dejansko plačali pri nakupu).

Saj tudi pri nas dobiš ugodne ponudbe, če se le potrudiš. Enodnevne registracije (Renault, VW), group buy (BMW)... v teh primerih je cena novega avta enaka povprečni oglaševani ceni 2 leti starega.

Recordman ::

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Davka je vsega skupaj nič, ker je tovorno vozilo. Avto bi kupil na podjetje. Sama pot pa je lahko tudi zanimiv izlet.


In kaj je tukaj tako zelo ugodnega?

Pri nas dobiš npr. tole:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=317...

Zgodovina sprememb…

Fave ::

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai...

Davka je vsega skupaj nič, ker je tovorno vozilo. Avto bi kupil na podjetje. Sama pot pa je lahko tudi zanimiv izlet.


In kaj je tukaj tako zelo ugodnega?

Pri nas dobiš npr. tole:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=317...


A bi drugič malo preveril opremo? Avtomatski menjalnik, navigacija, strešno okno, usnje, ogrevani sedeži, sprednji odbijač, pokrit kason, plastika v kasonu....

Kje točno, bi se lahko zgodil nateg, glede na to, da avto prodaja AH?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

geniuus ::

a pa ti to avtohišo poznaš?
na mobile.de je registrirana 2 meseca

primeri goljufanja:
-lažna firma -> lažni računi, ki ne veljajo
-ponarejeni dokumenti
-lahko te oropajo (če ne poznaš krajev, itak ne veš kam greš in ker si prišel od tako daleč imaš sigurno gotovino pri sebi)

K ceni pa je treba prištet tudi tvoj izlet. Sploh ni nujno da ti avto ušeč oz. da bo v takem stanju kot želiš. Če ga boš kupil v sloveniji, boš sigurno pogledal vsaj 2 ali 3 preden boš kaj kupil, tukaj pa vse staviš na enega???
Poišči še kakšen oglas za avto v bližini, da ne boš zastonj hodil.

Fave ::

A pa se da to avtohišo kje preveriti? Se da preveriti dokumente?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

tony1 ::

Kdor bo šel *rabljen* avto kupovat na vzhod, ni zdrav.

TOP ::

In kako ti misliš preverit.če je bil avto ukraden,edino če maš veze,drugače izveš ko ga hočeš registrirat.In na Poljskem se ti bo prej to zgodilo,kot v Nemčiji.In kolikšna je sploh razlika v ceni 2-3k e.Ker če je manša se ne splača.

amigo_no1 ::

Spletne strani za preverjanje vozil @ policija.si
http://www.policija.si/index.php/compon...

tony1 ::

Tale link ni vreden pol naprstnika tople vode..

Valvoline ::

Poznam enega Poljaka ki dela v Mb,pravi da so avti pr nas cenejši in precej bl ohranjeni k na Poljskem,baje da tam je 80% cest totalno uničenih.

Zheegec ::

Poljaki na veliko kupujejo vozila vseh vrst sploh iz Italije, pri eni veliki firmi v Ita so mi rekli da pridejo Poljaki k njim celo po en sam avto če je treba :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Fave ::

Enivej, tistemu, ki to vozilo privleče v Slovenijo kot pravna oseba, ga odkupim za 1 kEUR dražje.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

lonz ::

Fave, not to piss on your parade, ampak prekleto preveri prodajalca. Poznam ene par horor zgodb glede takihle uvozov!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Fave ::

Fave, not to piss on your parade, ampak prekleto preveri prodajalca. Poznam ene par horor zgodb glede takihle uvozov!


Vem, tudi jaz sem sem jih že slišal. Samo, kako naj preverim prodajalca?
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Okapi ::

Samo, kako naj preverim prodajalca?
Če je AH, poišči njihovo spletno stran, poguglaj naokoli, pomagaj si z gugl translate, poglej v poljski telefonski imenik, pokliči jih po telefonu ...

O.

Fave ::

http://telichowski.otomoto.pl/nissan-na...

tole je njihova stran, in na njej ta avto. Google izpljune kar precej zadetkov za to AH. Ali sem s tem že na varni strani, ali je še kaj?

http://www.google.si/search?rlz=1C1GGLS...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fave ()

Okapi ::

Ali sem s tem že na varni strani, ali je še kaj?
Še vedno je lahko karkoli narobe z avtom. Zguglaš lahko recimo kakšen polski avtomoto forum in tam vprašaš, če je firma solidna in zaupanja vredna. Vprašanje pa je, koliko časa te bo čakal avto, če je res ugodna priložnost. Ker v Evropi je verjetno 1000 preprodajalcev rabljenih avtov, ki cele dneve brskajo po netu in iščejo ugodne priložnosti.

O.

tiga325 ::

Fora je, da na mobile.de in podobnih straneh najcenejše oglase dajejo ven nategovalci, ki te na zelo
prefinjen način oropajo... Oglas zgleda pa kot pravi...sanjski.

Fora je v tem, da ti pošlješ mail, kot interesent...v parih urah dobiš prijazen odgovor, da se avto prodaja
zaradi takega in drugačnega razloga zelo ugodno ( ponavadi je to selitev lastnika v Anglijo, tam pa imajo
volan na drugi strani in da ga zato ne more peljat s sabo )...in da ti ga z veseljem pokaže, vendar da mu
moraš par dni prej najaviti obisk... Da pa bo prepričan v tvoj obisk in da ne bo zastonj prišel iz Anglije,
pa mu kot garancijo o resnosti pošlješ poskeniran obrazec Western Uniona, da si sam sebi nakazal kupnino v
tisto mesto, kjer naj bi se dobila. folk to naredi, saj meni, da če sam sebi nakažeš denar, itak ni nič
sumljivega...prevarant pa s pomočjo številk na obrazcu in poznanstev na Western unionu dvigne tvoj denar,
preden prideš ti tja...in čakaš zaman... Kaj sledi...ti je najbrž jasno.

Teh pričevanj je na netu, kolikor hočeš...sam sem se pred leti prav vrgel v raziskovanje teh prevar in
na koncu sem ugotovil, da je tega res veliko, RES veliko...Ljudje pa kot vedno, nasedajo pravljičnim
ponudbam...

V najboljšem primeru...narediš 1000-1500 km in se vrneš praznih rok, v najslabšem pa se vrneš še brez
denarja.

Dandanes je težko dobiti res dober in poceni avto, pa kjerkoli v evropi že...in glede na to, da so meje
praktično odprte in da je danes prekupčevalcev že več, kot trgovin z živili...bi bilo čudno, če se realne
cene avtomobilov nebi izenačile na trgih v evropi...

jlpktnst ::

Ja možno da je nateg, možno da ni.

Najboljša ti je najt eno avtohišo pri nas ki ti ga pripelje. Pa oni poberejo pač svojo maržo vmes. Tako je tudi foter nabavu z nemčije že kaj, pa je bilo čisto dobro na koncu. Vprašanje je pa kako in kaj je s Poljsko, definitivno manj ziher kot Nemčija.

System ::

Fave na Poljsko misliš hodit po ta avto?
Jao kak se boš nafu***, ok boš prišel dol in porabil ohoho za bencin + dnar vstran vrgel + carina, da boš ugotovil, da je bil avto zaleten.Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem hodil v Nemčijo po Audi A6 mi je obljubljal, da je brez praske, nikoli ruknjen,...Pridem dol z onim majstrom, ki pregleda avto, če je vse vredu nakar ugotovi, da je bil zaleten.Sem moral njemu plačat 150EUR,bencin,cel dan sem zapravo,...Kupuj v SLO ;)
Razen, če si 100%, da z avtom ni nič narobe, kar pa nemoreš vedet, če se sam ne prepričaš.

sidd ::

Hmm, nekaj zagotovo drži: ceste na poljskem so v istem stanju kot njihove železnice - GROZNEM! Glede polske pa.....tukaj moraš biti več kot 100% previden....Kot so dejali, če je prelepo da bi bilo res, ponavadi tudi tako je.
no idea for signature
signed
I

Fantocci ::

Poljaki (vsaj tisti, ki nekaj prekupčujejo) so lisjaki in bi še svojo mater okoli prinesli... Vem da zveni rasistično, ampak sem precej hodil po Poljskem in poznam razmere.
Pa tudi njihove ceste so res porazne in njihov stil vožnje tudi (divjanje). Že zato sam njihovega avta ne bi vzel, pa če bi bilo vse ostalo OK.

krucymucy ::

Zanimivo. Vsakic ko sem bil v Italiji z znancem ki "uvaza" avtomobile, je bil tam vsaj en polno nalozen poljski kamion rabljenih avtomobilov z Italije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz tujine

Oddelek: Na cesti
4524289 (4360) benjaminp

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9510523 (6068) bluefish
»

Pomoč pri nakupu rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506894 (5100) next3steps
»

Ljubiteljski avto

Oddelek: Na cesti
254450 (3270) hojnikb
»

Nakup avtomobila/hatchback (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10718687 (15018) Utk

Več podobnih tem