» »

Skeniranje 3D objektov

Skeniranje 3D objektov

antonija ::

A kdo slucajno pozna kaksno firmo v sloveniji ki to pocne? Rabil bi scan moje glave oblecene v potapljasko "kapuco" (7mm neopren povsod razen oci/nos/usta).

Po skeniranju bi pa rabil se "print" objekta v 3D obliko (za kalup).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

JanK ::

Ne poznam nobene firme, zal. Me pa zanima zakaj bos to rabil?

dmk ::

ib-procadd
so za bežigradom v lj in so pro, cene so pa tut take verjetno.

http://www.ib-procadd.si/
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

antonija ::

Ce bi hotu zadevo odlit (narest kalup, ga ojacat, vlit za pozitiv) bi (glede na google cene) zapravil vsaj 100 ce ne 150 USD (materiala bi verjetno kaj ostalo sam vseen). Edino cesar ne vem je kolk racunajo za izdelavo takih stvari. Bom vprasal tele ib- thingy.

Hvala!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Če nameravaš skenirati samo zato, da boš potem naredil kalup, je verjetno preprosteje in ceneje narediti po oldskul metodi, s silikonom in mavcem.


http://www.smooth-on.com/gallery.php?ga...

O.

antonija ::

Si sel pogledat cene za tale "silikon in mavec"?

Navaden alginat za kalupiranje delov telesa sicer ni tako pregresno drag kot tale Body Double(R) silikon, sam vseeno gre pa veliko casa in pa ogromno packarije. Pa se noben mi ne garantira da bo koncni izdelek blizu temu kar jaz hocem (nisem glih najbolj "handy").
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

;-) ::

Zakaj nebi naredil tega tako kot delajo na Mythbustersih? Enostavno in celo premoženje tud ne stane pomoje, drugače pa uporabiš kake alternative.

Okapi ::

(nisem glih najbolj "handy").
Saj dokler ti delajo kalup glave, tako ali tako nimaš prstov zraven, ampak samo sediš in si pri miru:D

Za cene pa nisem gledal, tisti link sem dal samo informativno. Take reči lahko narediš tudi v DIY izvedbi, z materialom iz Bauhausa, je pa v vsakem primeru res precej več packarije, kot če te nekdo skenira in potem naredi model s 3D "tiskalnikom".

O.

sidd ::

Poglej na fakulteto za strojnistvo v mariboru! Samo racunaj da ura skeniranja pride nekje 100EUR, potem pa se kak 3d print...poceni imo ne bo.
Lp
no idea for signature
signed
I

antonija ::

Pri skeniranju je zadeva taka da meni na koncu ostane podatkovni model ki ga lahko "sprintam" kadarkoli in kjerkoli (oz. tam kjer so firme ki to delajo). Ce naredim fizicen kalup in odlijem model potem imam packarijo in stvari ki jih je treba nekam spravit (ce je model iz mavca je treba pazit se na vlaznost, etc.). In rekrutirat bo treba kolege da bi se zadevo sploh dalo izpeljat.

S stvarmi iz bauhause je pa tkole... direkt na glavo dajat navaden mavec je baje strasno neprijetno (ker mavec se greje glava pa sluzi kot precej dober hladilnik za telo). Uporabit kaksno drugo stvar ki pa ni dizajnirana za uporabo na oceh/ustih/usesih se mi pa zdi se bolj neumno...

Uglavnem ko sem vidu kolk bi me rpislo ce bi hotu narest odlitek moje glave "old fashion way" sem zacel iskat informacije in cene za "the new way".
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

Sporoči cene, ko boš vprašal pri onih Bežigrajčanih.

O.

Keyser Soze ::

Kako natančen model pa rabiš? Odstopanja v rangu...?

Ker v bistvu rabiš samo en dober program za analizo zajetih slik. Če se ne motim obstaja vrsta metod, ki ti omogoča 3D skeniranje na DIY način.

David laser scanner? Ipd.
OM, F, G!

antonija ::

Sej scan sklepam da niti ni tako tezko narest po DIY varianti, ampak iz scana narest "print" (3D model) pa zna bit nicken problem. Zaenkrat se studiram "old school" metode za ulivanje delov telesa, za ceno bom pa verjetno klical jutri.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Heh, 3D printerji za širše množice niti niso tako "dragi", glede na to kaj ti ponujajo.
So pa printi zelo, zelo dragi. Vsaj pri nas.

IMO si še vedno na boljšem če ubereš klasičen pristop.
OM, F, G!

dmk ::

S kolegom sva malo debatirala in je rekel, da ti je najboljša varianta, da greš v Kolosej v lj. in tam spodaj imajo 3D graviranje v steklo. Najprej te skenirajo potem pa vgravirajo v stekleno kocko (ali 'šipo' ali kroglo,itd ) ta scan. Ker imajo scan, se lahko sproti še zmeniš, da ti ga dajo za uslugo na usb ključek. Ta kolega se je tako zmenil da bo dobil scan ko bojo skenirali njegovo hčerko.
Je rekel da je to verjetno najcenejša varianta za to, ne vem pa koliko stane da ti naredijo tak print v steklo, ki je pač pogoj da dobiš 3d scan.

p.s. Dobil boš scan, katerega oblak točk verjetno ni zelo gost (pač tisto kar zgravirajo je manjših velikosti in ni potrebna visoka gostota točk). Boš pa zraven dobil še v steklo vgravirano glavo oblečeno v neopren :) Baje te gravure kar hudo zgledajo
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()

antonija ::

Je tisti print life-size al je kaksna pomanjsana varianta? Ker jaz ne rabim scana zato da se bom gledal doma, rabim model moje glave ki ga bom za izdelavo ene druge stvari vmes moral unicit. Zato se vedno studiram ulivanje v mavec, digitalizacija postopka je bolj alternativa drugace umazanem in zamudnem postopku (ki pa se se vedno lahko izkaze za najbolj optimalnega v mojem primeru).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dmk ::

To ni print ampak imajo stekleno kocko manjših velikosti, v katero potem z laserjem vgravirajo v notranjost 3D silhueto. Baje da dobro zgleda, samo to ni za tvoj namen dobro. Mislil sem samo da bi na ta način prišel do scana, ker prej te oni še skenirajo
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

tlozej ::

Tudi na FS LJ imajo 3D scaner in sicer laboratorij LABOD: http://www.fs.uni-lj.si/labod/stroji14....

Cena skeniranja - 150EUR/h + ddv: http://www.fs.uni-lj.si/labod/strokovno...

LP

antonija ::

Tele cene/h... a to so kot postavka obrtnikov kjer pomeni da zacnejo pri napisani ceni in potem dodajajo "storitve", al to pomeni da ce bojo porabil 20 min za scan jaz placan ustrezni delez cene? Kolk casa sploh traja skeniranje 3D objekta (cloveske glave po vecini pokrite v neopren)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Isotropic ::

na FS LJ, laboratorij za lasersko tehniko (ne vem, kaj je ze, google)
imajo nek pri njih narejen 3d scanner, ki deluje z laserjem in kamero. naenkrat ti lahko skenira polovico glave (teoreticno, pratkticno bolj tretjino), traja pa < 1min. samo ne vem, kako je potem z zdruzevanjem vseh treh posnetkov, ker imajo nek custom sw...
drgac je pa min. obracunski cas verjetno enak kar eni uri, sploh ce morajo se kaj postprocessinga naredit (zdruzit posamezne segmente)

s1m0n ::

Lahko pa tudi narediš 3d iz fotografij! Recimo PhotoModeler je profesionalno orodje za to in, če se potrudiš tudi
dobro pride ven :). Pol pa še samo exportaš v CAD format ali kaj takega.

antonija ::

A mogoce kdo pozna izraz za konstrukcijo 3d modelov iz slik/videa? Z drugimi besedami: kaj vpisat v google?8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sidd ::

Zna biti zanimivo, vendar ne toliko uporabno :)
no idea for signature
signed
I

Isotropic ::

reverse engineering. ceprav tole je bolj za 3d scanning
alpa model reconstruction mogoce.

dmk ::

A mogoce kdo pozna izraz za konstrukcijo 3d modelov iz slik/videa? Z drugimi besedami: kaj vpisat v google?8-)


photo grammetry
... http://www.3dsom.com/
imagemodeler - http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc...
http://www.imodeller.com/en/
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava štance za obstoječ izdelek

Oddelek: Loža
232393 (554) fikus_
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307928 (6422) cekr
»

Makerbot Digitizer: 3D-skener

Oddelek: Novice / Modifikacije
339187 (7116) Rudolf
»

Kateri skener za negative

Oddelek: Kaj kupiti
205873 (4899) no comment
»

kako izdelati poceni model za vlivanje

Oddelek: Loža
187250 (6790) knesz

Več podobnih tem