» »

Vulcano 7+ cooling problem

Vulcano 7+ cooling problem

Fury ::

Torej tako je.. zdej sem back to duron 800 (don't ask why) in gor mam vulcano 7+ umes pa tici Arctic Alumina pasta (zmankal kesa za AS3)

V ohisju mam se 3 ventilatorje (1 gor uzad, 2 v stranici pod graficno in nad procom.. en se pride kmal uspredi spodi)

Zdej pa je tko ... procesor idla na ~41°c full load ma okol 50.. kaksno stopinjo maj mogoce.. v ohisju je okol 30°c.. par stopinj nad sobno temp...

To se mi zdi mal velik.. glede na to da ce dam gor chrome orb ma proc mal manj stopinj.. tam do 3°c manj..

Zdej pa ne vem kaj je krivo.. rebra na dotik tut niso vroca.. komi mlacna.. zato me skrbi da je neki narobe z dotikom proca in reber..

umes je pasta.. sem probal vec razlicnih debelin in use mogoce ampak v koncni fazi je isto ker se odvecna pasta pac izrine... (kokr sem gledu po odstranitvi)

Zdej pa ne vem.. a je kej narobe s povrsino reber al kej.. al jest neki narobe delam.. aja pa vent je PROV obrnen :)

No konc koncev pa mozno da to ni previsoka temperatura.. athlon xp 1600+ mi je idlu na 50°c pa do 70°c je sel v spilih.. to se mi zdi velik.. aja pa brez kaksnih cooling programov in tega.. po modifikaciji registrov je padla idle temp na 39°c..

Ne vem.. a je mozno da je kriv manjek venta spodi spredi?

Samo ma frend 1800+ pa V7+ gor pa nobenih ventov v ohisju pa jest sem mu use sestavu isto kot pr men pa ma 50°c max load...

Ideje? :)

Aja pa pasto ma on uno k je zravn vulcanota.. k je slabsa k moja ce se ne motm...

HELP!

TESKAn ::

Jaz bi rekel da je hladilnik na stiku kaj vbočen/izbočen. Vzemi vodobrusni papir in en kos šipe pa lepo pobrusi, da bo gladko kot špegu. Če si upaš, lahko pobrusiš tudi Durona:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

SkIDiver ::

Jz sm učer poribu ena hladilna rebra. Fotru piču nek diamantni brus papir:D je bil spet ogn u streh>:D. Sam je pa zadeva ko špegu. Morm rečt, da se je splačalu>:D >:D >:D

Fury ::

hehe ze iscem ravno sipo :)

Highlag ::

Kaj pa če ti merjenje temperature ne dela kot je treba??

Fury ::

ne vem zakaj nebi.. a je to mozno?.. samo pomoje bl ne k se mi je en 1600+ skuru :(

Sonda je tik pod CPUjem.. precej dvignena od plate...

sharp ::

Dej stari, prov ga zmontiri ko k jz pa boš mel pol ene 35c.Jst mam durona 800@1050.vulcanota7+ na minimum obratih,as3,nobenih ventov pa mam idle41c na full pa 44c,ko je bil narobe prkloplen je mel nenavit čez 50c:\ :D

Fury ::

narobe prklop? sej je use kul prkloplen.. edin kar bi lahko zajebu je to da bi ga obrnu narobe pa ga nism :) al se kej? :)

Paste je tut prov pomoje..

link_up ::

:D :D lool :D :D

fantje :)) djeca :)) to je pa ze too much.... nehajte s tem da se vam procesor greje na 50 in malo vec stopinj :)) se spomnete se :D zunaj je poletje :D

pa cooling programi ne pridejo v postev, ce je procesor obremenjen 8-) hmmm.... baje da se bo ohladilo :) kolk mate povprecno temperaturo v sobi??

Fury ::

jest mam:

soba - 26
ohisje - 30-32
proc - 41 - 50

link_up ::

cist iste temperature kot pri meni...zadeva je stabilna...pac malo bolj topla :D frisna...pozim bo pa mal zebl use

Fury ::

samo ti najbrz nimas druon 800 ne?

Ker XP 1600+ se mi je grel na 50 idle in cca. 75 full load kar je PREVEC!

sharp ::

Fury dej hladilnik dol in poglej če se na hladilniku vidi odtis celga jedra al sam polovico,ker pr men je bil lih to problem da se je dotiku sam polovico tko da sem mel zarad tega temperaturo tud čez 60c.Pol sem pa sponko zapel na zgornji strani hladilnika ,tko da sem mogu napajalc odšravfat ker drugač ne moreš zapet zarad premal prostora in zdaj seka:\ :D

Fury ::

celo jedro se vid :)

sharp ::

Ne vem pol, sam to je preveč s takmu hladilnikom,pasto in s tolkim ventom v kišti:| :|

krucymucy ::

dokler dela brez zmrzovanje je vse kwl!

Malecky ::

sharp ti bi lohkvedu da si cooler narobe gor dal ker ne gre to gor kot sedlo na konja...oz ne:)

če je pa že na začetku narobe obrnen pa ne nasvetov dajet...prosim... oz zj je dobr ko si ohranil cel proc.

Dami ::

Js mam xp1700 (nonOC) na 35° (low) in 31° (medium). Not mam 4 zalmane (80mm z upori, 2 spredi, 2 zadi) med hladilnikom in procom pa tanko plast AS3 in sem zadovoljen. Prejšni v7 ni padel pod 44°. Aja, vse temp so v full load se razume :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Fury ::

ker hladilnik mas pa na CPU?

sharp ::

Ej Malecky mal pretiravaš,mal zabremzi ker ventilatorja ne morš narobe obrnt (zato ma mal podrejan ob strani,da sede na ležišče),pa proca tud ne bom zlomu, ker ne jemljem proca dol z macolo,poleg tega nisem reku da je narobe obrnjen vent ampak da je mogoče sponka,ker sem pri meni mogu sponko zapeti na vrhu venta tik pod napajalnikom,da se je vent v celoti dotaknil jedra,v nasprotnim primeru se ga je sam pol.;((

Malecky ::

ventilator tud lohk narobe okol obrneš!
celoten hladilnik pa tud lahko narobe obrneš!

Ti bom dokazal, prid s tvojim procom k men pa ti bom dal dva hlailnika pa boš ti dal na svojga obratno kot js na mojga...se upaš riskirat življenje proca?

Malecky ::

Ti sam gledaš da na plastio ne nasedeš, kar sem opzil da na Gigabyte platah ki uporabljajo drugačen ne standardni socket... če zarezo obrneš narobe sede hladilnik na plastiko in hladilnik zdrobi ali pa nima stika z jedrom...

Golden eye ::

JA malecky to maš prav!!:D Glede teperature pa ni nujo da je hladilnik kriv mogoče pa termalna dioda narobe kaže?!
S kje pa si odčital temperaturo (probi v biosu!!):))

sharp ::

Ma ja ,sej je brez veze da cvilmo en čez druzga,k unmu še vseen proc dela na 60c mogoče kšno c manj:D

Malecky ::

Ej proc mu je odjebu... fural je 75°C kot ti bo morphling z interno diodo povedal da je to ene 90-95°C kar je bila za proc smrt... na žalost js nisem zasledu da maš ti po 5min tako temeraturo in ti bi uporabo računala oz proca odsvetoval, tako je pa šu po gobe, v glavnem nekaj je bilo hudo narobe in dvomim da je bil proc tako škart iz trakov AMD-ja da bi oddajal kakih 140W ker z nejgovim napajalcem to tudi možno NI, se pravi fda je krivda popolnoma na Volcano 7+ ki je zgleda škart. dioda itak narobe kaže, sej vsaka, sam dokaz za temperature je skurjen smrdeč proc!

Fury ::

ne vem.. pomoje bo kriva povrsina vulcanota... ker druge ideje nimam... crystal orb bols hladi dammit!

Bom pobrusu ...

Dami ::

Fury: V7+ mam. Pa on distančnik še zravn (just in case).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Fish <>< ::

Dej čekeri, če si tisto zaponko, ki gre skozi hladilnik prov ubrnu.
Ker ta zaponkca ni simetrična, ampak je ena stranica daljša od druge, tako , da ti potem hladilnik visi.
FisH <><

Dubofčan ::

Men Vulcano 7+ hladi zelo dobro glede na to da imam Durona 1200. Sistem imam 25 C, CPU pa imam brez obremenitev 28 C, z največjimi obre. pa na 36 C.

V sisitemu imam 2X po 80x80 vent.

Mogoče bi si moral pošlihtat še napajalni! Pa bo vse cool & coll:D

Fury ::

Kul je zdej.. sem pobrusu spodno stran V7+, v spredno stranico dal en 120mm ventilator, v zadno 2x 80mm, napajalniki so ze skos na vrhu ohisja (2 mam), pa odstranu sem kletko za diske in disk z nosilci vpel v kletko za CDje.. pa use kable ful lepo pospravu :)

Tko da zdej mam v ohisju skos sobno temperaturo (dons cca. 24°c) proc pa pride na max 32/33°c


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zalman 6000AlCu - Temperatura(Athlon XP2000)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241446 (1069) b
»

hlajenje pri 60 stopinjah....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131012 (774) phoinix
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017637 (5427) the_unborn
»

TT volcano 7+ --> 6500 rpm --> 46 C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141104 (787) Sycroft
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492339 (1362) Markoff

Več podobnih tem