» »

kako izdelati poceni model za vlivanje

kako izdelati poceni model za vlivanje

boss-tech ::

Nekaj me zanima. Ker so modeli za vlivanje sveč iz čebeljega voska (raznih oblik) kar dragi, ter npr. modrin, masa za izdelovanje modelov tudi ni poceni, a ve kdo za kakšno alternativo, kako bi sam naredil model. Sem poskušal ta silikon za npr tesnenje, pa se v notranjosti ne suši. V tem je največji problem
http://tovornik.info

kopriwa ::

Mogoče glina?

alexa-lol ::

kaj če bi naredu iz apna model. Samo moraš dati pod vakum, da ti grejo ven zračni mehurčki, al pa zvibriraš.

Lahko tudi iz kake nenasičene poliestrske smole. Enako se moraš znebiti zraka.
Lahko tudi iz cementa.

Lahko pa rečeš enemu, da ti na CNC iz aluminija al pa nerjavnega jekla naredi dva negativa in use, da daš potem samo skupaj.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Iz gipsa, pa pobarvaš s kakšnima akrilom, da ni porozen?

O.

francek1 ::

Kakšni odgovori...pa je vam sploh jasno, da mora biti model ELASTIČEN ????
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

boss-tech ::

Saj mogoče bi tudi s trdim šlo, samo je problem potem to lepo dat narazen, ko vliješ... mogoče še kakšen premaz, da se nebi preveč prijelo
http://tovornik.info

mihec87 ::

Dobi se tudi silikon oz namenska masa za izdelavo kalupa ki rabi bit elastičen-samson kamnik če imam prav v glavi bi naj imel to..kaj več ne vem..

Okapi ::

Imaš ono folijo, ki se skrči na toploti. Narediš model iz gipsa, daš čez to folijo, jo z vročim zrakom skrčiš, da se oblikuje po modelu, potem pa notri vliješ vosek, ki se ne bo prijel gipsa, ampak (elastične) folije, to pa potem previdno odstraniš. A bi delalo, pa ne vem;)

O.

dzinks63 ::

Za unikatne izdelke ne rabiš kalupa, samo vosek primerne temperature in ga oblikuješ kot glino do končnega izdelka, drugače pa uporabi silikon, menda ni katastroalno drag za izdelavo kalupa, prekopiraš pa lahko bilo katero obliko.

alexa-lol ::

francek1 je izjavil:

Kakšni odgovori...pa je vam sploh jasno, da mora biti model ELASTIČEN ????

Kaj pa kaj takega
 Model

Model

mihec87 ::

alexa-lol je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kakšni odgovori...pa je vam sploh jasno, da mora biti model ELASTIČEN ????

Kaj pa kaj takega
 Model

Model



Če tole zrihtaš poceni z kakimi vezami, drugače govorimo o kar lepi cifri..

alexa-lol ::

Kot so že prej rekli... dvodelni kalup iz mavca in pa nek premaz za impregnacijo površine. Metil metakrilat vem, da se uporablja za doseganje vodoneprepustnosti betona (nastane polimetil metakrilat) sam zihr obstaj še kaj drugega.

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

alexa-lol ::

Dobra navodila :) samo jaz mislim, da ko delaš sveče le-te niso votle znotraj zato je trd dvodelen kalup popolnoma ustrezen. Probaj mavec in poročaj.

mihec87 ::

mavec+premazano z lakom da zapreš pore ter nekim ločilnim sredstvom bi znalo it..

boss-tech ::

Sem gledal da modrin in je cena proti 40€, pa po mojem dobiš ravno 2 manjša kalupa ven... za mavec sem že slišal da gre. Bo treba probat
http://tovornik.info

knesz ::

3D print mogoče?
Če se prav spomnim, smo nekaj podobnega že printali. V 3D programu (proingeneer, autocad...) narišeš razstavljivi model in to je to.

Okapi ::

Ja, ti so znani po tem, da so poceni.;(( Avtor teme išče nekaj cenejšega od modrina.

O.

knesz ::

Okapi je izjavil:

Ja, ti so znani po tem, da so poceni.;(( Avtor teme išče nekaj cenejšega od modrina.

O.

Ej brihta, saj nikjer nisem omenil nobenih cen. Cena printa je načeloma odvisna od geometrije modela in sploh ni nujno tako visoka, kot ti nabijaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko napade malware, se bolnišnice ustavijo

Oddelek: Novice / Varnost
2511093 (9792) starfotr
»

ohišje za ojačevalnik zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91143 (1029) Unknown_001
»

Izdelava štance za obstoječ izdelek

Oddelek: Loža
232385 (546) fikus_
»

gips - vprašanje

Oddelek: Loža
142641 (2086) einstein :P

Kaj naj si poveznem čez ušesa?

Oddelek: Loža
212633 (1825) Gandalfar

Več podobnih tem