» »

ADSL

ADSL

peri14 ::

Mene zanima da če je pri useh uporabnikih adsl-ja da ko vklopiš računalnik ko prideš na namizje da moraš počakati skoraj dve minuti da lahko začneš kaj delat ker če ne počakam dve minuti sploh mi ne odpre nobenega okna!!!!!recim hočem odpreti povezavo za intrnet in kliknem in mi tisto okno odpre komaj po dveh minutah!!!!zato me zanima če je pri useh ki imajo adsl tako??????

jurre ::

ze 100x premleta tema...windowsi iscejo IP, zato pojdi v network connections v nadzorni plosci in napisi not en IP (sedaj mas nastavljeno naj ga avtomatsko dobi, pa ga ne more od nikjer)

#000000 ::

Nima to veze z adsl-jem in povezavami spljoh. To se tebi mašina tko počasi prižiga. (edino bi mogoče imelo kako vezo z adsl-jem če imaš naštimano tko da se ti takoj ko prižgeš mašino, vzpostavi povezava)

ze 100x premleta tema...windowsi iscejo IP, zato pojdi v network connections v nadzorni plosci in napisi not en IP (sedaj mas nastavljeno naj ga avtomatsko dobi, pa ga ne more od nikjer)


Aja sej men tud ko pržgem škatlo, kaže tam da pridobiva omrežni naslov in tista ikonca šiba levo desno. Ampak na internet pa me spusti ne glede na to. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jurre ::

pa si napis enga:D saj ni vazn kaksnega, sploh ce imas samo en racunalnik.
Meni je tud to od zacetka delal kakor je napisal peri14, nisem mogu kliknt nc dokler se winsi niso spomnl zarad IPja..ko sem napisal enga not, resetiral puf je delal takoj8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Alexius Heristalski ::

Če imaš težave z ADSL-jem, zateži Siolu na 0801000, saj jih plačuješ za to, ane?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Athlon 64 ::

Ja jaz moram tut pocakat, ampak sem potrpezliv clovek.

peri14 ::

dokler nisem imel adslja mi ni delalo tako!!sem lahko takoj delal kar sm hotel!!!

bart ::

hi
"Izberite Use the following IP Address (Navedite naslov IP-streznika) in vpišite lokalni IP (10.6.12.2.). Vpišite tudi masko omrežja (subnetmask), ki je: 255.255.255.0. Maska omrežja navede, koliko IP-naslovov je dovoljeno uporabljati v omrežju. Če boste vpisali napačno subnet masko, povezava ne bo delovala. Vpišite tudi ''Gateway" (Prehod) > 10.6.12.1
Vpišite DNS-strežnike 193.189.160.11 in 193.189.160.12."
več maš na: http://www.siol.si/index.php?id=352

peri14 ::

bart a to velja tudi za xp-je????

#000000 ::

Ja verjetno res, ampak zdej ga maš, in s tem tudi do neskončno velik raznoraznih programov in orodij, kere verjetno tud namestiš,(velik teh zastonj programov si ob instalaciji zagotovi da se bodo štartal ob zagonu sistema 'Quick time'npr.) In če se ti poleg obveznih servisov + AV in FW zaganja še kakih 5-10 nepotrebnih zadev, potem res traja. Torej najdi si Tune UP 2004 instaliraj in odstrani nepotrebne zadeve iz starupa. ( da se to izvesti tudi brez tega programa, ampak to naj razloži nekdo ki to obvlada) jest ne :(

Imaš pa še eno možnost, da ne storiš ničesar in čas med zagonom sistema izkoristiš npr. za jutranjo kavico in časopis itd. :D :D LP

OldSkul ::

#000000, nepotrebne stvari iz starupa se izbriše tako, da greš na START/RUN/msconfig

peri14 ::

ma bom jst tle biu malo potrpežljiv in bom čakal da se računalnik sam uštima da lahko kaj delam!!jst nebom nič tiku ker se bojim da use zajebem!!!=))))

#000000 ::

sadarj79 Hvala. Tole gre pa pod CTRL-D ampak je pa treba točno vedet kaj delaš. Tko da bom še mal Tune Up uporablju poj se pa še tega znebim. Ti peri14 pa komot ta program ponucaš, če pa kej navš vedu ti bo pa zuhr kdo pomagu, ane. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

bart ::

hi
ja tud za xp-je velja
by

peri14 ::

ma tisto ko morem sam vpisat ip napišem tako kot mi piše na strani od siola al si morem sam zmislt????

jurre ::

ip se lahko zmislis! DNS mors vpisat siolov: 193.189.160.11 in 193.189.160.12.
za ip je pa vseeno..lahko napises kakor je rekel bart, lahko napises 192.168.1.100, 2.300, karkol....al pa cist neki druzga. Pa masko mors napisat 255.255.255.0 - to ponavad ze sam izpise ko napises ip.

KTr1sk ::

Ja tole bart res pomaga, mene pa še zanima kam vpišem IP od računalnika, ker imam včasih še en račulanik preko switcha povezan pa se zmeraj tako dolgi iščeta, včasih se sploh ne najdeta pa takrat imam na automatsko da mi zazna IP, kako naj vem kaj naj vpišem, imel bi napisan IP od drugega računalnika in IP od ADSL modema da se ne bi tako dolgo zaganjalo!
hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

A je kdo razumel moje vprašanje?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

jurre ::

odpri nadzorno plosco (control panel), klikni omrezne povezave (network connections), z desno klikni na local area connection, daj lastnosti (properties), klikni 2x na Internet Protocol (TCP/IP) in vpisi not IP - recmo na prvem rac napisi npr 192.168.1.100, maska 255.255.255.0, spodaj DNSe od siola, ki jih je ze nekdo napisal zgoraj, na drugem racunalniku pa napisi 192.168.1.101. In imas dolocen ip za vsakega pa se ne bosta iskala..

KTr1sk ::

hvala to sem mislil bom videl če mi bo ratalo
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

WhiteWolf ::

Da ti bo še bolj jasno:

"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

peri14 ::

a in če to napšem točno kot je na sliki bi mi moralo delati????

WhiteWolf ::

ja
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Athlon 64 ::

Ce ne se pa zatozi na siol, kot se bom jaz

peri14 ::

ne saj zdaj mi dela uredu ko sm upisal ip-je!!!hvala usem

KTr1sk ::

Zadeva dela, ampak mi ni jasno "Default gateway" in "IP address" , pri IP address imam na koncu 100 pri Default gateway pa 1. Ali je to v redu?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475843 (2826) OmegaBlue
»

xbox 360 & windows media player

Oddelek: Konzole
233483 (2630) astras
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212373 (2022) gumby
»

router + staticni IP - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
102971 (2848) McHregec
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222164 (1938) TribesMan

Več podobnih tem