» »

Navijanje celerona 633 Mhz na Msijevi plati

Navijanje celerona 633 Mhz na Msijevi plati

DixieFlatline ::

Lep pozdrav!

Kako naviti ta procesor?
V biosu sem malo gledal po nastavitvah, a nisem našel nikjer opcije, kjer bi zvečal multiplier. Imam le možnost zvečati napetost CPUja, bo to pomagalo?
Sedaj je ta 1.7V, v sisoft sandri pa mi piše da je supported 2.0V.
Prosim če mi eden "mahr" malo razloži.

Hvala

McHusch ::

Intelovi procesorji imajo zaklenjen mnozilnik, tako da ti ne preostane drugega kot zviševanje FSBja do koder gre.

Se pravi, napetost daj na max, pa povišuj FSB in sporti delaj benchmarke (3D Mark, SiSoft Sandra ...) in glej stabilnost sistema. FSB pač povečaš do meje, ko je sistem še stabilen.

DixieFlatline ::

FSB? Front side bus kajne? Mi lahko kaj več poveš o tem.
Kako ga najdem na procesorju, kako ga premikam. Še nikoli nisem navijal, zato bi rabil malo pomoči.

:))

pajac ::

Če smo že pri celeronu me zanima zakaj mi noče zagnat rač., ko odstranim jumper z JFSB-ja (tudi če odstranim oba, kar bi mi povečalo cpufsb na 133MHz).
Imam pa plato od QDI-ja "Advance 9".
A je morda zato ker je cpu zaklenjen?

Jony ::

Moj celeron pa sploh ne dela problemov.
Na abitovi matični dela super. Ker je množilnik zaklenjen sem dvignil frekvenco na 100 MHz in napetost na 1,85 V. Zdaj namesto 633 MHz šiba z 950 MHz. Mislim da je to maksimum ki ga ta mašinca zmore.:D Upam da maš že kak bolši hladilnik, ker se zadeva kar greje.

Ziga Dolhar ::

dixie: katero plato imaš?

DixieFlatline ::

MS-6309 plata. (Microsystems)
Chipset je od firme VIA, v Sandri pa mi napiše, da je FSB speed 67Mhz.

Jony, katero frekvenco si povišal na 100Mhz?

Prosim če mi poveste še kaj več o zviševanju frekvence rama v biosu.

Jony ::

CPU clock. Prej sem jo mev 66 MHz.
Za druge matične ne vem sam na moji ti navijanje vzame 30 sec, tako da ga navijem le kadar potrebujem hitrejši računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jony ()

alien-w ::

Dixie: ce bi si pogledal clanek o osnovah navijanja procesorjev (išči pod članki/navijanje komponent) bi vedel, kako se tej stvari streže. Drgac je pa fora v tem, da je potrebno veliko priprav za navijanje proca. Najprej rabis nekaj, kar ti bo odcitavalo temperature procesorja, potem moras zadevo malce shladiti, da ne bo prevroča, šele nato lahko zvišaš voltažo. Pa tudi je ne zvišaš kar takoj na maximum, ker lahko kaj skuriš ampak lepo počasi. FSB in napetost zvišuješ in poganjaš vmes benchmarke, da preverjas stabilnost. Pise pa vecino v tistem clanku, tako da najprej tist preber, potem pa sprasuj!

DixieFlatline ::

Že berem člankek, temperaturo procesorja pa lahko berem v Sandri.
Bom kaj vprašal ko bom prebral članek.
:\

alien-w ::

Vidiš, kako je to enostavno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161303 (983) Spajky
»

Navijanje AMD 1Ghz

Oddelek: Navijanje
442029 (1493) OwcA
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372033 (1447) Brane2
»

FSB, win nestabilni pri 107mhz

Oddelek: Navijanje
231698 (1454) VASkO
»

EPOX 8KTA3

Oddelek: Navijanje
351810 (1515) danielka84

Več podobnih tem