» »

2 minuti čakanja za ADSL v XPjh

2 minuti čakanja za ADSL v XPjh

Matek ::

Torej danes sem instaliral xp-je, downloadal sem vse update, zdaj pa mam probleme z ADSL povezavo. Ko se mi računalnik zažene, je na videz vse v redu. Če pa grem v start->settings->network connections->SiOL, kjer j narejena povezava za ADSL, mi zablokira meni Start in Taskbar, torej starta se ne da več odpreti in na taskbaru ne morem izbrati ničesar. Enako se zgodi tudi, če grem v control panel pod network connections, ko dvakrat kliknem na njih, se pokaže peščena ura, in ne morem izbrati ničesar v Nadzorni plošči. Tako ostane v obeh primerih okrog 2 minuti, nakar se vse sprosti in lahko naprej delam, po teh dveh minutah dela vse super.

A ve kdo kako bi to popravil?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

prebrskaj po ostalih temah.. če se ne motim je treba neki logon na domeno izklopit.

Matek ::

Pod properties od povezave je pri jezičku options "include windows domain", mogoče to?

Sam to je že blo izklopljeno, sem zdaj vklopu, pa ni razlike.

Mi lahko poveš približne naslove tem, da ne bom brezglavo iskal?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

globoko grlo ::

a se ti to dogaja kadarkoli se hočeš konektat al samo na začetku, pri prvem bootu, če se sam na začetku se ti lahko kkšn progy še louda (antivir, firewall) al pa kj druzga

men podobn dela pa mam xpje, adsl, P4 16a, pa 512 ddr rama, ampak samo ko prvič zalaufam računalo, pol je pa kul

Matek ::

sam na začetku ko bootam, potem dela skoz normalno. Torej maš iste probleme, LuGi je reko na ircu da tudi, to bo že solvable.

Daj CaqKa, prosim povej v kerih topicih so se že menil.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McHusch ::

My Network Places / Properites / Local Area Network / Properties / Internet Protocol (TCP/IP)

tle si naštimajte eno IP številko za katico; npr: 192.168.0.1 pa subnet mask nastavite na 255.255.255.0

CaqKa ::

nastavi si na 100 postov pa preglej... ni dolgo nazaj kaj je blo to... al je blo v prvi fronti ali pa v pomoč in nasveti...

Matek ::

Thanx vsem, McHusch, you're da man:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

McHusch ::

he he, to rad slišim:D :D

važn da smo rešil problem

CaqKa ::

pa kaj siol ne napiše da je treba to nastavit?
pri arnesu in pri kksu so mi povedali kaj je treba nastavit.. lahko ap da eni očitno ne preberejo tega :)

Matek ::

Ne CaqKa, jaz sem dobil samo navodila za registracijo in nastavljanje tistega dialerja (Enternet), pa nič o tem kaj bi blo v XPjih treba nastavljat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

treba na siol poklicat pa jim povedat da jim bomo zaračunali za tech support

Matek ::

:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

kolegu se isto dogaja na običnem dial up.. kaj pa more tam nastavit?

McHusch ::

če ma v računalu mrežno, isto

Matek ::

naj napiše v run okence msconfig in pri jezičku services izklopi workstation
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
251996 (1350) KTr1sk
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401832 (1404) mte
»

pocasni zagon winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
312393 (1848) Lunik
»

Internet connection sharing! WTF???

Oddelek: Pomoč in nasveti
201752 (1448) CaqKa
»

Gateway

Oddelek: Omrežja in internet
81226 (1012) matic

Več podobnih tem